580 nowych zakażeń koronawirusem w woj. lubelskim, 8536 w całym kraju

Minionej doby na terenie kraju zarejestrowano 8536 nowych zakażeń koronawirusem, w tym w woj. lubelskim 580. Nie żyje 5 osób z powodu COVID-19.

– Mamy 8536 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (1342), śląskiego (974), małopolskiego (934), wielkopolskiego (724), podkarpackiego (721),łódzkiego (584), lubelskiego (580), kujawsko-pomorskiego (523),pomorskiego (427), dolnośląskiego (369), zachodniopomorskiego (317), opolskiego (312), świętokrzyskiego (211), warmińsko-mazurskiego (210), lubuskiego (169), podlaskiego (139) – poinformowało w niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia.

Na terenie województwa lubelskiego potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych 580 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą:

– 95 osób Lublina,
– 54 osób z Chełma,
– 14 osób z Zamościa,
– 8 osób z Białej Podlaskiej,
– 53 osób z powiatu lubelskiego,
– 46 osób z powiatu chełmskiego,
– 39 osób z powiatu kraśnickiego,
– 34 osób z powiatu zamojskiego,
– 31 osób z powiatu puławskiego,
– 25 osób z powiatu włodawskiego,
– 25 osób z powiatu ryckiego,
– 24 osób z powiatu łukowskiego,
– 21 osób z powiatu janowskiego,
– 21 osób z powiatu bialskiego,
– 16 osób z powiatu tomaszowskiego,
– 13 osób z powiatu krasnostawskiego,
– 13 osób z powiatu lubartowskiego,
– 12 osób z powiatu łęczyńskiego,
– 8 osób z powiatu opolskiego,
– 8 osób z powiatu radzyńskiego,
– 7 osób z powiatu świdnickiego,
– 6 osób z powiatu parczewskiego,
– 4 osób z powiatu hrubieszowskiego,
– 3 osób z powiatu biłgorajskiego.

Do dnia 18 października 2020 roku potwierdzono łącznie 6864 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 3308 ozdrowieńców i zarejestrowano 118 zgonów. Aktualnie 17320 osób jest poddanych kwarantannie, a 560 objętych nadzorem epidemiologicznym.

– Z powodu COVID-19 zmarło 5 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 44 osoby – przekazał resort zdrowia.

(fot. pixabay.com, MZ)

Zobacz również

87 komentarzy

 1. Nadziejo, oczywiście, że były. Nie trzeba czytać twoich wypocin, aby posiadać tak ,,wielką,, wiedzę. Znajdż sobie jakieś domowe zajęcie zamiast wzbudzać w ludziach lęk. Otwórz okno i zaciągnij się świeżym powietrzem, dotleń organizm. Nie zapomnij tylko zdjąć maseczkę.

 2. Pomyliłem się do 1 listopada będzie już po 15 – 20 tyś. Zachorowań dziennie

  • Nie zachorowań, tylko pozytywnych wyników testów, które same w sobie mogą być fałszywie dodatnie.
   Ludzi, którzy zostali zmuszeni do tych testów to jeszcze rozumiem, ale wszyscy, którzy płacą grube pieniądze robiąc testy prywatnie powinni ochłonąć i zamiast na testy dawać (marnować) pieniądze lepiej jest kupić sobie coś dobrego do jedzenia:)

   • Dla niego to to samo a wszyscy zdrowi bez masek zarażają. Głupi nie zrozumie nawet po takim czasie że w 2008 roku musieli zmienić definicje bo nie było by żadnej pandemii.

  • Szacuje się, że wczoraj było w Polsce 29 tysięcy infekcji. Na 1 listopada przewidywane jest 57 tysięcy infekcji, a na 20 listopada 75 tysięcy infekcji i 360 zgonów.

 3. Jest zle. Żal można mieć na ten rząd. Za kłamstwa, manipulacje z ich strony. Mają straszna machinę kłamstwa manipulacji w postaci swojej telewizji! PiS w tej chwili się NIE SPRAWDZA. Służba zdrowia jest na skraju załamania. Jeśli padnie służba zdrowia! Należy rozliczyć ten rząd

 4. Ja już piszę do Chin list z proźbą żeby hodowli wirusy wielkości muchy ,ponieważ Polska ciemnota mikroskopijnych nie widzi A jak nie widzi to mówi ,że ich nie ma!!!

  • Już Gates zamówił 5x bardziej zabójczy, jeszcze nie dotarł widać, bo na poprzedni to mało ludzi dało się nabrać.

 5. Prośbą miało być, (gogle piszę jak chce).

 6. W miejscach gdzie ludzie tankują samochody i nie mają ani rękawiczek ani masek to tego już nikt nie sprawdzi a pozniej każdy zdziwiony skąd tyle przypadków zarażeń ? Z kolei w pracy gdzie robię dla przykładu załadunek samochodu to mam mieć maseczkę bo jest epidemia ? chyba bym się zmęczył od tej maseczki jak nie powiem kto. Jak można ocenić wiarygodność testów skoro ktoś ma opryszczkę i wykazuje mu pozytywny test na koronawirusa lub trzeba przeprowadzić kilka testów żeby to stwierdzić. Patrząc na to co się dzieje nie wiem co mam myśleć.

 7. Tak jeżeli podważacie konieczność noszenia masek ja kto piszecie zdrowych ludzi – to uważacie że jak ktoś nie ma objawów nie jest chory ? Uważacie że nawet jak dziś zrobi test i nie będzie chory to już w środę nie może się zarazić ? HIV też nie widać a ludzie się przecież zarażają – dlaczego tak oczywistej wiedzy nie jesteście w stanie pojąć – dlaczego ? Pewnie że w służbie zdrowia ma wiele do zrobienia – ale nigdy niestety w Polsce nie było lepiej. Personelu medycznego nie brakuje od pandemii a brakuje już od dawna. Podważając śmierć osób z chorobami współistniejącymi – spytajcie może tych rodzin czy osoby te nie były leczone i co spowodowało – wpłynęło na ich śmierć – czy czasem nie wirus. Ale wiem w wiarygodnym internecie nie napisali na YB nie nagrali a na grupie FB nikt nie dał udostępnienia – aha w TV Niezależna nic o tym nie mówili !

 8. wczoraj dali w tvp dobry film -paranoja.motto tego filmu-ktos zawsze slucha a w przypadku tego portalu czyta.daja nam artykuly i robia sobie statystyki ile osob dalej wierzy w ta pandemie a ile uwaza ze to sciema.bardzo dobry film w ktorym nie ma czegos takiego ze zabili go i uciekl.polecam

 9. Najwyższa pora odsunąć od koryta niekompetentna pisowską „władzę”.

  Rząd nie panuje nad niczym kompromitując się coraz bardziej.

  1. Minister zdrowia mówi w radiu, że maseczki nic nie dają, ale kiedy tylko jego znajomi zaczynają nimi handlować od razu są niezbędne.

  2. Ten sam minister, który mówi, żeby nie jeździć za granicę, bo to niebezpieczne sam jedzie za granicę na wakacje.

  3. Ten sam minister, który drugi raz jest chory!

  4. Premier, który przed wyborami mówi, że wirus jest tak groźny, że nie da się zrobić wyborów, tuż po pierwszej turze szybko dymisjonuje wirusa i zachęca starszych do tłumnego pójścia na wybory, bo już wirus przestał być groźny!

  5. Ludziom zamknięto cmentarze a jeden karakan ze swoją świtą paraduje po cmentarzu przed kamerami

  6, Ten sam karakan, który paraduje bez maski na miesięcznicy, kiedy ludzie dostają mandaty za ich brak.

  7. Ludzie czekają kilka dni na wynik testu a poseł pisu wystarczy, że zakaszle i ma wynik za dwie godziny.

  8, Nie zapominajmy o tych co umierają przed szpitalami, bo rząd jest bardzo dobrze przygotowany

  9. Ludzie maja zakaz wstępu do własnych dzieci w szpitalu a poseł pisu z covidem wchodzi sobie do babci w szpitalu podczas obowiązywania zakazu odwiedzin jakby nigdy nic…

  10. Kiedy było 40 chorych zamknęli ludzi w domach iładowali mandaty, kiedy jest 6500 chorych można wszystko: chodzić na wesela, na stadiony, do teatrów, kin itd itp

  NARODZIE OBUDŹ SIĘ W KOŃCU. STOP NIEKOMPETENCJI PISU!

  A w międzyczasie jeden wiceminister przepier… 70 milionów naszych pieniędzy i nic mu się nie dzieje… A drugi robi wałek na respiratorach na 160 milionów(!!!) i też mu włos z głowy nie spadł.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)