690 680 960

57-latek odpowie za nielegalny wyrób papierosów (zdjęcia)

57-letni mieszkaniec gminy Komarów Osada odpowie przed sądem za nielegalne wytwarzanie papierosów. W jego mieszkaniu policjanci ujawnili ponad 1000 gilz papierosowych, kilka kilogramów krajanki tytoniowej oraz sprzęt do produkcji papierosów.

Funkcjonariusze z Łabuń otrzymali informacje, że 57-letni mieszkaniec gminy Komarów Osada zajmuje się nielegalną produkcją wyrobów tytoniowych, a w miejscu zamieszkania posiada duże ilości krajanki tytoniowej.

Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny, policjanci odnaleźli ponad 1000 gilz papierosowych, ponad 4,5 kg krajanki tytoniowej oraz kilkanaście już gotowych papierosów, a także maszynkę do ich wyrobu. Towar został zabezpieczony i przewieziony na posterunek.

57-latkowi zostaną wkrótce postawione zarzuty. Mężczyzna odpowie przed sądem za wytwarzanie wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestru producentów. Za popełnione przestępstwo grozi wysoka grzywna, ograniczenie wolności albo kara pozbawienia wolności do 1 roku, a także przepadek zabezpieczonego towaru.

(fot. Policja Lubelska)

10 komentarzy

 1. Lepiej by się zajęli prawdziwymi przestępcami takimi jak szumowina który wyprowadził miliony w ostatnich miesiącach z budżetu, ale to by było za trudne. Mogli zrobić tysiąc papierosów to gdyby obaj palili po dwie paczki dziennie to starczyło by im na12 dni tych gilz. Proponuje dać im dożywocie. Robi się jak za komuny z robieniem alkoholu na własne potrzeby.

  • Czym są miliony w ostatnich miesiącach wobec miliardów z okresu popapranej antyobywatelskiej? Krótkowzroczność?

 2. Na zdrowy rozum ktoś powinien już to postępowanie w tej sprawie umorzyć a nie jeszcze rozdmuchiwać.

 3. Może facet po prostu dużo pali

 4. Za kilkanaście sztuk zrobionych przez siebie papierosów na własny użytek wysoka grzywna i tyle chałasu?
  Chory kraj

 5. Czyli nie można kupić tytoniu gliz i ręcznego urządzenia do nabijania gliz tytoniem? To dlaczego taki zestaw da się kupić w prawie każdym sklepie?

 6. Cóż państwo nie lubi konkurencji.

 7. Kolejna wiadomość rodem y kroniki filmowej. Miał czelność sam wytwarzać papierosy ? Do paki z nim a milicjantom dać premię i order.

Kursy walut

 • USD 4.348zł 0.51%
 • GBP 5.3595zł -0.03%
 • EUR 4.7089zł -0.15%
 • CHF 4.6918zł -0.29%

Polub nas