690 680 960

Ubezpieczenia na życie – jak wybierać, co można zabezpieczyć?

Każdy z nas ma prawo zabezpieczyć swoją oraz naszych najbliższych przyszłość. Jest to niezwykle ważne, ponieważ przyszłości nie jesteśmy w stanie przewidzieć, a wsparcie finansowe w trudnych życiowych sytuacjach bywa nieocenione.

Przed zakupem warto dowiedzieć się co możemy zabezpieczyć oraz gdzie znaleźć dobre ubezpieczenie. Dzisiejsza polisa na życie może być produktem wielofunkcyjnym, o czym warto pamiętać podczas wyboru. Dzięki temu możemy naprawdę sporo zyskać.

 

Wsparcie dla bliskich na wypadek śmierci

Podstawową funkcją ubezpieczenia na życie jest zabezpieczenie tegoż życia. W ten sposób osoba ubezpieczona ma pewność, że na wypadek jej śmierci – najbliższe osoby otrzymają świadczenie w określonej w umowie sumie ubezpieczenia.

Kwoty te są bardzo zróżnicowane i można dopasować je zarówno do swoich potrzeb, jak i możliwości finansowych. Nie oznacza to wcale, że ubezpieczenie na życie jest produktem luksusowym wyłącznie dla osób zamożnych. Dzisiejszy rynek ubezpieczeniowy posiada wiele tanich ofert, dzięki czemu każdy bez względu na wysokość zarobków – może pozwolić sobie na zakup polisy.

Sumy ubezpieczenia mają dużą rozpiętość – mogą to być kwoty niższe, rzędu 3 – 10 tys. zł, jak również 100 – 500 tys. zł, oraz wysokie – jak nawet 3 mln zł. Skąd tak duża rozpiętość? Przede wszystkim z zapotrzebowania rynku. Ubezpieczenia dostosowane są do potrzeb osób, które oczekują wsparcia finansowego dla bliskich związanego z pochówkiem, jak również ubezpieczeń, które pozwolą bliskim spłacić zadłużenia ubezpieczonego, nawet jeśli te sięgają kilku milionów złotych.

Możemy samodzielnie dokonać porównania ofert w tym zakresie, korzystając z porównywarki na  https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/porownaj/0.html.

Ubezpieczenia na życie mają również możliwość rozszerzenia ochrony poprzez zakup odpowiednich umów dodatkowych. Mogą one dotyczyć bardzo różnych płaszczyzn naszego życia – zdrowia, wypadków oraz innych trudności życiowych. Warto przyjrzeć się temu dokładniej i wybrać coś dla siebie.

 

Zawał serca, nowotwory, cukrzyca

Jednym z najczęściej wybieranych rozszerzeń ochrony są umowy dodatkowe dotyczące poważnych chorób oraz chorób nowotworowych.

Ochrona na wypadek ciężkiego zachorowania powinna dokładnie definiować przypadki ciężkiego zachorowania oraz przedstawiać listę wszystkich objętych ochroną chorób. Wśród nich najczęściej znajdziemy zawał serca, udar mózgu, cukrzycę, chorobę Parkinsona, chorobę Alzheimera, nowotwory złośliwe. Lista może obejmować od kilku do kilkudziesięciu chorób. Nie oznacza to wcale, że polisa z szerszym zakresem chorób będzie korzystniejsza – jeśli w naszej rodzinie wiele osób chorowało na serce, konkretny nowotwór złośliwy lub cukrzycę – warto zabezpieczyć się na te konkretne choroby.

 

Kontuzje, wypadki, operacje i szpital

Innym rozszerzeniem, które również jest często wybierane przez Polaków – to umowy dodatkowe dotyczące wypadków, kontuzji, operacji oraz pobytu w szpitalu. Bywa, że towarzystwa ubezpieczeniowe oferują każdą z tych sytuacji jako osobną umowę dodatkową.

Dla kogo będzie to dobre rozwiązanie? Z całą pewnością dla osób, które dojeżdżają codziennie do pracy – bez znaczenia czy będzie to samochód, rower, motor czy komunikacja miejska – wypadki po prostu się zdarzają.

Skorzystać mogą również osoby, które czynnie uprawiają sport – kontuzje, złamania, rehabilitacje są wpisane w każdą aktywność fizyczną, podobnie jak pobyt w szpitalu związany z niefortunnym złamaniem lub wstrząśnieniem mózgu.

 

Powiększenie rodziny

Osoby, które dopiero zakładają rodzinę – mogą zdecydować się na umowę dotyczącą wsparcia finansowego w sytuacji narodzin dziecka. Tego rodzaju dodatkowa ochrona bardzo często oferuje dodatkowo wsparcie finansowe na wypadek pobytu w szpitalu. Nawet nieduże wsparcie finansowe może okazać się bardzo przydatne – narodziny dziecka to cała masa wydatków związanych z zakupem sprzętów oraz wyprawki. Dodatkowe środki mogą wówczas bardzo nas wspomóc.

 

Rower i kleszcze

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują coraz ciekawsze formy zabezpieczenia, a jest to efekt wychodzenia naprzeciw potrzebom klientów.

Coraz więcej w nas świadomości dotyczącej zdrowego trybu życia oraz ekologii, co wpływa np. na korzystanie z roweru. Każdego roku rośnie liczba osób, które do pracy dojeżdżają na rowerze. Możemy zatem zdecydować się na ochronę dodatkową na wypadek kradzieży roweru, jak również przewożonych rzeczy (np. w koszyku lub sakwie rowerowej).

Innym ciekawym rozwiązaniem jest ochrona na wypadek pogryzienia przez zwierzęta czy ukąszenia kleszcza. Po co nam taka ochrona? Choroby odkleszczowe bywają niezwykle ciężkie, ale również bardzo trudne do szybkiego zdiagnozowania. W sytuacji, gdy zostaniemy ugryzieni przez kleszcza, możemy otrzymać wsparcie finansowe, które pozwoli nam szybko podjąć badania w kierunku chorób odkleszczowych, a niestety – spora część z nich jest odpłatna. Również leczenie chorób przenoszonych przez kleszcze jest kosztowne, dzięki czemu możemy mieć środki, które wspomogą nas w tej trudnej sytuacji.

 

Kupujmy rozsądnie w zaufanych źródłach

Korzystajmy ze stron, które zapewniają nam maksimum informacji o ubezpieczeniach – nie tylko jednego towarzystwa ubezpieczeniowego. W podjęciu dobrej decyzji przydatne są rankingi, kalkulatory ubezpieczeniowe czy porównywarki. Takim źródłem informacji może być np. www.rankingubezpieczennazycie.pl, gdzie znajdziemy oferty wielu różnych firm ubezpieczeniowych. Możemy dzięki temu samodzielnie dokonać porównania ofert i wybrać tę ofertę, która będzie najbardziej dopasowana do naszych potrzeb.

Kursy walut

  • USD 4.4351zł -0.91%
  • GBP 5.4317zł -0.31%
  • EUR 4.6821zł -0.33%
  • CHF 4.7474zł -0.05%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bal Sylwestrowy w Wilkołazie
Miejski Urząd Pracy w Lublinie serdecznie zaprasza na „Polsko-Ukraińskie Spotkanie dla Pracy”!
Zaproszenie na wspólne ubieranie osiedlowej choinki
X Turniej o Puchar Świętego Mikołaja w Karate Tradycyjnym w Zamościu
Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy