690 680 960

Zaskoczyło go, że policjanci przepuszczają pieszego. Wjechał w tył radiowozu (zdjęcia)

Wczoraj na trasie Lublin – Kraśnik bus wjechał w stojący przed przejściem dla pieszych radiowóz. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

25 komentarzy

 1. Siedzieć na zderzaku oznakowanemu radiowozowi drogówki. Jeszcze napiszcie, że „poprawiał płynność” ruchu klaksonem czy drogowymi.

  • masz jakieś ogólnie problemy, że pisze po 3 komentarze pod rząd? Nie potrafisz napisać jednego tylko spamujesz?

 2. „aby umożliwić mu bezpieczne pokonanie jezdni” – brzmi to jak przysługa, którąś jeden człowiek udziela innemu człowiekowi, z własnej woli oraz bezinteresownie. A tymczasem jest to obowiązek każdego (oprócz kierującego pojazdem szynowym) kierującego pojazdem zagrożony mandatem.

  • Każde inne działanie jest wykroczeniem, więc tutaj nie mamy do czynienia a aktem dobrej woli, lecz obowiązkiem.

  • obowiązkiem kążdwgo jest myślenie przed napisaniem tego typu idiotyzmów. Już niedługo pojazd szynowy też bedzie musiał ustąpić pierwszeństwa pieszemu – to tylko kwestia czasu. Zapewne ustawodawcy namietnie czytaja wpisy Franiai stąd te ich pomysły

   • Franio ma rację.

   • Spokojnie pojazd szynowy nie będzie musiał ustąpić , jak na razie to kierowcy dalej nie odrobili lekcji ze zmiany przepisów i aktualnie bezwzględnego pierwszeństwa pieszych. Policja za mało kontroluje zachowania kierowców zblizających się do pdp. Dalej zdarzają sie sytuacje że pieszy czeka a kierowcy przejeżdzają bo udają że jaka czeka to pewnie chce postać bo lubi, udajecie idiotów albo nimi naprawdę jesteście.

    • przechodzi jeden , nim dojdzie do konca przejscia przychodzi kolejny pieszy , nastepny i stoja kierowcy bo piesi nie gromadza sie np 2-3 osoby by przejsc tylko pojedynczo . co za imbecyl to wymyslił ten przepis ? a jeszcze wiekszy cytuje go tutaj .

  • Franio ma zawsze rację … nawet jak nie weźmie leków na czas

 3. Budimex i wszystko jasne. Dwa razy więcej robót przyjąć niż można wykonać sprzętem i ludźmi a potem kierowniki i przewoźnicy pracowników gnają na łeb i szyję. W Lubartowie żaden przed przejściem się nie zatrzymuje.

  • A kierowca to Polak czy obcokrajowiec? Może u niego nie ma zatrzymywania przed PdP.

 4. Tylko czemu tyle do obsługi innych radiowozów, i pewnie byli w pare minut, a inni muszą czekać kilkadziesiąt min na 1 radiowóz!!

 5. Jazda na zderzaku i ograniczanie swojej widoczności to też decyzja tego z tyłu, być może gdyby nie jechał tak blisko to by widział co sie dzieje na chodniku, albo by chociaż zobaczył znak pionowy pdp. Tak czy inaczej wina oczywista i kara też bedzie. Ignorowanie pdp wczesniej czy póżniej skończy się kłopotami, ODPOWIEDZIALNOŚĆ czas włączyć panowie i panie za kierownicą 2 tonowych blachosmrodów.

 6. Wziął i zepsuł całkiem nowy radiowóz. I teraz suweren bedzie musiał, wiadomo jak, zrzucić sie na nowy.

 7. Widziałem Ptaka Cień

  ojojojooooooooojoj … zabaweczke popsuli

 8. Aż dziwne że stróżom prawa nic się nie stało. Wypadek w pracy , zwolnienie , odszkodowanie .

  • i 100% chorobowe. Szkoda, że nie ma 150%. Wtedy pewnie znaleźliby się tacy, co więcej na zwolnieniu przesiedzieli niż na służbie.

 9. Musieli wzywać policję? Nie mogli sprawy załatwić polubownie?

 10. Brawo łon 😛

Kursy walut

 • USD 4.3833zł 2.11%
 • GBP 5.2764zł 0.37%
 • EUR 4.7195zł 0.59%
 • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas