690 680 960

21 ton jabłek rozeszło się w godzinę. Po owoce ustawiła się długa kolejka

Jabłka których sadownicy nie mogli sprzedać ze względu na rosyjskie embargo, są rozdawane potrzebującym. Wczoraj owoce otrzymali mieszkańcy Rejowca.

Akcję rozdawania jabłek dla osób potrzebujących z Rejowca Fabrycznego zorganizował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. W czwartek specjalnie w tym celu przyjechała załadowana owocami ciężarówka. Były to jabłka, których sadownicy nie mogli sprzedać ze względu na rosyjskie embargo.

Tak dużego zainteresowania nikt się nie spodziewał. – Zainteresowanie tą propozycją przerosło nasze oczekiwania. Wprawdzie niektórzy musieli trochę poczekać w kolejce, ale potem wynosili jabłka całymi skrzynkami – mówi dyrektor rejowieckiego MOPS-u Monika Bardzka. Dostarczone 21 ton owoców rozeszło się w niecałą godzinę.

Z darmowych jabłek skorzystało około 400 potrzebujących rodzin z Rejowca Fabrycznego. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zapowiada nawiązanie współpracy z sadownikami i organizację takich akcji cyklicznie.

Rolnicy, którzy w związku z rosyjskim embargiem, mają problem ze zbytem owoców, od września mogą je przekazywać ośrodkom pomocy, szkołom, organizacjom charytatywnym czy domom pomocy społecznej. W zamian otrzymują rekompensaty, przyznawane ze środków unijnych przez Agencję Rynku Rolnego

(fot. MOPS w Rejowcu Fabrycznym)
2015-04-03 19:12:56

10 komentarzy

 1. Średnio po ponad 50 kg na łeb. Po co komu tyle jabłek?

  • 50 kg na rodzinę, rodzina powiedzmy średnio 5-osobowa, więc 10 kg na osobę, zapas na miesiąc jeśli będą dobrze przechowywać.

  • Jak po co . Cydr będą robić .

  • A no bo nie wiesz?? Jak byś miał kupić to w życiu byś nie kupił ale jak za darmo dają to weźmiesz ile się da jak przystało na rodowitego Polaka 🙂

 2. zeby sprzedac

 3. Zrobi się cydr czy inne nalewki i bedzie się jeździć po spożyciu,ot co 😉 Nieee,nie wrzucam wszystkich do jednego wora,wystarczy,że jeden-dwóch tak zrobi i bedzie kolejny atykuł na lublin112 😉

 4. Tyle nas kosztuje nie nasz konflikt .

 5. Najbardziej potrzebujący na pewno nie brali całych skrzynek, tylko najbardziej kombinujący.

 6. Jestem przeciwna takim praktykom- to uczy ludzi dziadowania:) Jabłka i tak są
  na tyle tanie że każdego na nie stać.

Kursy walut

 • USD 4.3697zł -0.83%
 • GBP 5.3464zł -0.31%
 • EUR 4.6356zł 0.03%
 • CHF 4.803zł 0.12%

Polub nas