690 680 960

Zderzenie i dachowanie na skrzyżowaniu w Lublinie. Duże utrudnienia w ruchu (zdjęcia)

We wtorek po południu na skrzyżowaniu ul. Zana z ul. Nadbystrzycką doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Jeden z nich dachował, są duże utrudnienia w ruchu.

18 komentarzy

 1. Widać wyjeżdżający z Zana nie znał zwyczajów ludności tubylczej, która w tamtym miejscu lubi gnać Nadbystrzycką na „późnym pomarańczowym”.
  Drugie z moich „ulubionych” miejsc na obserwowanie przejazdów na czerwonym po skrzyżowaniu Piłsudskiego i Zygmutowskich (tam też, jak trafię na wczesne zielone od Placu Bychawskiego, to dwa razy spojrzę, czy jakiś Pershing nie zapier_ala od Zygmuntowskich czy Narutowicza wpierw).

 2. 99% wina peugota, bo poleciał na późnym żółtym, przechodzącym w czerwone – jak zazwyczaj nie jednokrotnie tam można zaobserwować. Tam powinny być wydłużone światła żółte, zwłaszcza dla skręcających z Zana w lewo w Nadbystrzycką. To nic że są w normie jak tłumaczył już się niejednokrotnie ZDiM, ale tu chodzi o nasze bezpieczeństwo i ilość podobnych wypadków wskazuje jednoznacznie że pomimo ,,zgodnych z prawem” ustawień jest potrzeba wydłużenia tego cyklu dla bezpieczeństwa mieszkańców. Idę o zakład że po takiej korekcie ilość podobnych wypadków spadnie do zera.

 3. Według przepisów o ruchu drogowym, jeśli sygnalizator pokazuje żółte światło, kierowca musi zatrzymać się jeszcze przed nim. A tu mamy co mamy, wieczny dylemat jechać na żółtym czy się zatrzymać.

  • To raz, a dwa że sygnalizator jest umieszczony dość daleko od linii zatrzymania i wielu miszczom kierownicy wydaje się że uda im się jeszcze przelecieć na późnym żółtym, a tu niespodzianka – bo zanim wjadą na środek skrzyżowania, ci z Zana mają już zielone.

  • Doczytaj przepisy. Jeśli kierowca jest blisko sygnalizatora i musiałby gwałtownie hamować to może przejechać na żółtym.

 4. o k….wa swiatla i sie pukaja gdzie oni maja oczy.

 5. Zuza, Ty sobie c.cki wydłuż 🙂

 6. A ten meczet na pierwszych zdjęciach to co to jest? Dawno tam nie byłem.

 7. Po prostu niech żółte światło nie świeci tam przez 5 sekund, tylko 2 i od razu czerwone.

 8. Jazda na czerwonym to standard na tym skrzyżowaniu. Franiu meczet w tle to niespełnione ambicje księdza któremu się trochę myśl architektoniczna wypaczyła i zamiast kościoła to przypomina coraz bardziej meeczet

 9. Wydział Drogowy wraz z Policją powinni usprawnić to skrzyżowanie, to nie pierwszy wypadek w tym miejscu

 10. 10/10, zacny dzwon.

Kursy walut

 • USD 3.9769zł -0.83%
 • GBP 5.0142zł -0.36%
 • EUR 4.3543zł -0.41%
 • CHF 4.512zł -0.5%

Polub nas