Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nietrzeźwa kobieta wyniosła z lokalu wyborczego karty do głosowania

O kolejnym incydencie wyborczym na terenie naszego województwa poinformował przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej, podczas drugiej konferencji prasowej. Jak wyjaśnił, nietrzeźwa kobieta wyniosła cztery karty wyborcze z lokalu wyborczego. Zdarzenie mało miejsce w powiecie tomaszowskim.

Do zdarzenia doszło na terenie powiatu tomaszowskiego. Tam policjanci z Bełżca zatrzymali 27-latkę, która wyniosła z lokalu wyborczego karty do głosowania. O kobiecie, która dopuściła się tego czynu, powiedział podczas drugiej dziś konferencji prasowej Państwowej Komisji Wyborczej jej przewodniczący Sylwester Marciniak.

– Po otrzymaniu czterech kart wyborczych wyniosła poza lokal wyborczy karty do głosowania. Zostały zabezpieczone w miejscu zamieszkania – wyjaśniał przewodniczący.

Jak się okazało kobieta miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mieszkance gminy Bełżec grozi za ten czyn do 2 lat pozbawienia wolności.

– Z kolei drugi przypadek, tym razem Radom województwo mazowieckie, gdzie wyborca po pobraniu karty do głosowania podarł, pozostawił w lokalu, a następnie opuścił miejsce. Zdarzenie zgłosiła przewodnicząca komisji wyborczej. Ta podarta karta została zabezpieczona i podjęto czynności w kierunku artykułu 248 punkt 3 Kodeksu Karnego. I najnowsza wiadomość, tym razem Katowice. W jednej z gmin zgłoszono, że dwóch wyborców wymieniło się kartami do głosowania – dodał Sylwester Marciniak.

Jeden komentarz