690 680 960

37-latka odpowie za liczne kradzieże sklepowe. Towar wynosiła pod odzieżą (zdjęcia)

Zamojscy policjanci zatrzymali kobietę, która dokonała licznych kradzieży na terenie Zamościa. Sprawczyni swoje łupy wynosiła pod odzieżą. 37-latka została zatrzymana dzięki nagraniom z kamer monitoringu. Wkrótce stanie przed sądem.

Policjanci z Zamościa w ostatnim czasie otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących kradzieży w sklepach na terenie miasta. Fakt kradzieży zgłosili między innymi przedstawiciele marketów spożywczych i drogerii przy ulicy Wyszyńskiego, ulicy Sadowej, Lwowskiej i Piłsudskiego.

Złodziej zabierał m.in. alkohol, artykuły spożywcze i przemysłowe, maszynki do golenia oraz bieliznę. Natomiast ze sklepu budowlanego przy ulicy Dzieci Zamojszczyzny zostały skradzione dalmierze laserowe i baterie. Mundurowi pracjący nad sprawą zabezpieczyli nagrania ze sklepowych monitoringów.

Dzięki temu udało się namierzyć sprawczynię tych czynów. Jak się okazało kobieta zabierała z półek towar, a następnie chowała go pod odzieżą i przechodziła przez linie kas nie płacąc za produkty. Podejrzewana o szereg kradzieży w zamojskich sklepach 37-latka pod koniec minionego tygodnia została zatrzymana. Kobieta od dłuższego czasu przebywała w Zamościu, nie posiada jednak stałego miejsca zameldowania.

Kobieta usłyszała już zarzuty kradzieży, a Sąd Rejonowy w Zamościu przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratora i zastosował wobec niej środek zapobiegawczy. Kobieta na dwa miesiące trafiła do aresztu. Za kradzież cudzego mienia grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. 37-latka poniesie surowszą karę ponieważ odpowie w warunkach recydywy.

(fot. Policja Zamość)

12 komentarzy

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas