Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

81-latek nie dał się zastraszyć rabusiowi. Użył sprytnego fortelu, a potem go śledził

28-letni mieszkaniec Lublina usłyszał zarzuty usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Mężczyzna napadł na 81-latka, ale ten nie dał się zastraszyć i doprowadził do tego, że sprawca stanie wkrótce przed sądem.

W minioną sobotę na ul. Gębali doszło do próby rozboju na 81-latku z Lublina. Do seniora podbiegł młody mężczyzna i próbował go zastraszyć nożem, agresywnie żądając od niego pieniędzy. Kiedy sprawca zaczął się zbliżać do starszego mężczyzny, ten oświadczył, że są przecież znajomymi. Te słowa zdezorientowały przestępcę, który najpierw upuścił nóż i w popłochu uciekł.

Senior zaniósł zakupy do domu, a następnie poszedł szukać rabusia. 81-latek doszedł do wniosku, że pojedzie w okolice dworca autobusowego i tam rozejrzy się za przestępcą. Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę. Po niedługim czasie senior zauważył sprawcę, za którym poszedł na Stare Miasto. Przechodząc obok strażników miejskich, postanowił opowiedzieć im o zdarzeniu.

Po chwili na miejscu byli już policjanci, którzy zatrzymali wskazanego mężczyznę. Okazał się nim 28-latek, mężczyzna jest dobrze znany funkcjonariuszom z Lublina. W przeszłości był już karany za przestępstwa kryminalne. Sprawca usłyszał zarzuty usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia w warunkach recydywy. Na wniosek śledczych trafił do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

(fot. lublin112.pl)

21 komentarzy

  1. Ach, te strzały w dziesiątkę! Tak po prostu. Tak samo Bolek regularnie wygrywał w totolotka, Danka się nadziwić nie mogła, skąd tyle piniędzy i telewizor kolorowy.