Z kraju: Mężczyzna podpalił się na Placu Defilad w Warszawie. Wcześniej puszczał przez megafon antyrządowe hasła

W czwartek po południu na Placu Defilad w Warszawie podpalił się mężczyzna. Chwilę wcześniej miał krzyczeć przez megafon i puszczać antyrządowe piosenki.

Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 16 w Warszawie na Placu Defilad. Jeden ze znajdujących się tam mężczyzn w pewnym momencie wyciągnął megafon i zaczął puszczać antyrządowe piosenki. Po chwili polał się benzyną i podpalił.

Na ratunek mężczyźnie rzucili się świadkowie zdarzenia, którzy za pomocą gaśnicy ugasili płonące ubranie. Na miejscu interweniowała straż pożarna, policja i zespół ratownictwa medycznego. Jak nam przekazano mężczyzna doznał rozległych oparzeń, trafił do szpitala.

– Zgłoszenie dostaliśmy około godziny 16:30 o mężczyźnie, który dokonał samopodpalenia. W momencie naszego przybycia mężczyzna został już ugaszony przez osoby postronne. Nasze działania polegały na udzieleniu panu pomocy przedmedycznej do momentu przybycia pogotowia ratunkowego. W momencie przybycia pogotowia mężczyzna został przekazany lekarzowi i nasze działania się zakończył. Mężczyzna był nieprzytomny – poinformował nas mł. kpt. Wojciech Kapczyński z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Jak nam przekazała osoba, która była świadkiem zdarzenia mężczyzna przez chwilę puszczał przez megafon antyrządowe hasła i piosenki, a po chwili był cały w ogniu. Policjanci ustalają dokładne okoliczności zdarzenia. Na miejscu trwają czynności, teren zdarzenia został odgrodzony.

22635299_971349609671214_657355074_n

22635432_971349649671210_1292911983_n

2017-10-19 17:57:19
(fot. nadesłane Czytelniczka)

Zobacz również

69 komentarzy

 1. Przed podpaleniem mężczyzna rozdawał ulotki, na których zawarł swój manifest polityczny. W 15 punktach tłumaczy, dlaczego protestuje przeciwko polityce PiS:

  1. Protestuję przeciwko ograniczaniu przez władze wolności obywatelskich;

  2. Protestuję przeciwko łamaniu przez rządzących zasad demokracji, w szeczególności przeciwko zniszczeniu (w praktyce) Trybunału Konstytucyjnego i niszczeniu systemu niezależnych sądów;

  3. Protestuję przeciwko łamaniu przez władze prawa, w szególności Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej. Protestuję przeciwko temu, aby ci, którzy są za to odpowiedzialni (m.in. Prezydent) podejmowali jakiekolwiek działania w kierunku zmian w obecnej Konstytucji – najpierw niech przestrzegają tej, która obecnie obowiązuje.

 2. Przyszedl z has i a lol za nim w salad powinien is caly KOD I lewacka swolocz

 3. Usłyszcie mój krzyk, krzyk człowieka…

 4. Niemcy benzyną gasili zawsze wiec od tego może trzeba było zacząć a nie z gaśnicą tak od razu … Głupich nie sieją i wcale mi go nie szkoda, chyba chciał się załapać jako „męczennik” na miesięcznicę bo środki których użył na pewno nie uświęcają celu .

 5. Selekcja naturalna i jednego lewaka mniej ?

 6. Samobójstwo to grzech ciężki. Nie było sensu się podpalać.

 7. wczorajsze wiadomosci telewizji TV TRWAM O GODZ 20 spikerka powiedziala ,ze leczyl sie psychiatrycznie” do sprawdzenia,przykre..

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku