301 nowych zakażeń koronawirusem w 10 województwach. Nowe przypadki SARS-CoV-2 w regionie

W środę rano Ministerstwo Zdrowia przekazało nowe dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem w kraju. Wśród nowych zakażeń SARS-CoV-2 dwa zostały ujawnione na terenie woj. lubelskiego.

– Mamy 301 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (182), wielkopolskiego (84), dolnośląskiego (10), opolskiego (8), podlaskiego (6), pomorskiego (4), świętokrzyskiego (2), małopolskiego (2), lubelskiego (2) i zachodniopomorskiego (1) – przekazało w środę rano Ministerstwo Zdrowia.

Na terenie województwa lubelskiego dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych dotyczą kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu łukowskiego, w stanie poważnym i z chorobami współistniejącymi i kobiety w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu chełmskiego, w stanie dobrym. Wszystkie osoby miały styczność z przypadkiem potwierdzonym.

– Z przykrością informujemy o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 86-K Racibórz (mieszkanka woj. małopolskiego), 89-K, 88-M Zgierz, 77-K Poznań, 91-M Chorzów. Większość osób miała choroby współistniejące – przekazał resort zdrowia.

Liczba ujawnionych do tej pory zakażeń koronawirusem: 19569/953 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). 8183 osoby uznaje się za wyzdrowiałe.

Sytuacja w woj. lubelskim

Sytuacja w Polsce

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

10 komentarzy

 1. Homo Sapiens Covidus

  Gdyby zastosować drastyczne środki bezpieczeństwa w lutym albo na początku marca np. zamknąć całkowicie granicę dla wszystkich obywateli, nawet Polaków przebywających na wakacjach to można było by opanować epidemię w 2 tyg. A tak ileś tam mln. zł wydanych na testy, środki ochrony osobistej, leczenie. Do Polski powinno się tylko przywozić w czasie epidemii z zagranicy paliwo, gaz. Jedzenie od naszych rolników i węgiel z naszych kopalnii.

  • Odp do Homo Sapiens Covidus

   Jestes wyjątkowo prymitywny. Ten Rzad tu ściągnął około 50tys Polaków z zagranicy z rejonów dużej transmisji wirusa! Pozatym niema możliwośći zamkniecia granic dla międzynarodowego ruchu tranzytowego. I jedzenie od naszych rolników? Przecież to się nienadaje do jedzenia, to jest istna tablica Mendelejewa. Po wtóre żadnego wirusa niema. To dzięki 5G mamy co mamy.

 2. Ale brat ministra zarobił?
  Zarobił

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7349zł 0.44%
  • GBP 5.2617zł 0.47%
  • EUR 4.5306zł 0.62%
  • CHF 4.1601zł 0.58%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika