Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Jak pakować rzeczy przy przeprowadzce?

Gdy przeprowadzka zbliża się wielkimi krokami, pora pomyśleć o pakowaniu. Im szybciej zaczniesz, tym lepiej. Pytanie tylko, jak się do tego zabrać? W końcu wszystkie rzeczy muszą zostać odpowiednio zabezpieczone, tak by nic nie uległo uszkodzeniu w trakcie transportu do nowego lokalu. Sprawdź jakie akcesoria do pakowania okażą się niezbędne i jak należy pakować różnego rodzaju przedmioty. 

Wybierz odpowiednie pudełka

Niestety wiele osób uważa, że do pakowania rzeczy można wykorzystać praktycznie wszystko: używane kartony ze sklepu, worki foliowe, a nawet torebki. Tymczasem foliowe worki to właściwie żadna ochrona, podobnie jak podarte, zawilgotniałe pudełka o osłabionej konstrukcji. Jeżeli chcesz porządnie zabezpieczyć przedmioty, wybierz dedykowane kartony do przeprowadzki, które znajdziesz tutaj: https://kartony24.eu/pl/c/Kartony-do-przeprowadzki/43. Takie pudełka mają zwiększoną wytrzymałość dzięki zastosowaniu podwójnych ścianek. Zawierają także poręczne uchwyty do przenoszenia i miejsce na podpisanie zawartości. Pudełka do przeprowadzki mogą mieć różne rozmiary. Dostępne są modele 30-, 50-, 80- i 120-litrowe. Bez problemu znajdziemy więc odpowiedni karton na małe i większe przedmioty. Można także zakupić gotowy zestaw przeprowadzkowy, w którym znajdą się wszystkie rodzaje pudełek. To znacznie przyspieszy proces kompletowania kartonów. Do pakowania drobiazgów lub niewielkich sprzętów elektronicznych można wybrać natomiast kartony fasonowe. To bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ pudełka fasonowe można wykorzystać nie tylko do transportu rzeczy, ale także do ich przechowywania w nowym lokalu. Pudełka fasonowe są płaskie, więc łatwo wsunąć je np. w wolną przestrzeń pomiędzy szafą a sufitem. W ten sposób maksymalnie wykorzystasz dostępne miejsce. Kartony fasonowe w różnych rozmiarach zamówisz tutaj: https://kartony24.eu/pl/c/Kartony-fasonowe/74.

Zgromadź niezbędne akcesoria do pakowania

Kartony to podstawa, ale do poprawnego zabezpieczenia przedmiotów potrzebujemy jeszcze innych akcesoriów. Niezbędna okaże się folia bąbelkowa. Pęcherzyki powietrza skutecznie amortyzują wstrząsy, dzięki czemu folia perfekcyjnie chroni kruche, delikatne przedmioty. Przyda się także folia stretch. Można owinąć nią meble i duże sprzęty AGD. Warto zamówić również tekturowe przekładki, które wykorzystasz do pakowania talerzy i innych naczyń. Do zabezpieczenia przedmiotów w pudełku przydatne okażą się: skropak, pianka lub innego rodzaju wypełniacze. Dzięki nim przedmioty zostaną unieruchomione i nie będą obijać się o siebie nawzajem ani o tekturowe ścianki. Pod ręką warto mieć również wytrzymałą taśmę pakową. Wszystkie akcesoria niezbędne do pakowania przedmiotów znajdziesz na tej stronie: https://kartony24.eu/.

Zacznij od domowej inwentaryzacji

Pakowanie rzeczy należy zacząć od ich dokładnego przejrzenia. Pozbądź się niepotrzebnych sprzętów, ubrań, w których nie zamierasz już chodzić oraz zbędnych ozdób, figurek, naczyń itp. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo pracy związanej z pakowaniem i przewożeniem niepotrzebnych przedmiotów. Jeżeli te rzeczy wciąż są w dobrym stanie, możesz je komuś oddać lub zorganizować domową wyprzedaż. 

Starannie pakuj przedmioty

Po zgromadzeniu niezbędnych akcesoriów i dokonaniu segregacji można przystąpić do pakowania. Należy pamiętać o kilku istotnych wskazówkach:

1. Pakowanie zacznij od najrzadziej używanych rzeczy np.: sezonowych ubrań, albumów ze zdjęciami, sprzętów sportowych itp. Na sam koniec zostaw przedmioty pierwszej potrzeby.

2. Na dnie kartonu umieszczaj najcięższe rzeczy, a na górze – lżejsze.

3. Jeśli w pudełku masz zamiar przewozić ciężkie przedmioty, nie pakuj kartonu do pełna. Pakunek może być bowiem zbyt ciężki. 

4. Przedmioty szklane i szczególnie delikatne owiń folią bąbelkową, a potem oklej je paskiem taśmy i dopiero tak zabezpieczone umieść w pudełku. 

5. Rzeczy nie można układać w kartonie tuż obok siebie. Trzeba oddzielić je tekturowymi przekładkami lub wypełniaczami, tak by przedmioty się nie potłukły i nie zarysowały. 

6. Urządzenia RTV trzeba wyłączyć, a potem należy wyjąć z urządzeń wszelkie przenośne elementy, np. płyty CD czy pamięć USB. Kable zwiń i zabezpiecz je drucikiem. Wyjmij tusze z drukarki i umieść je w torebce foliowej.

7. Ubrania przed włożeniem do pudełka złóż, dzięki czemu unikniesz prasowania. 

8. Tuż po zapakowaniu rzeczy, każde pudełko należy opisać. Dzięki temu w nowym lokalu szybko zlokalizujesz potrzebne przedmioty i znacznie ułatwisz sobie wypakowywanie. 

Jeśli zakupisz odpowiednie akcesoria i zastosujesz przemyślaną technikę pakowania, sprawnie uporasz się z umieszczeniem wszystkich rzeczy w pudełkach. Pamiętaj, że tylko dobrej jakości kartony i akcesoria będą stanowić skuteczne zabezpieczenie Twoich rzeczy.