14-letni fałszerz pieniędzy

Policja rozbiła grupę fałszerzy pieniędzy. Podrabiał je 14-latek a jego koledzy w wieku od 11 do 15 lat zajmowali się ich dystrybucją.

Od kilku dni na terenie Zwierzyńca i Szczebrzeszyna właściciele placówek handlowych zaczęli zgłaszać policji, że nieznane osoby zapłacili za zakupy fałszywymi banknotami 100-złotowymi. W niedzielę wpłynął kolejny sygnał, od pracownika jednej ze stacji paliw w miejscowości Brody Małe, o ujawnieniu w kasie kolejnej fałszywki.

Funkcjonariusze zabezpieczyli banknot i rozpoczęli intensywne  poszukiwania fałszerzy. Sprawdzone zostały nagrania z monitoringu i po kilku godzinach ustalono przypuszczalnego sprawcę. Okazało się, że na pomysł fałszowania pieniędzy wpadł 14-latek z gminy Zwierzyniec. Przy pomocy komputera, skanera stworzył  odwzorowanie 100 złotowego banknotu a następnie korzystając ze zwykłej domowej drukarki wydrukował ich kilka sztuk.

Na próbę zapłacił nim w pobliskim sklepie, a gdy sprzedawczyń nie nabrała żadnych podejrzeń co do autentyczności banknotu, kolejne przekazał swoim kolegom, którzy wprowadzili je do obiegu w okolicznych sklepach. Zachęcony powodzeniem wydrukował kolejne setki.

Po przeszukaniu mieszkań nastolatków policjanci zabezpieczyli komputer, skaner i drukarkę, czyli cały sprzęt, który służył do przestępczej działalności. Dzisiaj rozpoczęły się przesłuchania nastolatków, natomiast o ich dalszym losie zadecyduje sąd dla nieletnich.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

Jeden komentarz

  1. Ludzie mają pomysły na biznes a Wy ich zamykacie. Ehhh, każdy chce jakoś dorobić…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Charytatywny bieg Poland Business Run wystartuje dla Pana Zdzisława z Lubelszczyzny
Zaproszenie na otwarcie Izby Pożarnictwa OSP Bełżyce
Strefa gier – biblioteka otwiera się dla graczy
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Święto teatru studenckiego w Chatce Żaka!