Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Wzrosły ceny biletów kolejowych. Pasażerowie na większości tras zapłacą około 15 proc. więcej

Największy kolejowy przewoźnik, czyli spółka Polregio, wprowadził podwyżkę cen biletów. Więcej trzeba też zapłacić za przewóz roweru czy psa, droższe są też bilety specjalne.

23 komentarze

 1. A co z „gośćmi” ?

 2. kolejna państwowa spółka działa „przeciw inflacji”.
  zwiększcie dwukrotnie podatki, podnieście 2-krotnie ceny energii, dwukrotnie stopy procentowe w górę i dwa razy socjal – zobaczycie jak się zmniejszy!

  • Tak jak Tusk 20 % dla budżetówki i zmniejsza inflację. Benzyna tanieje.

   • Płacić się powinno ZA PRACĘ, a nie socjal i łapówy dla geriatrii. Inflację powoduje rozdawanie pieniędzy za darmo.

    • Geriatria jak ich nazywasz to sobie zarobiła na te i tak śmieszne pieniądze! Mało tego to skandalem jest opodatkowanie emerytur bo przecież pracownik zarabiajac pensję odorpwadza już przeróżne podatki !

 3. Stać nas na gości to i na bilety.

 4. Leć za pociągiem będzie za darmo….
  BARANIE

  • Baranem to ty jesteś, to po pierwsze.
   Po drugie spółki skarbu państwa mają tyle różnych branż w łapie, że mogą dowolnie kształtować inflację. Ale sami swoje pieniądze postawili na jej wzrost, więc im nie zależy na spadku. Kolejne „pomoce+” to działania pro-inflacyjne w najczystszej postaci. Pieniądza na rynku jest dużo, podnieśmy stopy i dodrukujmy pieniędzy – no jak to się może udać? Jak?! Będziemy mieli wysokie stopy procentowe oraz wysoką inflację w tym samym czasie. Coś, czego nawet małpa przypadkowo by nie zrobiła.
   Choćby rezygnując z 2/3 marży Orlenu i obniżeniu kosztów transportu, wszystkie podwyżki byłyby o połowę niższe. Jak dodasz do tego prąd, również zdominowany przez rząd, to inflacja byłaby na poziomie 5%, a nie 15…
   Poszukaj sobie w sieci informacji na temat składowych koszyka dóbr, z którego liczy się inflację i zobacz na co energia nie ma wpływu. Nie ma czegoś takiego.
   Gdyby Orlen i PGNiG były w prywatnych rękach, to od lutego mieliby wszystkie możliwe agencje na kontrolach, dlaczego dorabiają się na biednych Polakach w czasie kryzysu, a politycy jeszcze zbiliby na tym punkty. Ale rząd, dojenie państwowych spółek i wzrost inflacji są wszystkie po jednej stronie barykady, my zaś po drugiej…

 5. Ale dystans od25 do 48 za darmo? Bo nic nie piszą to nie wiem.

 6. W Niemczech 9 Euro na dużo lepszą siatkę połączeń… na miesiąc.
  U nas podwyżki.

 7. A przejechanie na hulajnodze jednego km 2,5PLN o tym to nie napiszecie, jak mozna tak zdzierac.

 8. macie swój rzondt buhahahaha

 9. Kolejna bujda. Kilka dni temu widziałem na pasku tvp info, że bilety tanieją i będą dostępne nawet w pociągu za kilka groszy. Kobiety z dziećmi będą miały za darmo bo pis obiecał 40 mostów na Wiśle i droga się skróci.

 10. Najważniejsze, że PKP nadal korzysta z wyprowadzanych bokiem pieniędzy z funduszu drogowego na który to składają się wszyscy kierowcy tankujacy swe pojazdy żeby dojechać gdziekolwiek gdyż oferta PKP albo nie istnieje albo jest abstrakcyjnie droga…

Z kraju

Polityka i społeczeństwo