24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lublinie (zdjęcia)

Już po raz 24. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Przed godziną 22 licznik na stronie WOŚP pokazywał 24 miliony złotych.

 

Podczas tegorocznej edycji WOŚP zbierano pieniądze na sprzęt dla oddziałów pediatrycznych i godną opiekę seniorów. Lubelskie centrum dowodzenia orkiestry, jak w poprzednich latach, zorganizowano w Galerii Olimp. Tutaj można było skorzystać z porad medycznych oraz nauczyć się pierwszej pomocy. Jak co roku orkiestrę wsparły służby mundurowe a na parkingu przed galerią oczekiwał sprzęt w postaci pojazdów wojska, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej czy też Policji, do którego mogli wsiadać najmłodsi.

W mobilnym punkcie była możliwość oddania krwi, zaś w namiocie na parkingu galerii dla głodnych i zmarzniętych specjalną niespodziankę przygotował znany lubelski szef kuchni Ivo Violante, który podczas pokazów kulinarnych przyrządził gorąca i pożywną grochówkę w stylu polsko – włoskim. Przed galerią swoje samochody zaprezentowała grupa driftingowa Street Represent.

Przedstawiciele i sympatycy Lubelskiego Klubu Audi zebrali się na placu pod Zamkiem i ze swoich pojazdów ułożyli wielkie serce. W WOŚP aktywnie włączyli się także wędkarze-pstrągarze, którzy podczas zawodów wędkarskich na najdłuższego pstrąga, przeprowadzili licytacja gadżetów wędkarskich. Uzbierano w ten sposób ponad tysiąc złotych.

Tradycyjnie zwieńczeniem finału było światełko do nieba poprzedzone występem zespołu IRA.


2016-01-10 22:50:02
(fot. lublin12.pl, nadesłane Norbert)