Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Wystrzał opony i groźny wypadek. Jest nagranie (wideo)

Wczoraj na trasie Lublin – Piaski doszło do groźnie wyglądającego wypadku z udziałem pojazdu ciężarowego. Jak się okazało, do zdarzenia przyczynił się wystrzał opony w ciężarówce.

44 komentarze

 1. Gdzie te puste łby komentujące wczorajszy post

  • lokalny gamoń czasami kierowca

   dokładnie….

  • Podkulą ogony i będą siedzieć cicho.

   • Niech chociaż pomyślą co czuć będzie kierowca jak będzie czytał ich mądrości.
    Co za ludzie!

  • A więc, pozdrawiam wszystkich komentatorów !widziałem wcześniejsze wpisy i pozdrawiam wszystkich kretynów !no przecież wszycy zawodowi kierowcy to pijaki i nieudacznicy .. . Zapraszam za kółko chociaż na jeden lot, na te 8 godzin, ba no przecież wszyscy jeździmy 40 minut dziennie autem w mieście i jesteśmy mocni. . .

 2. Tera najmundrzejszy @Franio komenduje,cicho tam

  Nie którzy spece od brzozy już wczoraj wydali wyrok i wskazali sprawcę.

 3. Pytanie do znawców tematu. Pytam z ciekawości.
  Dlaczego opony w ciężarówkach strzelaja?
  Zaniedbanie, czy tak sama z siebie sprawna, niestara opona może wystrzelić?

  • W tym przypadku ci nie powiem bo nie wiem. Ale co do nowych opon-w mojej firmie w ubiegłym miesiącu koledze strzeliła opona z przodu.
   Tyle tylko ze była noc, dojeżdżał do objazdu powoli i nic poważnego się nie stało… Data zakupu i montażu NOWIUTKIEGO kompletu-koniec listopada 2018-jako że kobietą jestem nie wiem czy to stara opona jak na ciężarówkę, ale wizualnie była w stanie idealnym.
   Kolega mi tłumaczył że jak ciężarówka jest często przeładowywana to się grzeją opony i takie rzeczy mogą się dziać-co w przypadku ciężarówki u nas w firmie jest po prostu niemożliwe.
   Chociaż powiem ci ze jak szukałam pracy to pierwsza rzecz na jaką zwracałam uwagę to stan ogumienia w pojazdach… I niestety… Jedynie mój aktualny Szef zdał na szóstkę z plusem te oględziny… Reszta szkoda gadać.

  • pomijając przypadki uszkodzenia czy nadmiernego zużycia, głównie to jazda ze zbyt niskim ciśnieniem, opona zaczyna się grzać co przeważnie kończy się wystrzalem. Niestety w ciężarówkach nie ma czujników ciśnienia w kołach

   • Są czujniki tylko nie zawsze. Zwróć uwagę jak zamiast zwykłej nakrętki będzie taka z kabelkiem

    • Nie znasz dnia i godziny, kiedy strzelają opony. Mi strzelił roczny Goodyear K Max a więc jedna z najlepszych o ile nie najlepsza opona na rynku. Miała 80% bieżnika. Na to nie ma mocnych. Obie łapy na kierownicy i szczęście tylko tyle i aż tyle.

  • moze 2 tygodniowa michelin 2800 jedna opona i strzeliła raczej nie bylo na nic najechane

  • Odpowiedź jest bardzo prosta. Zapytaj się wójka Google jakie jest ciśnienie w poszczególnych typach pojazdów i opon to wtedy poznasz odpowiedź na swoje pytanie

  • Nowa moze wystrzelić

 4. Kontrolować stan opon. Bo jest tragedia w niektórych samochodach ciężarowych

  • Taka opona ma ciężką pracę. Bywa, że wizualnie jest w dobrym stanie ale tego co uszkodzone wewnątrz nie da się zobaczyć.

 5. I weź tu jedź normalnie bez strachu taką Dk19 Lublin-Kraśnik, jak któremuś tak strzeli na przeciwko Ciebie to z osobówki nic nie zostanie.

 6. A oponka ile tat miała i ile nalewek na niej było?

  • Qwa tyle nalewek co w twojej żonie jak próbowaliście mieć dziecko no ale tobie to tylko kapie, tyle samo i on nalewek miał, nowa opona może strzelić ale co wy maślaki z mpków wiecie, najwięcej znawców z lublina co prawko widzieli na zdjeciu a w aucie siedzieli z tyłu za siedzeniem kierowcy. opona w takiej ciężarowce ma duży nacisk wystarczy cokolwiek na szosie i przy odrobinie pecha właśnie ją rozrywa, to nie musiała byc stara opona, ale no maślaki lubelskie rozumiem, specjaliści do spraw wszelakich. ale żeby mózgu użyć to już nie 30 osób zarażonych a panika jakby pół świata umarło. no ale gdzie w miastach inteligencji szukać.

   • Popraw interpunkcję, wsiurze. Nawet tak inteligenty człowiek z miasta jak ja ma problem, żeby rozszyfrować o co ci chodzi.

  • Nalewka z opony mmmmm pycha

 7. A jak pisałam ze opona to mnie od idiotÓW wyzywali…

 8. Takie wyroki wydają tylko i wyłącznie „ludzie”,którzy są zamknięci w czterech ścianach i naprawde mają problem ze sobą.Dla nich już samo wyjście do sklepu po chleb,to ekstremalny wyczyn…

  • Ja od początku jak zobaczyłem foto mówiłem że to wystrzał opony, bo nie ma takiej siły na drodze dwujezdniowej gdzie auta jadą w jednym kierunku co byłaby w stanie tak wytrącić 40t z toru jazdy co wystrzał opony osi kierowanej.

 9. Brawo jakoś dziś eksperci mordy pozamykane może jakieś przepraszam dla kierowcy a nie tak jak wczoraj prawie powiesili chłopa.

 10. pytanie o słupki

  a ja mam pytanie, czy takie słupki z liną oddzielające pas os pasa są bezpieczne? bo to chyba przez nie tak się zmasakrowała kabina?

Z kraju

Sport