690 680 960

Z redakcyjnego maila: Sklep, który „straszy” przy ul. Balladyny i tajemniczy przewód wystający z chodnika

Co dalej z opuszczonym sklepem przy ul. Balladyny i dlaczego z chodnika na Krakowskim Przedmieściu wystaje podejrzany przewód elektryczny. Na te zagadnienia postaramy się odpowiedzieć w materiale, który powstał po informacjach od naszych Czytelników.

35 komentarzy

 1. na elektrycznej tez jest taka rudera

 2. ale wydarzenie

 3. Cx z tyłu sklepu a nawet dwa. Mogę się nimi zaopiekować ?

  • Bierz je gościu ma jeszcze 2 saaby, Cyrk był rok temu jak na przodzie CXa i tyle obok zaparkowanego Saaba 93 zapodał te same tablice. Przyjechała bohaterska Policja i 2 dni póżniej tablice wróciły na saaba a na CXie pojawiły się …… francuskie. Tak się zainteresowali pochodzeniem gratów i OC.

  • @Gzara Citroen CX to piękny klasyk. Tutaj widać wersję 25 GTI – nie tak poszukiwaną jak Turbo, ale wartą uwagi. Miałem przez chwilę CX-a (niestety w dość słabej wersji), ale miło go wspominam. Szkoda, że Gros tych aut skończyło na złomie – egzemplarze ze zdjęć chyba też będą trudne do uratowania. Może jest wśród czytelników właściciel tych pojazdów? Może się odezwie? Z pewnością znajdzie się sporo osób skłonnych do zaopiekowania się nimi, mimo ich kiepskiego stanu. Poza tym, te auta w ogóle nie powinny tam stać – z pewnością mają wycieki, mogą też stanowić pokusę dla jakiegoś piromana, a wtedy nieszczęście gotowe. Pozdrawiam.

 4. A pies jak nie ma co robić to sobie jaja liże.

 5. Żuk jeszcze tego sklepu kolegom nie opchnął? Za mała powierzchnia działki pod apartamentowiec to i chętnych brak. Czy harry wie o przetargu?

 6. Pokażcie lepiej jak wygląda w godzinach szczytu pas ruchu dla rowerów na ul radziszewskiego. Codziennie dziesiątki rowerzystów muszą łamać przepisy i jeździć chodnikiem między dziećmi albo po trawie bo święte krowy sobie zrobiły oddzielny pas do skrętu w sowińskiego. No ale lepiej napisać o kilku centymetrowym kawałku kabla wystającym z chodnika prawda redakcjo lublin112?

 7. Te budynki są bardzo ciekawe architektonicznie i konstrukcyjnie. Chodzi głównie o ich przekrycie – powłokowe, żelbetowe. Takie same ma sąsiadujące przedszkole, oraz akademik UMSC na Zana oraz oczywiście targ na Wileńskiej.

  Wychowałem się na tym osiedlu. Nadal jest fajne, bo do środka osiedla wjeżdżają tylko karetki i aŁdi z brzęczącymi w bagażniku słoikami.

  • Jeśli nie wspomniałeś o nie istniejącym już domu kultury, który miał identyczny układ architektoniczny, to ty szczawik jesteś. Teraz w tym miejscu jest kościół i posługujący w nim ex proboszcz lubiany przez hejterów Leszek Sz.
   Faktem jest, że osiedle Mickiewicza jak i Słowackiego, jak na lata sześćdziesiąte, było koncepcją iście nowatorską w urbanistyce. Niestety, słoiki nie potrafią tego docenić. Co chwila propozycje zamiany trawników na parkingi bo ałudi, wieśwagena czy bmwio nie ma gdzie na tydzień przed kolejną eskapadą po słoiki, zaparkować.

   • A dziwisz się? Skoro nawet kościół katolicki (celowe) zniszczył dla czystego biznesu jedyne w Polsce osiedle zaprojektowane przez Zofię i Oskara Hansenów.

 8. No to harry, zapomniałeś o jeszcze jednym zabytku skupiając się tylko na remoncie ulicy i drzewie. Ale z tego wynika że niedługo całą balladyny będzie we władaniu miasta. Powinieneś się cieszyć, może zamiast zaorać ulice zrobią tam deptak i drugą starówkę. Geriatryk jak sam mówiłeś już jest, to dużo nie brakuje.

Kursy walut

 • USD 4.5164zł 0.75%
 • GBP 5.4141zł -0.08%
 • EUR 4.6813zł -0.05%
 • CHF 4.7449zł -0.22%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie