Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej wyróżniona przez prezydenta Andrzeja Dudę (zdjęcia)

2 maja z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dnia Polonii i Polaków za Granicą, Prezydent RP Andrzej Duda wyróżnił 2 Lubelską Brygadę Obrony Terytorialnej wręczeniem flagi państwowej.

Podczas uroczystości na dziedzińcu Belwederu w Warszawie, z udziałem najwyższych władz państwowych, wojskowych, oraz środowisk kombatanckich i zaproszonych gości, Prezydent RP Andrzej Duda wyróżnił 2 Lubelską Brygadę Obrony Terytorialnej wręczeniem flagi państwowej.

Flagę z rąk Prezydenta odebrał dowódca lubelskiej brygady płk Tadeusz Nastarowicz. O tym jak ważne jest to wyróżnienie niech świadczą słowa Prezydenta RP Andrzeja Dudy:

– Eksponujcie ją Państwo z dumą i radością – jako manifestację oddania Polsce i wyraz naszej tożsamości. Jako symbol wspaniałego dorobku naszego narodu (…). Biało-czerwona flaga jest jednym z najczcigodniejszych symboli Rzeczypospolitej. Jednoczy ona i umacnia naszą polską wspólnotę. Jest świadkiem historii ojczystej oraz znakiem patriotyzmu i tożsamości narodowej.

Prezydent Andrzej Duda wyróżnił wręczeniem flagi 2 Lubelską Brygadę Obrony Terytorialnej jako instytucję szczególnie zasłużoną w działalności społecznej i kulturalnej oraz rozpowszechniającą patriotyzm. Podstawą wręczenia flagi jest ustawa z dnia 31 stycznia 1980 r. o godle, barwach i hymnie RP oraz o pieczęciach państwowych.

Zwyczaj wręczania flag zapoczątkowany został w 2007 r. Flaga przyznawana jest min. wyróżniającym się organizacjom, instytucjom jednostkom wojskowym.

2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej wyróżniona przez prezydenta Andrzeja Dudę (zdjęcia)

2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej wyróżniona przez prezydenta Andrzeja Dudę (zdjęcia)

(fot. LBOT)

8 komentarzy

 1. Żołnierz OT

  Gratulacje dla Pana pułkownika, życzymy samych sukcesów

 2. Rozwiązać to dziadostwo i rozgonić na cztery wiatry!!!
  Szkoda kasy podatników na taką zabawę w wojsko i żołnierzyków z których w razie wojny i tak nie będzie żadnego pożytku.
  Chcą się bawić w żołnierzyków,proszę bardzo ale za swoją kasę.

 3. pułkownik ma brzuszysko wieksze od kapelana . wstyd

 4. Jaki pułkownik takie wojsko:-)

 5. Lubelskie brygada dzieci zwana w mediach wojskiem a to tylko przereklamowane gowniarstwo przebrane w mundury z bronia z muzeum

 6. do 'on’ :
  może i ty należysz do tej zbieraniny zwanej wot:-)???

Z kraju