15-letni pirat drogowy z Zamościa

15-letni mieszkaniec gm. Zamość, bez wiedzy i zgody rodziców, wziął z domu kluczki od volkswagena i zabrał na przejażdżkę kilkoro koleżanek i kolegów w wieku 13 – 16 lat.

Wczoraj kilkanaście minut po godzinie 20.00 dyżurny zamojskiej komendy powiadomiony został o zdarzeniu drogowym jakie miało miejsce w Płoskiem niedaleko Zamościa. Skierowani na miejsce policjanci zastali leżącego na dachu w przydrożnym rowie volkswagena. W pobliżu samochodu nie było nikogo. Po chwili na miejsce dotarła kobieta, która poinformowała policjantów, że pasażerką pojazdu była jej 16-letnia córka, która odwieziona została do szpitala. Na miejsce zdarzenia dotarła kolejna osoba informując mundurowych, że kierowcą auta był jej 15-letni syn.

Jak ustalili policjanci nastolatek oprócz swej 16-letniej koleżanki na przejażdżkę autem rodziców zabrał jeszcze czworo znajomych w wieku 13 – 16 lat, mieszkańców gm. Zamość. Kluczyki od volkswagena wziął z domu, bez wiedzy i zgody swoich rodziców. Z uwagi na niesprawny akumulator z pomocą pasażerów, na tzw. „popych”, uruchomili pojazd i wybrali się na przejażdżkę.

Brak umiejętności kierowania pojazdem przez 15-letniego kierowcę, doprowadziło do utraty panowania nad volkswagenem. Na zakręcie auto zjechało do rowu i wywróciło się na dach. Podróżujący autem nastolatkowie o własnych siłach opuścili pojazd i udali się do swoich domów. Na szczęście obrażenia, których doznali okazały się niegroźne. 15-letni kierowca był trzeźwy – informuje rzecznik zamojskiej policji.

(fot. KWP Lublin)

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Kiermasz rękodzieła Klubu Twórców Ludowych w Puławach
Kiermasz Produktów Regionalnych w Janowie Lubelskim
Festiwal Folkloru w Janowie Lubelskim
Najbardziej kolorowa impreza zawita do Lubartowa
W Biłgoraju odbędzie się Zlot Kapel Podwórkowych