Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Zamontował kamerę na odbieraku prądu trolejbusu. Powstało wyjątkowe nagranie z przejazdu przez miasto (wideo)

Jak wygląda Lublin z perspektywy odbieraka prądu w trolejbusie, można zobaczyć na tym nagraniu. Powstało ono na trasie z Czechowa na Felin.

36 komentarzy

 1. niezła ta panna z facetem na balkonie w 12:35 w filmiku

 2. Nie przejrzałem tego dokładnie, ale w ciągu 30 minut, można zaobserwować za pewne poprawne, niepoprawne i naganne zachowania poszczególnych uczestników ruchu drogowego.
  Ciekawe jakby to wyszło, gdyby ktoś to zliczył. Niestosowanie się do sygnalizacji, wymuszenia, niedozwolone wyprzedzania/omijania, jazda po chodniku, nieużywanie kirunkowskazów itp.
  Jestem ciekaw ile dało by się „punktów” karnych naliczyć i mandatów nałożyć.

  • 17:10 – jazda rowerem/samochodem po PdP

  • 28:22 – na granicy wyprzedzania na PdP

  • 11:24 -nie wpuszczenie trolejbusu przez czarną osobówkę, która w dodatku przejeżdża przez cienie podwójną ciągłą podczas

  • 23:25 – poruszanie się rowerem po chodniku

  • 09:50 – pojazdy zaparkowane na trawniku/klepisku, inne zbyt blisko skrzyżowania oraz PdP – takich pojazdów dużo da się wypatrzeć na filmie

   • 10:06 – pojazdy zasłaniającego PdP, do odholowania, bo stwarzają już bezpośrednie zagrożenie

    • I w tym miejscu wniosek do ZDiM celem zastosowania rozwiązań uniemożliwiających parkowanie pojazdów w ten sposób (oczywiście tylko za znakiem końca postoju). Reszta stoi (może nie do końca) ale prawidłowo.

 3. Piękne – widać jak MPK przejeżdża przez skrzyżowanie już po włączeniu się żółtego światła.

  • Która minuta? Jesteś pewien, że dało się zatrzymać pojazd bez wywrócenia pasażerów?

 4. Ten materiał musi być nieźle zmanipulowany. Nigdzie nie widać samobójców rzucających się pod koła. No może poza panem Kurierem w 12:35.

 5. I niech mi ktoś powie, że kamery w dzisiejszych czasach nie nagrywają obrazu w kolorze to go normalnie wezmę i udusze…

  Tu Pan Rafał ewidentnie Wam to udowodnił, że można nagrywać obraz w kolorze.

 6. Ciekawe czy zapłaci mandat 14:17,sam na siebie doniósł tym nagraniem poza tym to spoko coś innego

  • Przejazd absolutnie prawidłowy. Nawet gdyby to była osobówka to hamowanie oznaczałoby zatrzymania się na PdP.

 7. Wiele bardzo fajnych zachowań w relacji piesi-kierujący można zaobserwować na tym filmie, co mnie niezwykle cieszy. Kierujący powoli i uważnie dojeżdżają do PdP, następnie, po upewnieniu się piesi ostrożnie wchodzą na jezdnię.
  Widać już efekty wprowadzanych zmian.

  • Obie strony wykazują się uprzejmością i kulturą. Nie dostrzegłem jakiegoś konfliktu, ani wystąpienia niebezpiecznej sytuacji na tyle na ile filmik przeleciałem pobieżnie.

 8. Film taki powinien powstać na każdej trasie przejazdu komunikacji miejskiej. Potem powinni je obejrzeć ludzie odpowiedzialni za budowę dróg w Lublinie…

 9. Czapka z daszkiem

  Pomysł fajny ,ale ciekawy jestem jak ten kamerzysta się tam utrzymał tyle czasu i to domyślam się ,że jedną ręką,bo w drugiej przecież trzymał kamerę ?

 10. Aż żałuję, że za tzw. „moich czasów” w MPK nie było tego rodzaju kamer.
  Dobry materiał, dziękuję.

Z kraju

Sport