Zarażone ASF dziki spadają z nieba? Mające być dowodem zdjęcie budzi poważne wątpliwości

Od dwóch dni ogromna popularność w sieci robi zdjęcie wiszącego na drzewie dzika. Ma ono obrazować przekazywaną z ust do ust informację o zrzucaniu zarażonych zwierząt z samolotu lib śmigłowca.

W drugiej połowie czerwca pojawiła się informacja, iż w miejscowości Wygnańce w powiecie chełmskim znaleziono dzika, który był zaczepiony o gałąź wysoko na drzewie. Mieszkańcy powtarzali, iż pomimo wysokich temperatur, zwierze było zamrożone i zarażone wirusem ASF. Szybko wiadomość ta obiegła całą okolicę. Wiele osób twierdziło, że ktoś zrzucił go z helikoptera lub samolotu. Mieszkańcy zaczęli też podejrzewać, iż za wszystkim stoją „wrogowie polskiej gospodarki”.

Do tego powtarzano słowa ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela, który w grudniu 2017 roku miał powiedzieć, że za epidemię wirusa może odpowiadać celowe działanie. Sprawę dzika na gałęzi stanowczo zdementowały służby weterynaryjne. Przyznały one, że owszem martwe dziki są znajdywane na tym terenie, jednak na ziemi, a nie na drzewach.

Jednak kilka dni temu w sieci pojawiło się zdjęcie, mające być dowodem na słowa mieszkańców miejscowości Wygnańce. Jednak jego autentyczność budzi poważne wątpliwości. Patrząc na rozwijającą się dopiero roślinność, mogło ono zostać wykonane wczesną wiosną, np. w kwietniu a nie w czerwcu, do tego potężne zwierzę, które niejednokrotnie potrafi ważyć nawet 100 kg, jest zaczepione na niewielkich gałęziach młodego drzewa, które to raczej by nie utrzymało takiego ciężaru. Ocenę zostawiamy czytelnikom.

(fot. nadesłane)
2018-07-22 13:15:06

Zobacz również

67 komentarzy

 1. Dziki strzeliły sobie po redbull-u.

 2. nadzwyczajna kasta

  Hipokryci z PSL – P0 nie zrobili nic, gdy przy granicy z Białorusią były tylko 3 (słownie trzy) ogniska ASF. Teraz, po kilku latach pretensje do obecnego rządu?

 3. Żydzi swin nie jedzą,wiec oczyszczają swoj land z tego nieczystego stworzenia. I kto im zabroni? Jakis rolnik na niemieckim kredycie?

 4. Dzik,jak dzik,miał być pieczony. Po prostu ktoś go wyjął z zamrażarki i rozmrażał na słoneczku na wesele córki,bądź też jakąś imprezę integracyjną.

 5. od dawna miałam wrażenie, że to jakiś sabotaż ze tymi chorobami zwierząt w gospodarstwach przenoszonymi przez „dzikie” dziki i ptactwo tudzież inne podobne…wcześniej sądziłam, że ktoś celowo podrzuca lub rozprzestrzenia coś zakażonego w pobliżu zwierząt gospodarskich …podobnież miała się pewnie sprawa z ptasią grypą

 6. Oczywiście, że to prawdziwe zdjęcie. Dzik mógł się wcześniej obić o gałęzie wyżej, co złagodziło upadek. Ten proceder wybijania stad świń pod pretekstem ASF jest od dawna. Wszystko po to, aby korporacje zagraniczne mogły wejść i zacząć produkcję w Polsce na skalę światową. Mówił o tym dr Jaśkowski już dawno, tylko brakowało w jego wypowiedzi konkretnego zdjęcie – więc dowód już jest 😉

 7. Jak nie foki to dziki.

 8. Co ta choroba wyprawia strach się bać, aczkolwiek to całkiem normalne zjawisko rzadkie co prawda- onegdaj dziki często chodziły po drzewach, gniazdując parami na lipach głównie, to nie lipa więc chory jakiś lub desperat. Są to rzeczy o których się fozjologom nie śniło czas to przyjąć..godnie, dla niedowiarków pozostaje wersja czary jak nic, diabeł co mleko kwasi, jajka kradnie ze sklepu i zaplata koniom dredy na genitaliach, a biednym matkom rozdaje 500+ bilonem i w sądach miesza g..wno z błotem, straszy za dnia czarnym kotem.Ale co rasowa syberyjska świnia robi na polskim rosochatym jesionku tego nawet Anita Gargas nie da rady powiązać z , jak nic nażarł się polskich jabłek popił bimbrem z mirabelek i trochę mu odwaliło co widać. Żaden spisek taka reakcja jest najbardziej normalna, nie takie rzeczy człowiek potrafi. Można by ten las wyciąć dla spokoju ducha ale znowu wyjdzie awantura i protesty z wyzywaniem policjantów i popychaniem funkcjonariuszek w zarośla ku uciesze tzw opozycji z tzw ulicy i tzw zagranicy.
  Trzeba zrobić referendum czy zakazać wstępu dzikom na tereny leśne i w tzw zagajniki, jestem za a nawet przeciw..

 9. Chodzi o zniszczenie Polskiego rolnictwa. Wojska amerykanskie nie przybyly na wakacje.

 10. To jest t rozgałęzienie drzewa, jest na tyle mocne że mogłoby utrzymać kilka takich z dzików. Żadne cienkie gałęzie, kiedyś na wsi z takich ,,gałęzi” były wykonywane części do wzów konnych.Ile taka gałąź wytrzyma, (dyszel,rozwora,czy pawąz) wiedzą tylko ludzie ze wsi,oczywiscie ci z siwymi włosami… Na chłopski rozum zdjęcie autentyczne i budzące grozę – kto niszczy Polskę?

 11. Gdyby taki dzik spadł z nieba to by go rozerwalo na pół , jak widać na fotografi na gałęzi są jakieś druty załozone przez kłusownika więc gałaz byla przywiązana i wygieta do ziemi jako pułapka na grubego zwierza

 12. A dlaczego nie? Talibów w Klewkach ponoć nie było, więzień CIA w Szymanach też miało nie być, a były… Ktoś ma interes w tym, by mieszać w polskim kotle i non-stop od przeszło 30 lat gra na polskiej głupocie – jak widać nader skutecznie! Lepiej pomyśleć nad tym, komu zależy na zniszczeniu polskich lasów i kto przyklasnął głupim decyzjom polskiego rządu w temacie walki z dzikami. No kto? No ten kraj, do którego wyeksportujemy polską dziczyznę…

 13. dzik siedzi w rozwidleniu drzewa czyli takie V rosną dwie odnogi razem. Za małe obrażenia ja na samolot na dziku, ale helikopter tuż nad drzewami i owszem byłby tylko upadek z niedużej wysokości Wojna gospodarcza nie różni się od innych wojen jak jest konkurent to trzeba go zniszczyć a czasami nawet zabić ieśli w grę wchodzą miliardy euro każdy sposób dobry i głupi ten co. myśli o zwykłej konkurencji…….. To tak JAK LOT BYŁ DO LIKWIDACJI ZA TUSKA!!!!?????

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8761zł -0.55%
  • GBP 5.0374zł -0.07%
  • EUR 4.5498zł -0.27%
  • CHF 4.2448zł -0.29%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach