15-latkowie trudnili się okradaniem mieszkań

Grupa 15-latków z okradania mieszkań w Lublinie uczyniła sobie źródło stałych dochodów. Wpadli we wtorek.

We wtorkowy wieczór do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zadzwonił mieszkaniec dzielnicy Zadębie, który poinformował o podejrzanych osobach kręcących się w pobliżu jednego z domków jednorodzinnych. Świadek podejrzewał, iż mogą oni chcieć się włamać do tego domu, zwłaszcza że jego właścicieli nie było tego dnia w miejscu zamieszkania. Dyżurny natychmiast na miejsce skierował funkcjonariuszy w nieoznakowanym radiowozie.

Gdy ci dojechali na miejsce dostrzegli we wskazanym domu otwarte okno, a w środku zastali dwóch nastolatków, którzy zabrali z pomieszczeń laptopy oraz biżuterię o łącznej wartości ponad 4 tysięcy złotych. Obaj zostali zatrzymani, jak się okazało byli to dwaj 15-latkowie z Lublina. Funkcjonariusze podejrzewając, iż może to nie być jedyny grzech nastolatków, postanowili dokonać przeszukania ich miejsc zamieszkania. Jak się okazało był to tzw. strzał w dziesiątkę, gdyż kryminalni z VI komisariatu odnaleźli tam liczne przedmioty, które pochodziły z innych kradzieży.

– Policjanci zajmujący się przestępczością nieletnich ustalili udowodnili 15-latkom inne kradzieże i włamania do domów. Sprawcy najczęściej wyłamywali okna tarasowe. Zabierali wartościowe przedmioty takie jak laptopy, aparaty fotograficzne, biżuterię. Kradzione przedmioty trafiały następnie w ręce ich kolegi, również 15-latka- tłumaczy asp. Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Mundurowi prowadzą kolejne czynności w tej sprawie, jednak jak już wiadomo, w chwili obecnej nastolatkom udało się udowodnić 6 kradzieży i włamań do mieszkań. Policjanci odzyskali już część skradzionych przedmiotów.

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Kiermasz rękodzieła Klubu Twórców Ludowych w Puławach
Kiermasz Produktów Regionalnych w Janowie Lubelskim
Festiwal Folkloru w Janowie Lubelskim
Najbardziej kolorowa impreza zawita do Lubartowa
W Biłgoraju odbędzie się Zlot Kapel Podwórkowych