Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

83-latek nie ustąpił pierwszeństwa, doszło do zderzenia. Dwie osoby trafiły do szpitala

W poniedziałek rano w miejscowości Jacnia doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Do szpitala zostały przewiezione dwie osoby.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek rano w miejscowości Jacnia w powiecie zamojskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych.

Policjanci pracujący na miejscu wypadku ustalili, że 83-letni mieszkaniec Lublina kierując skodą i wyjeżdżając z terenu posesji nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy volvo, który poruszał się drogą wojewódzką. Po zderzeniu oba pojazdy zatrzymały się poza drogą.

Do szpitala zespoły ratownictwa medycznego przetransportowały kierowcę skody oraz pasażerkę z volvo. 83-latek siedzący za kierownicą skody był trzeźwy, podobnie jak 64-letni mieszkaniec Zamościa kierujący volvo. Szczegóły zdarzenia wyjaśniają policjanci.

(fot. Policja Zamość)

11 komentarzy

 1. I pewnie dostał mandacik i po sprawie .A jakby go wyslali do okulisty to od razu bylo by wiadomo dlaczego tak się stalo

  • Głos rozsądku

   Stało się tak, bo osoby w podeszłym wieku to bardzo często roszczeniowi i zadufani w sobie ramole, którym się wydaje, że z racji swojego wieku nie muszą już przestrzegać przepisów czy norm współżycia społecznego.

   Większość wypadków i kolizji nie bierze się z niedomagań fizycznych kierowców, ale z w pełni świadomego lekceważenia przepisów, które są przecież „nieżyciowe” i „dla frajerów” (chyba że dotyczą pieszych albo rowerzystów – wtedy kierowcy są wyjątkowo wyczuleni na ich przestrzeganie).

 2. 83 lata za kierownica niewiem czy ja do tylu dorzyje 🙂

 3. Po ch…. z Lublina do Jacni jechać?

 4. A to gówniarz z volvo! Starszemu nie ustąpić?

 5. wiek jest bez znaczenia, ale głupota i wymuszenie to znak czasu,
  głupich i ślepych jest bez liku !!!!

 6. Ładny bez ???

 7. Szczerze mówiąc to wolę już tych ślepych i bez refleksu 80 paro laków ,niż nabuzowanych testosteronem dzieciaków 18+ ,którzy wsiadajac za kierownicę tracą rozum i instynkt samozachowawczy i kontolę nad ich umyslem przejmuje demon prędkości ,a wypadki z ich udzialem zwykle mają tragiczne skutki

 8. Szkoda dziadunia ale po każdym takim incydencie ( powyżej pewnego wieku) sprawcy powinni mieć obligatoryjnie badania kontrolne. Dla swojego ( i innych ) dobra.

Z kraju