Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

16-latek odpowie za usiłowanie rozboju na 14-latku

Lubelscy policjanci zatrzymali 16-latka, który napadł na idącego ulicą 14-latka, a następnie dotkliwie go pobił. Napastnik żądał od ofiary pieniędzy. Na szczęście poszkodowanemu udało się uciec. Wkrótce 16-latek stanie przed sądem.

Zdarzenie miało miejsce 23 września na terenie dzielnicy Bronowice w Lublinie. Idący ulicą wraz ze znajomymi 14-latek został zaczepiony przez nieznajomego.

– Agresor zażądał od chłopaka wydania pieniędzy oraz telefonu komórkowego. Pokrzywdzony próbował uciekać. Jednak szybko został dogoniony. Sprawca zaczął brutalnie bić 14-latka. Oblał go też napojem. Na szczęście pokrzywdzony zdołał się wyrwać i uciec. Jak się okazało, konieczna była pomoc medyczna – relacjonuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Po całym zajściu rodzice 14-latka powiadomili o wszystkim policjantów z III komisariatu w Lublinie.

– Kryminalni wspólnie z policjantami z komendy miejskiej przeanalizowali zebrane materiały. Na tej podstawie ustalili sprawcę. Okazało się, że za napadem stał 16-latek. Mieszkaniec Lublina został wczoraj zatrzymany i przesłuchany. Jego sprawa trafi do sądu dla nieletnich – wyjaśnia nadkomisarz Kamil Gołębiowski.

13 komentarzy

 1. Kto teraz telefony kradnie imbecyl

 2. Bronowice, Lubartowska, jeden czort. Patologia na każdym kroku, poczynając od dzieciaków, którzy dla zabawy są w stanie zabić drugiego człowieka, nie wspominając, co mogliby z nim zrobić, żeby zdobyć 10 zł.

  • Stary Felin. Tam dopiero się dzieje.

  • Wojciech z Wajdeloty

   A studenci, zwłaszcza ci przyjezdni lepsi?? Przejdź się wieczorem po Miasteczku Akademickim, albo po LSM czy Nadbystrzyckiej. Hordy pijanych (może i naćpanych) studentów zaczepiają Bogu Ducha winne osoby, często od nich starsze o dobre kilkadziesiąt lat.

 3. O godzinie 1132 tłukł go w centrum pod okiem kamer i przechodniów i cisza.

 4. Widać tam dalej patologia.

 5. Ciekawe do którego liceum chodzi agresor…

 6. ja sie zapytuje po co jest miejski monitoring i kto tam pracuje? po drugie gdzie byli przechodnie ze nie reagowali czy bali sie 16latka ze w dziub dostana o milicji nie wspomne bo ci caly czas u chinczyka siedza na nadbystrzyckiej

  • A ty w pracy przerwy na obiad nie masz że kole cię inny jedzący? Mają przerwę to mogą robić co chcą. Może jeszcze siusiu ci przeszkadza jak ktoś robi? Cwaniak za klawiatury.

 7. To dobrych ma kolegów że go zostawili samego i uciekli

Dodaj komentarz

Z kraju