Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

19. rocznica śmierci Jana Pawła II

We wtorek (2 kwietnia) przypada 19. rocznica śmierci św. Jana Pawła II, Papieża w latach 1978-2005, wykładowcy i profesora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w latach 1954-1978, Honorowego Obywatela Miasta Lublin od 1997 r.

Złożenie biało-czerwonych kwiatów od mieszkanek i mieszkańców, władz Miasta Lublin i Województwa Lubelskiego, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego św. Jana Pawła II, innych uczelni Lublina, instytucji państwowych i społecznych nastąpi o godz. 9.37 rano pod pomnikiem Homagium na dziedzińcu KUL. Dodatkowo o godz. 21.30 z balkonu Ratusza miejski trębacz odegra utwór „Barka”.

Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 roku, w wigilię święta Bożego Miłosierdzia. Został pochowany w Grotach Watykańskich pod Bazyliką św. Piotra. Miesiąc po śmierci rozpoczął się Jego proces beatyfikacyjny. 1 maja 2011 roku Benedykt XVI ogłosił swojego poprzednika błogosławionym, a trumna z ciałem polskiego Papieża została przeniesiona do kaplicy św. Sebastiana w Bazylice św. Piotra.

Na datę liturgicznego wspomnienia błogosławionego Jana Pawła II wybrano dzień 22 października, czyli rocznicę inauguracji pontyfikatu. 27 kwietnia 2014 roku papież Franciszek ogłosił Jana Pawła II świętym Kościoła katolickiego. Pontyfikat Jana Pawła II był jednym z najdłuższych w historii Kościoła.

20 komentarzy

 1. 19. rocznica śmierci Jana Pawła II, oczywiście dzięki Bogu, bo gdyby mu pozwolił żyć dłużej to kto wie może to by była 10, czy może zaledwie 5 rocznica…

 2. Bardzo mu ufałam, po tym jak wszystko wyszło na jaw, okazało się że krył molestowanie dzieci

  • Co ty bredzisz.Myslisz że papież wszystko wie co się dzieje w każdym zakątku Watykanu.Łykasz lewicowe bajeczki które od wielu lat chcą oczerniać JP2 i niestety im się to czasem udaje

  • On krył i nikt nie wiedział.Ty pornole oglądasz i też nikomu nie mówisz.

   • Jakie są dowody że cokolwiek lub kogokolwiek krył?
    Proszę o oficjalne informacje a nie wypociny lewackich redaktorów typu bracia S.

    • Czy dla ciebie każda osoba myśląca inaczej niż ty jest lewakiem ?
     Puk, puk ! Ogarnij się…

    • Jak coś nie pasuje,to krzyk o dowody! Ślepa wiara w dogmaty jest za to w porządku. Cały katolicyzm w pigułce.

     • Wiara w dogmaty a oskarżanie kogoś o przestępstwo bez dowodów to dwie różne rzeczy.
      Nie wiesz i czym piszesz

 3. Tłumaczenia że nic nie wiedział są dobre dla idiotow…. to tak jakby powiedzieć że w dużym przedsiebiorstwie notorycznie dochodzi do gwałtów, wszyscy o tym mówią A prezes nic nie wie… ogarnijcie się ludzie…. Do ludzi którzy używają nagminnie słowa lewak, lewackie, sprawdźcie proszę co to słowo oznacza bo używacie to w zupełnie niewłaściwy sposób, nie znając znaczenia… Tak jak kiedyś Kaczyński….

  • Ateista,a jak nikt o tym nie mówi ? Poza tym to nie papież jest od tych rzeczy tylko policja.Jezeli ktokolwiek o czymś wiedział to powinien zgłosić.
   Nie bądźmy naiwni,nawet moja dyrektorka nie wie co się dzieje w naszym małym zakładzie

 4. Dla mnie lewak to głąb syn komucha z SLD

 5. Towarzysz ex sołtys się produkuje, niedługo uwierzy, wtedy ciut ciut będzie za późno.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport