Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

19-latek znalazł portfel i przyniósł na posterunek policji. Zguba trafiła do właściciela

Mieszkaniec Zamościa zgubił portfel, miał jednak dużo szczęścia, bo na zgubę natrafił 19-latek. Młodzieniec zaniósł znaleziony portfel na posterunek policji.

Wczoraj krasnobrodzką policję odwiedził 19-latek, który znalazł portfel z pieniędzmi i dokumentami. Młodzieniec przekazał informacje, w jakich okolicznościach znalazł portfel.

– Pewnie cuda się nie zdarzają, ale może ktoś przyniósł portfel, który zagubiłem? – takimi słowami przywitał wczoraj policjantów mężczyzna, który w godzinach popołudniowych przyszedł do posterunku policji w Krasnobrodzie.

Mężczyzna tłumaczył, że przez swoje roztargnienie zgubił portfel, w którym była znaczna suma pieniędzy, prawo jazdy, dowód osobisty oraz karta bankomatowa. Dokładnie także wskazał okoliczności i miejsce pozostawienia zguby.

Policjanci oddali mężczyźnie portfel, który przyniósł 19-latek. Jednocześnie mundurowi przypominają, że każdy z nas powinien zdawać sobie sprawę, że znaleziony przedmiot, pieniądze, czy dokumenty należy zwrócić. Unikniemy wówczas odpowiedzialności z art. 284 kodeksu karnego, czyli przywłaszczenia rzeczy.

(fot. pixabay.com)

6 komentarzy

  1. Szacun dla gościa.

  2. Mało ” szacun” to gest godny naśladowania , bo pieniądze rzecz nabyta , dziś są , jutro nie ma a ludzie będą z podziwem patrzeć na takiego człowieka aby umiał się oddwdzięczyć chociaź dobrym słowem ten roztargniony.Bo nic młodego człowieka tak nie buduje jak pochwała i uznanie.

  3. Ciekawe czy policjanci przypominają również o znaleźnym w wysokości 10% – czy może nie musieli przypominać..

  4. Do stówy nie trzeba.Ale i tak dai się nabrać na znalezione i oddane niby właścicielowi???

  5. Zaniesienie znalezionych rzeczy nie zawsze jest ok bo znalazłem telefon zaniosłem na policję dyżurny oczywiście go wziął ale co dziwne nie zapytał nawet o moje nazwisko a nie wspomnę że chyba powinien napisać protokół,co mam myśleć o tym co z tym telefonem się stanie?