Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zmarła 8-latka zarażona groźną bakterią. Gmina przestrzega o chorobie

Nie udało się uratować dziecka zarażonego meningokokami. Początkowo podejrzewano grypę, badania wykazały jednak obecność śmiertelnie niebezpiecznej bakterii.

58 komentarzy

 1. To w końcu wirus czy bakteria?

  • Bakteria! Pytanie skąd się wzięła, dlaczego nie było żadnej reakcji obronnej, dlaczego tylko to dziecko?itd. Bardzo ważne w tym momencie jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu na temat przypadku żeby ustalić jaki był zespół przyczyn (np nadużywanie antybiotyków i innych farmaceutyków, dieta, inne choroby itd itp) w celu ustalenie co poszło nie tak i jak zapobiegać i reagować następnym razem. Modlitwa nie zaszkodzi ale i nie pomoże…

   • Na jakiej podstawie twierdzisz, że modlitwa nie pomoże?

    • agentwrogiegoukladu

     na podstawie tysięcy lat doświadczeń?

     • Wiara przetrwała ponad dwa tysiące lat dzięki modlitwie a ty to podważasz? Ile czasu przetrwała komuna? Widać nie modlili się do Lenina. Zacznij się modlić a docenisz jej siłę.

     • Co to jest 2000 lat w porównaniu do tego ile istnieje nasze słońca, galaktyka, czy cały wszechświat. W skali 13 mld lat świetlnych, z których to możemy zobaczyć najdalsze gwiazdy, to te 2000 lat ziemskich jest nic nie znaczącą drobinką.

     • Sama modlitwa może nie pomóc ale jak sie da „cołaskę” to ksiądz się pomodli i wtedy na pewno pomoże… Tak poważnie kiedyś ludzie umierali na wyrostek i „bóg tak chciał” dlaczego teraz medycyna i lekarze za przyzwoleniem pacjentów ingerują w „bożą wolę”…? „Wiara” czyli KRK przetrwał 2000 lat bo wbijał ją do głów ogniem i mieczem. Wcześniej wiara w bóstwa słowiańskie trwała ok 4000 tys lat…

    • A komu pomogła ? Podaj przykład a nie mity

     • Pierwszy z brzegu jakich wiele. Wcale nie trzeba długo szperać; ale to dla ciebie za wysokie intelektualnie progi.
      http://pompejanska.rosemaria.pl/2014/07/magdalena-wszystko-jest-mozliwe-swiadectwo-uzdrowienia/

     • do „?” TAK zajrzałem na tę stronę… kobieta „dzięki” klepaniu zdrowasiek się wyleczyła z depresji której chyba nie miała (nie musiała brać leków)… normalnie cuda na patyku… że są ludzie wierzący w taką ściemę… Czy dla was tym jest wiara w Boga…? Podstawowym dogmatem chrześcijaństwa jest „Bóg dał człowiekowi wolną wolę” dlatego człowiek stworzył, naukę a za nią medycynę, technologię żeby poznać jak funkcjonuje ludzkie ciało i je naprawiać..!!! Kiedy to do was dotrze ciemniaki..? Mimo prób KRK zahamowania rozwoju cywilizacyjnego, nauka nadal się będzie rozwijać ale ciemnogród jest lepszy dla KRK bo wierzy w to co ksiądz powie… a i wygodne dla ciemniaka bo po co się uczyć tyle lat biologii, chemii, fizyki itp jak można pójść na religię i tam się dowiedzieć że wszystko co się dzieje to „bóg tak chciał”…

   • Imigranci pewnie nam ją w gratisie podrzucili.

 2. Bakteria to nie wirus. Patrz ostatnie zdanie. Wracając do tematu, to mimo wszystko warto rozważyć akurat przeciw meningokokom szczepienie.

  • Nie warto bo szczepi się tylko przeciw kilku szczepom a jest ich kilkanaście. Ogólnie patrząc na wyniki to ta szczepionka ma bardzo małą skuteczność.

   • Nie warto jeść i pić, bo przecież potem i tak to wydalisz.
    Nie warto żyć, bo przecież i tak umrzesz.
    Nie warto…

   • Jaki jest sens szczepienia podczas epidemii? Przy tak szybko działających bakcylach, które mogą się rozprzestrzenić w mgnieniu oka, organizm nie zdąży nabrać odporności, a jeszcze przez to narażamy się na zarażenie, przy czym może powstać jeszcze silniejsza mutacja. Szczepienia okresowe nie polegają na tym, żeby je wykonywać podczas gdy choroba się rozprzestrzenia, robi się je po to, żeby zminimalizować ryzyko ekspansji w razie stwierdzenia przypadków zachorowań.

 3. Meningokoki to nie jest wirus, jak to napisaliście w ostatnim zdaniu. Nie można zamiennie używać „bakteria” i „wirus”.

 4. Czy wiadomo który to szczep bakterii?

 5. Czy tylko w tej gminie prowadzona jest akcja informacyjna nt.tej groźnej bakterii?

  • Dyrdymałko Eustachy

   Gmina swoich poczynań informacyjnych nie obwarowała prawami autorskimi, więc możesz o tym paplać w każdej chałupie i na wszystkich jarmarkach w całej Polsce.

 6. Dzieci w szkole nic nie dostały, co za bzdury!

 7. Wyrazy współczucia dla rodziny. Moje serce płacze razem z Waszymi.

  • Serca nie płaczą… Wiedzą to nawet dzieci, że płaczą oczy !

   • płacze człowiek (zespół objawów: łzawiące oczy a dokładnie wydzielina gruczołu łzowe, smarki z nosa, ślinotok, szlochanie lub głośne zawodzenie), serce ew „krwawi”… (wyrażenie głębokiego żalu). Tak czy owak szkoda dziecka i rodziny!!!

 8. Gdyby odrazu przywieziono do USD w Lublinie
  być może by żyła
  W tej chorobie nawet godziny decyduja o życiu.

  • Mogłoby to nic nie dać, gdyż pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić to zastosować antybiotyk, który napewno w Łukowie otrzymała.

   • — niestety , nie jest to takie proste, „wykonuje się posiew, a następnie dobiera, celowaną terapię antybiotykową, przeciw konkretnemu szczepowi bakteryjnemu ( meningokoki to kilkanaście poznanych szczepów-odmian ) antybiotyk aplikuje się przeważnie przez ” wkłucie centralne ” , w sposób ciągły …….

 9. myślę że to ściema .. straszą rodziców żeby szczepili dzieci tym g**em

  • Ciekawe, czym ciebie zaszczepili? Typowy Urban i jego propaganda

  • Zaraz jeszcze napiszesz, że cała ta tragedia to mistyfikacja żydowsko-reptiliańska na szkodę polskich dzieci.

  • Moda górą, pewnie żresz nawet płatki bezglutenowe bo taka moda a nie wiesz nawet, że dieta bezglutenowa dla osób nie chorujących na celiakię jest groźna… Ale ty wiesz lepiej, przecież w reklamach trąbią hahahaaa

  • Dlaczego nie nazwali tego po imieniu czyli że dziecko umarło na zapalenie płuc. Po co wymyślać inne nazwy i straszyć ludzi. Stała się olbrzymie nieszczęście tylko ciekaw jestem w jakim stopniu przyczynili się do tego lekarze podając niewłaściwe leki. Umarło jedno dziecko na zapalenie płuc i będzie się o tym trąbić, a czemu nie pisze się o dzieciach które zapadają na autyzm po szczepionkach a jest ich ogromna ilość. Zderzymy się z tym problemem w takiej skali że życie każdego z nas będzie odmienione niepozytywnie. Wiem co piszę bo jestem w takiej sytuacji. Zwolennicy szczepionek też za to zapłacą bo ktoś będzie musiał te chore dzieci utrzymywać gdy ich rodziców zabraknie.

   • Znam mnóstwo szczepionych dzieci iani jednego, które zachorowało na autyzm po szczepieniach i kilkoro, które chorował na zapalenie płuc. Ta propaganda sntyszczepionkowa doprowadzi kiedyś do ogromnej tragedii.

    • znasz mnustwo ? a masz swoje ? szczepiłeś-aś ?

     • mam swoich dwoje, oczywiście są szczepione, a jj ma 100% racji, wrócą takie choroby o jakich nawet nie chcemy pamiętać, a gruźlica juz zbiera żniwo…

   • A może zmarła na zapalenie opon lub sepse??? Skad wiesz i siejesz że to płuca??

    • Sieje bo głupia/pi. Gdyby posiadała szczątkową wiedzę na ten temat, to by wiedziała, że zapalenie płuc wywołują inne drobnoustroje.

     • Inwazyjna choroba meningokokowa to nazwa jednostki chorobowej. Bardzo ciężki stan zagrażający życiu z sepsą i zespołem W-F, czyli wylewem krwi do nadnerczy.

   • Typowy szlital powiatowy. Mój dziadek tez umarł przez brak posiewu w Bełżycach.

   • To dziecko zmarło na sepsę i to okropna tragedia dla tej rodziny a komentarze można sobie darować ta rodzina potrzebuje teraz wsparcia a nie rozgłosu i nie mądrych komentarzy

 10. A co na to ruchy antyszczepionkowe?

  • no lepiej umrzeć na autyzm…

   • Autyzm to choroba wrodzona. Nie jest powodowana przez szczepienia.

   • Na autyzm się nie umiera tylko się z nim żyje. Niestety cała rodzina jest wtedy chora i każdy członek rodziny będzie tym napiętnowany do końca swoich dni, a rodzic będzie się zastanawiał co będzie z jego dzieckiem jak go zabraknie i czy nie zgnije w jakimś ośrodku albo przytułku. Taki los szykuje nam przemysł farmaceutyczny i jedyną sprawiedliwością jest to że dotyka on zwolenników szczepionek.

    • Odpowiedzialna Mama

     Bzdury, autyzm jest chorobą wrodzoną i nie ma nic wspólnego ze szczepieniami, wystarczy trochę wiedzy medycznej zasięgnąć i głupot nie wypisywać , czekam tylko kiedy padnie teza że np za Zespół Downa i wiele innych chorób genetycznych odpowiedzialne są szczepienia. Moje dzieci szczepione były normalnie i żadnego autyzmu nie mają .

  • Porozmawiaj z rodzicami chorych dzieci na autyzm a potem się wypowiadaj. Jeśli zadasz sobie ten trud to przestaniesz zadawać takie pytania. Zechciej dowiedzieć się z czego składa się szczepionka i czym jest konserwowana to zrozumiesz jaki jest jej mechanizm działania. Jeśli będziesz w stanie wyciągnąć wnioski to zrozumiesz że nie ma żadnych badań na to iż szczepionki działają i jest to tylko pobożne życzenie forsowane przez przemysł farmaceutyczny. Opierają się tylko na statystykach że kiedyś choroba występowała a dzisiaj jej nie ma. Tych chorób na które nie ma szczepionek też nie ma. Jeśli troszeczkę zagłębisz się w temat to zrozumiesz jak głópie jest twoje pytanie.

   • Hmm… a co powiesz rodzicom dziecka chorego na autyzm, którzy go na nic nie szczepili. Mam nadzieję, że moje pytanie nie jest „głópie”.

    • Nic nie powie. Nawiedzone ideologie nie wymagają tłumaczenia. Są jak religia i basta.

Z kraju