690 680 960

„5. Międzynarodowe Biennale Plakatu Lublin 2021” już niebawem zostanie zakończone. Śpieszmy się, aby je zwiedzić (zdjęcia)

W Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (pl. Teatralny 1) w godzinach otwarcia budynku można jeszcze zwiedzać wystawę pokonkursową International Poster Biennale Lublin 2021, której organizatorem jest Instytut Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej.

Na wystawie zaprezentowane zostały najlepsze prace wyłonione przez międzynarodowe jury z ponad 4000 plakatów nadesłanych na konkurs przez artystów i projektantów z kilkudziesięciu krajów świata. Tegoroczne Biennale jest podsumowaniem dokonań plakacistów z całego świata i przeglądem najciekawszych prac z lat 2019-2021. Zwiedzający mogą zobaczyć 336 prac 251 twórców z 42 krajów świata. To nie tylko konkurs, lecz i pole konfrontacji postaw twórczych, metod obrazowania i rozwiązań formalnych stosowanych przez artystów wywodzących się z różnych kręgów kulturowych, reprezentujących różne środowiska.

Na wystawie zaprezentowane zostały najlepsze prace wyłonione przez międzynarodowe jury z ponad 4000 plakatów nadesłanych na konkurs przez artystów i projektantów z kilkudziesięciu krajów świata.

– Szerokie spektrum poruszanych tematów, bogaty wachlarz stosowanych przez uczestników środków wyrazu oraz różnorodność prezentowanych postaw twórczych: od graficznego minimalizmu i wektorowej dyscypliny po malarską ekspresję, zapewni moc wizualnych wrażeń, nie tylko koneserom sztuki plakatu – zapewnia rzecznik prasowy UMCS Aneta Adamska.

Tradycyjną formułą lubelskiego biennale, jako imprezy odbywającej się cyklicznie co dwa lata, jest prezentowanie prac studentów wyższych szkół artystycznych i profesjonalistów w tych samych przestrzeniach wystawienniczych. Jest to swoisty dialog pomiędzy autorami doświadczonymi, znanymi i uznanymi a debiutującą młodzieżą akademicką. Gwarantuje to świeżą optykę, niespotykaną na innych tego typu przeglądach.

Impreza została objęta patronatem JM Rektora Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej prof. dra hab. Radosława Dobrowolskiego.

(tekst, zdjęcia – Leszek Mikrut)

3 komentarze

 1. Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

  Ile tam płacą za godzinę „zwiedzania” ???
  Dzieci zostawię u sąsiadki i mogłabym se dorobić…

 2. Trzeźwiej myślący

  „5. Międzynarodowe Biennale Plakatu Lublin 2021” już niebawem zostanie zakończone…
  Daj Boże, daj Boże !!!

 3. Usunął i mój, a tylko pytałam ile płaci za godzinę zwiedzania, bo może dorobiłabym sobie

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!