Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

18-latek zakończył podróż BMW dachując w rowie. Cztery osoby trafiły do szpitala (zdjęcia)

W minioną niedzielę w miejscowości Wólka Wieprzecka doszło do groźnego zdarzenia drogowego. BMW wpadło do rowu, do szpitala trafiły cztery osoby. Dla 18-latka zdarzenie zakończyło się mandatem.

Do zdarzenia doszło w niedzielę kilka minut po godzinie 15.00 w miejscowości Wólka Wieprzecka w powiecie zamojskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o dachowaniu pojazdu osobowego. Na miejscu interweniowały zespoły ratownictwa medycznego, straż pożarna oraz policja.

– Policjanci na miejscu ustalili, że BMW podróżowało 4 osoby. Kierujący na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków na drodze zjechał na prawe pobocze, po czym wpadł w poślizg i wjechał do przydrożnego rowu po prawej stronie drogi. Następnie auto przewróciło się na lewy bok. Osoby podróżujące BMW o własnych siłach wydostały się z pojazdu. Wymagały jednak pomocy medycznej i zostały przewiezione do szpitala. Na szczęście po badaniach okazało się, że uczestnicy kolizji, poza niegroźnymi potłuczeniami i zadrapaniami naskórka, nie odnieśli poważniejszych obrażeń – relacjonuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej Policji.

Autem kierował 18-latek z powiatu jarosławskiego. W BMW przewoził trzech kolegów w wieku 18 i 17 lat. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że kierujący był trzeźwy. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym kierujący został ukarany mandatem karnym.

– Zwracamy się do kierowców, zwłaszcza tych, którzy krótko posiadają uprawnienia, o zachowanie ostrożności na drodze, o rozsądek, trzeźwość i rozwagę. Pamiętajmy, aby nie przeceniać swoich umiejętności i jechać z taką prędkością, by zawsze móc w porę zareagować. Kierowcy muszą mieć świadomość, iż wyjeżdżając na drogę są odpowiedzialni nie tylko za siebie ale i za innych uczestników ruchu. Zbyt szybka jazda niesie za sobą szereg zagrożeń nie tylko dla kierowcy, ale również innych uczestników ruchu – apeluje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło.

18-latek zakończył podróż BMW dachując w rowie. Cztery osoby trafiły do szpitala (zdjęcia)

fot. Policja Zamość

18-latek zakończył podróż BMW dachując w rowie. Cztery osoby trafiły do szpitala (zdjęcia)

fot. Policja Zamość

PRZECZYTAJ

Mieszkaniec woj. lubelskiego wśród oskarżonych o rozpowszechniania pornografii zawierającej treści pedofilskie

13 komentarzy

  1. PiS ok… Stara beemka to dla ciebie super fura? To co dla ciebie jest sufitem dla mnie jest podłogą wiesniaku

  2. Kolejny wieśrider wyeliminowany. Robi się bezpieczniej…..

  3. bida i dziadostwo

    Młody kierowca i bmw to najgorsze połączenie

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport