Zrobił pułapkę na bobry, zginął jego sąsiad. Chce dla siebie kary w zawieszeniu

Pod koniec miesiąca okaże się, czy sąd przychyli się do wniosku 53-letniego mieszkańca gminy Izbica, który na łące wykonał tzw. elektrycznego pastucha. W ten sposób chciał ochronić działkę przed bobrami. Zginął jednak 61-letni mężczyzna i pies.

36 komentarzy

 1. Pytam, bo nie wiem: kara w zawieszeniu to jest dla przeciętnego człowieka w ogóle jakaś kara? Jeśli przez te trzy lata nie złamie prawa, to zawiasy się kończą i tak jakby nigdy się nic nie stało, tak?

  • 3 lata w zawieszeniu za zabicie człowieka? Nie wierze. Rozumiem, ze typ nie chcial zabic i po prostu jest kretynem, ktory nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji swoich dzialan, ale mimo wszystko to jakas paranoja. DLA ZABÓJCÓW NIE POWINNO BYĆ KAR W ZAWIESZENIU!

   • za jakie zabicie człowieka? bo wlazł sobie bez pytania na jego ziemię?
    elektrycznego pastucha zrobił sam, przez co podpiął do zbyt dużego prądu i nie wbił w ziemię znaków ostrzegawczych.
    zabójstwo byłoby, gdyby w celu pozbawienia życia zamontował coś takiego na ziemi sąsiada, albo podpiął klamkę drzwi wyjściowych do prądu…
    jeśli nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, a później pomyśleć i wyciągnąć wniosków, to w mojej ocenie nie masz prawa głosu

    • W każdym razie oskarżony przez swoja durnotę i kompletny brak wyobrazni spowodował smierc człowieka i za to powinien pójść siedziec. A kara w zawieszeniu za spowodowanie czyjejś śmierci jest rażąco niska i niesprawiedliwa. Warto sie przyjrzec temu prokuratorowi, bo to wstyd dla polskiego wymiaru sprawiedliwosci.

     • wątpię czy tak było jak napisano w artykule…to pewnie pies się zaplatał w te przewody a pańcio próbował go wyciągnąć…
      jego bezmyślność polegała na tym, ze nie powiadomił najbliższego sąsiada…a jak nie był to najbliższy sąsiad…to po co tam poszedł??? kraść???

    • @xyz
     Gdyby nie zabił, to nie byłoby sprawy. Widać sąd uznał związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy działaniem oskarżonego a śmiercią sąsiada.

     • Myślę,że powinieneś zatrudnić się w archiwum X!
      Rozwiązałeś zagadkę nie ruszając się sprzed komputera!
      Cóż za błyskotliwy umysł!
      Zasłużyłeś na wino-możesz iść pod sklep.

     • Ale jakby zabił bobra, to by dostał co najmniej 3 lata bez zawiasów!

 2. Nieumyślne? To było umyślne spowodowanie smierci człowieka. Taka bezmyslność powinna byc najsurowiej karana. Zabójstwo i rok w zawieszeniu. To jest niewyobrażalna pogarda dla prawa „wymiaru sprawiedliwosci”.

  • Jakie umyślne? Na czyjej działce był ten pastuch? Komuna w tym kraju jak widać w pełnej krasie nikt sąsiadowi nie kazał chyba łazić po cudzych działkach.

  • „nieumyślne? to umyślne. taka bezmyślność” – to w końcu jak?

 3. Nie jeśli przez 3 lata nie złamie prawa tylko jeśli przez 3 lata kogoś nieumyślnie nie uśmierci.
  Inne prawo może łamać i będzie sądzony z innych paragrafów na co kara w zawieszeniu nie będzie miała na to wpływu.

  • Czyli mniej więcej „proszę mnie nie karać, postaram się nikogo już nie zabić”? No to fajna kara, a prokurator na medal.

 4. Do wszystkich tępaków powyżej

  Kara nie jest po to żeby tępa tłuszcza (wy i podobni do was) zaspokoili swoje prymitywne żądze pseudosprawiedliwości. Na szczęście czasy jaskiniowej „sprawiedliwości” w postaci linczu przez taką tępą gawiedź dawno minęły i zajmują się tym ludzie wykształceni i zrównoważeni emocjonalnie, co potrafią dostrzec każdy kontekst sprawy, zbadać wnikliwie okoliczności i jej osobliwy charakter. Wiele jest przypadków nieumyślnego spowodowania czyjejś śmierci, nie każdy jednak zasługuje na wdeptanie sprawcy w ziemię. W artykule ani słowa nie ma o tym czy urządzenie znajdowało się na działce sprawcy czy na jej granicy, a takich niedomówień może być więcej. Tymczasem jaśnie szanowne bydło powyżej już niemal chciało zbijać szafot.

  • @Do wszystkich tępaków
   Nawet na swojej działce nie możesz postawić ogrodzenia pod śmiertelnie wysokim napięciem. Takie działania są zabronione i koniec. Na twoją działkę może wejść dziecko, ktoś niewidomy, osoba chora na Alzhaimera itp. i może zginąć przez twoją pułapkę „na dziki”. Nie wolno i koniec, a za spowodowanie czyjejś śmierci nie powinno być kar w zawieszeniu. (Szafotu też nie, bo to by była druga skrajność).

   • Akurat na moją działkę niewidomy, chory na alzheimera ani dziecko, nie mają możliwości wejść „niechcący”, chyba że metodą włamu. Owszem zdaję sobie z tego sprawę że prawo zabrania tego typu pułapek, jednak moje prawo do poszanowania własności, bezpieczeństwo mojej rodziny oraz nasz spokojny sen jest dla mnie ważniejsze niż ten bzdurny wg mnie zapis. Nie zadałem sobie co prawda tyle trudu żeby ciągnąć jakieś kable, ale zwyczajnie spuszczam po zmroku agresywnego psa, który nam krzywdy nie zrobi, intruza może nawet zagryźć. A czytać tabliczki ostrzegawcze chyba potrafi każdy.

  • Może to po prostu jeden z tych nietykalnych? Nie wiemy, kim jest z zawodu, kogo zna, kto jest jego krewnym. Ludzie wykształceni i zrównoważeni w togach biorą pod uwagę także takie okoliczności. Często tylko takie. O poziomie tej szczególnej kasty co raz dowiadujemy się z nagranych rozmów (jak ostatnio) albo z wyczynów typu kradzież staruszce 50 zł.

 5. Swoją drogą ludzie mają makabryczne pomysły. Założyć pastucha o napieciu, ktore zabija. Szok! Wcześniej czy później musiało dojść do tragedii. Kondolencje dla rodziny ofiary 🙁 Brak słów.

 6. Bo nie myślał jak pastucha montował. Jak że dużo takich zatumanionych przez nadużywanie alkoholu ludziów po wioskach.

 7. Chciał zabić i zabił,kłusownik i morderca!!!!!!!

  • Taaa odrazu zabić. Po co lazł na jego działkę,,,, Prokurator sprawiedliwy bo powinny być ostrzeżenia dla ulomych że nie wszędzie można chodzić. Choć uważam że pewnie pies wpadł a Właściciel próbował pomóc z widocznym skutkiem. Jednakże nie oznacza to że właściciel działki chciał zabić.

 8. „Napięcie o zbyt dużej mocy”. Ciekawe.

 9. 50zł mi sie przykleiło

  Rok w zawieszeniu na 3 lata za zabójstwo. Śmiech na sali ale kasta się nie śmieje. Myśli że jest poważna.

 10. Skoro są bobry to jest i woda a jak jest woda to są i ryby , więc może sąsiad szedł na ryby ? Sprawca nie umieścił tabliczki nie wchodzić teren prywatny , nie ogrodził działki , za to umieścił śmiercionośną pułapkę która zabije każde zwierzę które tam się dostanie czyli sarny , lisy , dziki itd..może to kłusownik ? Człowiekowi zabrał życie i powinien siedzieć chociaż 10 lat . Sąsiadka chodzi mi po polu mam zrobić łapkę bo i tak wyrok w zawieszeniu i bezkarnie mogę zabić babę ?? pomyślcie ..

Kursy walut

 • USD 4.5164zł 0.75%
 • GBP 5.4141zł -0.08%
 • EUR 4.6813zł -0.05%
 • CHF 4.7449zł -0.22%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie