15-letni pirat drogowy z Zamościa

15-letni mieszkaniec gm. Zamość, bez wiedzy i zgody rodziców, wziął z domu kluczki od volkswagena i zabrał na przejażdżkę kilkoro koleżanek i kolegów w wieku 13 – 16 lat.

Wczoraj kilkanaście minut po godzinie 20.00 dyżurny zamojskiej komendy powiadomiony został o zdarzeniu drogowym jakie miało miejsce w Płoskiem niedaleko Zamościa. Skierowani na miejsce policjanci zastali leżącego na dachu w przydrożnym rowie volkswagena. W pobliżu samochodu nie było nikogo. Po chwili na miejsce dotarła kobieta, która poinformowała policjantów, że pasażerką pojazdu była jej 16-letnia córka, która odwieziona została do szpitala. Na miejsce zdarzenia dotarła kolejna osoba informując mundurowych, że kierowcą auta był jej 15-letni syn.

Jak ustalili policjanci nastolatek oprócz swej 16-letniej koleżanki na przejażdżkę autem rodziców zabrał jeszcze czworo znajomych w wieku 13 – 16 lat, mieszkańców gm. Zamość. Kluczyki od volkswagena wziął z domu, bez wiedzy i zgody swoich rodziców. Z uwagi na niesprawny akumulator z pomocą pasażerów, na tzw. „popych”, uruchomili pojazd i wybrali się na przejażdżkę.

Brak umiejętności kierowania pojazdem przez 15-letniego kierowcę, doprowadziło do utraty panowania nad volkswagenem. Na zakręcie auto zjechało do rowu i wywróciło się na dach. Podróżujący autem nastolatkowie o własnych siłach opuścili pojazd i udali się do swoich domów. Na szczęście obrażenia, których doznali okazały się niegroźne. 15-letni kierowca był trzeźwy – informuje rzecznik zamojskiej policji.

(fot. KWP Lublin)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9217zł -0.9%
  • GBP 4.9563zł 0.05%
  • EUR 4.4443zł 0.22%
  • CHF 4.0948zł -0.59%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online