690 680 960

Zderzenie dwóch pociągów na dworcu w Lublinie. Oba jechały po jednym torze

W sobotę wieczorem na Dworcu Głównym w Lublinie doszło do zderzenia dwóch pociągów. Na szczęście oprócz uszkodzeń na obu pojazdach nikt z pasażerów nie ucierpiał.

23 komentarze

 1. no i tak Lublin Miasto Inspiracji tak……kto dyrektorowa i pozwolił na wjazd dwóch pociągów na jeden tor?
  to wszystko przez nad mierne wykorzystywanie ludzi ile można!!! Czy wy tego nie widzicie tym razem obeszło się bez ofiar a następnym co będzie,,,?Kto zginie no kto…?

  • Obaj maszyniści byli trzeźwi, a ci co skierowali oba pociągi na jeden tor?
   Może niekoniecznie, ale „badanie” trzeba było od kogoś zacząć i pierwsze „bęc” wypadło na maszynistów.
   Być może i skończyło się na maszynistach.

  • Dązą do likwidacji i pzekazania polskich kolei niemcom. szkoda że nikt tego nie widzi. poprzednicy zostawili nam kraj w ruinie. Teraz to od nas zależy aby ten kraj odbudować. Możecie to zrobić tylko mając odpowiednią wiedzę, biadolenie tutaj nic nie da. Górnicy zostali wystrychnięci na dudka jak i cały naród…. jesli nie zna sie metod podstepnego działania obcych to będzie coraz gorzej…. Polska jest krajem sterowanym z zewnątrz… niestety nie do wszystkich to dociera… polecam zająć się nauką aby zrozumieć metody sterowania a wtedy dopiero jak zaznajomimy sie z tymi metodami, możemy działac z korzysciami dla nas. http://www.socjocybernetyka.pl zapoznaj się z ta stroną i podaj dalej, TO JEST NASZ KLUCZ DO WYZWOLENIA Z NIEWOLI!!!!!!!! !! im szybciej to pojmiemy, tym szybciej się wyzwolimy! PODAJ DALEJ!

 2. dobrze że nic się nie stało pasażerom, zwykła kolizja

 3. mam w rodzienie pracownika kolei – niestety od kilku lat kolej to dojna krowa dla „partyjnie namaszczonych i ich rodziny”.
  Oszczędza się na bezpieczeństwie po to by „swojaki” mogły żyć jak szlachta. Gdyby nie przytomność umysłu i poświęcenie ludzi ze zdrowym rozsądkiem to mielibyśmy „Otłoczyn ’80” co kwartał!
  Pijawki ze środowisk ZSL-PZPR-TWkler likwidują to państwo. Nieudacznicy i tzw. plecaki to przekleństwo ostatniej dekady.

 4. jak to mozliwe ze sie zderzyly, TLK ze Sczecina wjezdzal w perony a osobowy do szastarki wyjezdzal w trase. To kara za brak skomunikowania. gdyby kolej w polsce byla z mysla o pasazerach to nie bylo by tej sytuacji bo szynobus stalby w peronach i czekal za TLK, ale w polsce liczy sie dotacja na kolei a pasazera ma sie w dupie.

  • Rafał, ciekawy pogląd, możliwe że nie było podróżnych przesiadających się dalej

   • Oczywiście że takich przesiadających pasażerów nie było, bo wybrali już wcześniej samochód… niżeli mieli by liczyć na punktualną i bezpieczną kolej.

 5. to jest lublin tego nie ogarniesz

 6. „w bok lokomotywy pociągu PKP Intercity Szczecin – Lublin uderzył autobus szynowy” – ciekawe jak oni to zrobili jadąc jednym torem

 7. Haha, guzik nie bezpiecznie:) nikt nikomu nie pomagał, sami mieliśmy wysiadac na tory. Nie dość że do końca nikt nam nie wyjaśnił dlaczego stoimy i co się konkretnie stało. Przy wysiadaniu upadlam z ostatniego schodka na tory Ale na szczęście na stłuczeniach się skończyło. Inna osoba upadła na kręgosłup. Takie bezpieczeństwo zapewniło nam PKP.

 8. tak to jest jak sie robi manewry na torach łączących się z torami po których odbywają się jazdy pociagowe..

 9. Odezwał się KD – specjalista z UTK. Człowieku, jak nie wiesz na czym polegają manewry i podstawienia pociągów na perony a następnie wyprawienie lub przyjmowanie pociągu na semafor to się nie odzywaj. Najprawdopodobniej maszynista tego małego szynobusu popełnił błąd i nie zatrzymał się tam gdzie powinien.

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin