Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wywiózł do lasu śmieci. Musiał je posprzątać i dostał mandat (zdjęcia)

Leśni śmieciarze nie mogą czuć się już bezkarni. Dzięki działaniom Straży Leśnej, miłośników lasu oraz nowym technologiom udaje się łatwo i szybko ustalić sprawców zaśmiecania odpadami terenów leśnych.

22 komentarze

 1. Ile było tego mandatu? 50 PLN?

 2. Takich wysypisk będzie coraz więcej. I bardzo dobrze ale nie do lasu a pod urząd miasta ceny z kosmosu jeszcze posegreguj szkło.plastik.metal .Papier i mieszane . Ale poduszki czy kołdry starej to już nie można czy np. starego fotela z samochodu czy zderzaka itp. Niech ludzie wywalają na potęgę np. całymi tonami ale pod ratusze . złodziejstwo.i Tyle.

  • a jaki inny sposob na śmieci ?

  • Jak to nie można? Może najpierw poczytaj, zapytaj? Takie rzeczy wywozi się do PSZOK-u. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Istnieją w każdej gminie. W Lublinie w Kom-Eko jest taki punkt.

   • uważny i ważny

    Ale nie przyjmą elektroniki jak jest niekompletna. Co zrobic z takim odpadem?

    • To oddawaj kompletną, oni kalkuluja również oprócz kosztów które poniosą na utylizację zarobią na niektórych elementach. Własciele dziupli czy warsztatów wymontuja to co da się sprzedać a utylizację bezuzytecznych elementów chcą mieć gratis. Cwaniak chce byc cwańszy jak to polak.

 3. Brawo, tępić zarazę co s… we własne gniazdo.

 4. Takie dziwne jaku znajomego nie wzieli opon bo ruskie lodowki nie wzieli bo nie kompletna gdzie logika i co zrobic ze smieciami ??

  • Opony zabierają jak jest akcja gabaryt a nie zwykłe śmieci z kubła. Lodówki niekompletne czyli bez agregatu. A gdzie do ku… jest agregat? Na pompkę poszedł czy rozcięty, żeby miedź wydobyć? Rozbierz sobie teraz ze znajomym w sobotę taką lodówkę, oddziel piankę od blachy (inaczej na złomie nie przyjmą) i zobacz dlaczego nikt nie chce niekompletnych.

   • uważny i ważny

    Po to płaci się za wywóz śmieci żeby przyjmowali WSZYSTKO a nie to na czym można zarobić jeszcze dodatkowo.

 5. Niie może być ,taka genialna ustawa śmieciowa a ludzie płacą gruby chajs i wywożą śmieci do lasu ? To wręcz nie możliwe

 6. So_Many_Braindead

  Taka kanalia powinna zapłacić nie 500 nie 5k tylko 50k….

 7. Co z tego że są umowy i płaci się za śmieci jak sporej części śmieci nie przyjmują lub jak np gabaryty zabierają raz do roku . nie daj boże żeby ktoś sam sobie grzebał przy aucie bo później będzie się bujał gdzie wywalić wymienione części. jak już płaci się tak olbrzymie sumy to niech zabierają wszystko a nie zabiorą to co sprzedadzą jako surowce wtórne i zarobią kasę a z resztą spier….

  • Jaki masz problem ze śmieciami? Gabaryt raz do roku za rzadko? Wywieź sam do PSZOK-u znajdującego się w Twojej gminie. Problem z częściami samochodowymi? Którymi? Wszystkie metalowe możesz wywieźć na złom. Plastikowe i szklane odpady samochodowe możesz odpłatnie oddać do punktu kasacji pojazdów. Uważasz, że rozbiórka samochodów mieści się w pojęciu odpadów komunalnych? To poczytaj co to są odpady komunalne. I na koniec poczytaj sobie na ile legalnie i w jaki sposób możesz dokonywać napraw samochodu we własnym zakresie.

 8. Panie dociekliwy nie bądź taki mądry w Lublinie gabaryty są co miesiąc A na wsi raz do roku A płaci się takie same pieniądze. Co powiesz na pape z dachu? Zmieszane nie zabrali, punkt zbiórki odmówił przyjęcia, gabaryty też zostawili i co mam specjalny kontener zamówić za 800 zł na 3 worki papy? Po to się płaci żeby zabierali wszystko co w danym gospodarstwie nie ma co z tym zrobić

 9. Jestem przeciwnikiem wysypiskow nawet Wkurza mnie jak ktoś wrzuca do zmieszanych śmieci które można segregowac ale jeszcze bardziej Wkurza to jak wybierają śmieci firma się zmieniła miałem worek tworzyw sztucznych z innej nazwy firmy to poszedł do zmieszanych widziałem jak wrzucili A dopiero później drudzy zabrali resztę i po co segregowac

 10. W Niemcach ,gdzie opłaty są bardzo wysokie Komeko nie zabiera odpadów Bio w workach. PSZOK także nie przyjmuje. Może ktoś mi doradzi co zrobić z kilkoma workami siana co dwa tygodnie? Miłośników kompostowania wykluczam z odpowiedzi.