Czy w Lublinie łatwo znaleźć pracę?

Lublin to największe miasto we wschodniej Polsce oraz stolica województwa lubelskiego. Mieszka tam około 325 tysięcy osób i co roku po maturze napływa fala młodych ludzi, którzy pragną zacząć studia w stolicy województwa lubelskiego. Oferta edukacyjna proponowana przez Lublin dla studentów jest bardzo atrakcyjna. Pięć państwowych uczelni, które znajdują się w tym mieście, ma wysoką renomę i oferują bardzo ciekawe kierunki.

Pięć państwowych uczelni – są to: Politechnika Lubelska, UMCS, Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Przyrodniczy czy KUL. Te lubelskie szkoły są znane i cenione w całym kraju. To niewątpliwie przyczynia się do napływu młodych osób, które wyjeżdżają z okolicznych miejscowości, aby zacząć studia w Lublinie. W tej chwili mieszka tam około 70 tysięcy studentów. Czy zdobyte wykształcenie jest gwarancją zatrudnienia? Okazuje się, że niestety nie zawsze absolwenci są w stanie rozpocząć pracę w zawodzie. Szukasz pracy w tym mieście? Odwiedź koniecznie GoWork.pl, a w wyszukiwarkę wpisz frazę „praca Lublin„! 

Praca w Lublinie – możliwości zatrudnienia

Chętnych do pracy w tym mieście nie brakuje, a i osób, które kończą studia, jest coraz więcej. Czy Lublin jest w stanie zapewnić dobre warunki zatrudnienia osobom po studiach? Badania wskazują, że najwięcej problemów ze znalezieniem nowej posady w Lublinie mają absolwenci pedagogiki i administracji. Kierunki humanistycznie nie są jednak skazane na niepowodzenie. Miasto inwestuje w wiele projektów, gdzie osoby po filologii, dziennikarstwie czy lingwistyce są mile widziane. Większe możliwości dla humanistów dają także media społecznościowe, których rozkwit przyczynia się do zatrudniania wszelkiego rodzaju specjalistów. Możliwości rozwoju zawodowego po zdobyciu dyplomu są bardzo duże dla absolwentów kierunków technicznych oraz medycznych. Inżynierowie, lekarze, fizjoterapeuci oraz pielęgniarki mogą liczyć na pracę na etacie po ukończeniu nauki.

Praca w Lublinie – kogo szukają pracodawcy?

Osoby, które nie zdecydowały się na studia, również mogą znaleźć dobrą pracę w Lublinie. W mieście poczyniono sporo inwestycji budowlanych, a do Lublina coraz chętniej przyjeżdżają giganci przemysłowi, którzy chcą stawiać tutaj swoje fabryki. Fabryka samochodów ciężarowych, Lubella, Mastermedia, Perła czy Ursus to tylko niektóre zakłady pracy, które zapewniają etaty dla wielu tysięcy osób. W Lublinie jest spore zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników fizycznych. Coraz więcej ogłoszeń o pracę dotyczy stanowiska sekretarek, kierowców oraz przedstawicieli handlowych. Powstają nowe biura oraz wiele firm przenosi swoją siedzibę do stolicy regionu, co wpływa na zapotrzebowanie pracowników biurowych i specjalistów ds. HR, marketingu czy IT, a umysły ścisłe to najbardziej ceniona i poszukiwana grupa pracowników. Oferty pracy w Lublinie są ciekawe i osoby, które pragną znaleźć zatrudnienie, powinny poradzić sobie ze zdobyciem pracy w tym mieście.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8014zł -0.13%
  • GBP 5.2376zł -0.26%
  • EUR 4.5546zł -0.01%
  • CHF 4.1198zł -0.52%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja