24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lublinie

Już po raz 24. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Przed godziną 22 licznik na stronie WOŚP pokazywał 24 miliony złotych.

Podczas tegorocznej edycji WOŚP zbierano pieniądze na sprzęt dla oddziałów pediatrycznych i godną opiekę seniorów. Lubelskie centrum dowodzenia orkiestry, jak w poprzednich latach, zorganizowano w Galerii Olimp. Tutaj można było skorzystać z porad medycznych oraz nauczyć się pierwszej pomocy. Jak co roku orkiestrę wsparły służby mundurowe a na parkingu przed galerią oczekiwał sprzęt w postaci pojazdów wojska, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej czy też Policji, do którego mogli wsiadać najmłodsi.

W mobilnym punkcie była możliwość oddania krwi, zaś w namiocie na parkingu galerii dla głodnych i zmarzniętych specjalną niespodziankę przygotował znany lubelski szef kuchni Ivo Violante, który podczas pokazów kulinarnych przyrządził gorąca i pożywną grochówkę w stylu polsko – włoskim. Przed galerią swoje samochody zaprezentowała grupa driftingowa Street Represent.

Przedstawiciele i sympatycy Lubelskiego Klubu Audi zebrali się na placu pod Zamkiem i ze swoich pojazdów ułożyli wielkie serce. W WOŚP aktywnie włączyli się także wędkarze-pstrągarze, którzy podczas zawodów wędkarskich na najdłuższego pstrąga, przeprowadzili licytacja gadżetów wędkarskich. Uzbierano w ten sposób ponad tysiąc złotych.

Tradycyjnie zwieńczeniem finału było światełko do nieba poprzedzone występem zespołu IRA.


2016-01-10 22:50:02
(fot. lublin12.pl, nadesłane Norbert)

Zobacz również

9 komentarzy

 1. Ostatnio na portalach społecznościowy byłem non-stop atakowany tekstami typu „Dawaj kasę na WOŚP albo niech Twoja rodzina zrzeknie się leczenia ich sprzętem” .
  Drodzy psychofani Pana Owsiaka, informuję was, że polska służba zdrowia wydaje co roku 5 MILIARDÓW złotych na nowy sprzęt.
  WOŚP dodaje zaledwie 50 milionów złotych. Dokładnie 1% rocznych wydatków służby zdrowia!
  Oznacza to, że zaledwie JEDEN sprzęt na STO został kupiony z pieniędzy uzbieranych przez WOŚP!
  Dlatego wasze teksty są co najmniej śmieszne. 😉

  Szkoda, że tak bardzo bronicie WOŚP, a macie w nosie fakt, że co roku 54 miliony złotych wyrzucane jest w błoto, bo budżet państwa musi utrzymywać partie polityczne! Ile szpitali można wyposażyć gdyby zlikwidowano finansowanie partii politycznych z budżetu państwa i przekazano zaoszczędzone w ten sposób pieniądze na służbę zdrowia?

  • WOŚP zebrała w tym roku 1/5 mniej kasy w porównaniu z poprzednią edycją, a co za tym idzie mniej kasy będzie wydanej na popijawę zwaną Przystankiem Woodstock… Ludzie zaczynają sobie zdawać sprawę, że spora część z ich pieniędzy, które dają w szczytnym celu idzie na imprezkę, utrzymanie Owsiaka oraz jego rodziny oraz innych pracowników. Owsik przegrał sprawę w sądzie będąc oskarżonym, bo mylił się w zeznaniach i nie udostępnił dokumentów księgowych WOŚP, które jeśli wszystko by było z nimi w porządku to sprawiły by, żeby wygrał, a tak przegrał… Teraz WOŚPem powinien się NIK i Prokuratura zająć…

 2. panie daj pan spokuj leprzy jeden sprzet niz zaden popatrzy pan co wyprawia rydzyk i jego fundacja ? a hajsu ma wiecej gdysz co 4 babcia w polsce wysyla mu na konto pol emerytury/ renty ten to do pierdla powinien pojsc na pare lat a nie owsiaka po sadach prowadzac pokarz mi faceta drugiego jak on w polsce co by chcial tak pomagac

  • sędzia (nie) sprawiedliwy

   słownik, słownik i jeszcze raz słownik. To nie boli a milej się czyta

  • To są właśnie wyborcy PO. Tępi analfabeci. Jakim trzeba być tępakiem, żeby pisać z błędami pomimo tego, że teraz niemal każda przeglądarka internetowa wyposażona jest w słownik, który zaznacza błędy?
   Na dodatek nie potrafią zrozumieć prostej wypowiedzi.
   Przeczytaj jeszcze 10 razy, a może zrozumiesz o co mi chodziło.

   • A jacy są wyborcy PIS? Twój przedmówca ani jednym słowem Cię nie obraził, a Ty rzucasz po katolicku inwektywami. Jak chcesz dyskutować, skoro nie potrafisz robić tego bez obrażania? Bardziej Cię razi błąd ortograficzny? Nauczono cię klepać paciorki, a szacunku do drugiego człowieka, kultury już nie nabyłeś. Zapewne czytając moje słowa już toczysz pianę z ust (ty pewnie napisałabyś inaczej) i układasz w głowie prymitywną ripostę, rodem z rysznsztoku/domu.

    • i po jaka cholere wtracasz tu swoje polityczne poglady?? puknij sie w czoło…. jeden od drugiego niczym nie odstaje a artykuł w ogóle o czym innym… przygadal kocioł garnkowi

 3. Swawolnik miejscowy

  A ja tam „swoje” dałem nie oglądając się na animozje typu: Owsiak taki czy owaki
  A tak jak już wcześniej pisałem, daje dychę, w tym 1 Pe eL eN od siebie, a 9 złociszy za tych co nie dadzą, ani grosza tylko pyszczą.

  • Następny, który nie zrozumiał wypowiedzi. Nie napisałem nic o Owsiaku, tylko o debilach powielających hasła „Niech Twoja rodzina zrzeknie się leczenia…” Rozumiesz?
   Zdajesz sobie sprawę, że co roku zabierane Ci są pieniądze, które idą na billboardy, spoty wyborcze oraz na utrzymanie całego kolesiostwa w partiach politycznych?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zbliża się 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W Lublinie odbędzie się piknik z kombatantami
Uroczyste poświęcenie wozu bojowego w Żabnie
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
W najbliższą sobotę w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się „Potańcówka”
Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”