Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Wypadek na przejściu dla pieszych. Wjechała w przechodzącą przez jezdnię nastolatkę (zdjęcia)

Do szpitala trafiła potrącona przez opla nastolatka. Zdarzenie miało miejsce na drodze z Lublina w stronę Krasienina. Są utrudnienia w ruchu.

24 komentarze

 1. Powiedzieli jej, że ma pierwszeństwo.

  • Baby tak mają klapki na oczach, jak by ich było więcej za kierownicą to co chwilę wypadek by był.

  • Zapomnieli dodać w przepisach że pieszy powinien zasygnalizować poprzez podniesienie ręki o zamiarze przejścia, tak jak jest to na zachodzie.

 2. Kolejna ofiara wmawiania, że pieszy na przejściu ma pierwszeństwo i kierowca musi się zatrzymać. Jak widać, nie musi… Sami zadbajcie o własne bezpieczeństwo zamiast liczyć na to, że kierowca was dostrzeże i się zatrzyma. Lepiej zaczekać kilka sekund aby być pewnym, że kierowca się zatrzyma zamiast skończyć w szpitalu lub na cmentarzu. Przepisy PoRD to nie tarcza dająca nieśmiertelność. Pozdrawiam Frania.

  • 1. Bo potrącenia poza PdP są lepsze. Napisz zatem, że należy przechodzić poza PdP – bo jest bezpieczniej.
   2. Skąd wiesz ile już dziewczyna czekała zanim weszła na PdP. Ile samochodów przepuściła?
   3. Co ma zachowanie pieszego, do obowiązków kierujących? Po gwałcie też obwiniasz zgwałconą osobę i naśmiewasz się z tego, że człowiek ma prawo do bezpieczeństwa?

  • 4. A może właśnie „nowe przepisy” sprawiły to, że kierująca jechała te 20km/h wolniej, bo zwolniła przed PdP i obrażenia potrąconej okażą się niegroźne. A po staremu „nie było by co zbierać”.
   5. Pieszy nie może popełnić błędu wg Ciebie? Jeżeli go popełni to ma dostać karę śmierci z natychmiastowym wykonaniem?

  • To tak jak z rowerzystami . Naczytali się że mają pierwszeństwo i masa z nich kwitnie w szpitalach , bądź też niedługo będzie obchodzić dzień świętych .

 3. Jak w Bądzie 007, 50 – 60 to za mało .

 4. przejście jest nieoświetlone – trzeba ścigać zarządcę drogi

 5. brawo przepisy i piesi

  • No brawo przepisy, brawo. 30% mniej trupów po wprowadzeniu nowych przepisów. Kierowcy bardziej uważają, ale takich jak ty boli to, że w ogóle mają jakieś obowiązki podczas zbliżania się do PDP.

   • Pi*e*p*rzysz, nie solisz…

    • Oj boli bardzo , nie wszystkich, ale tych zatwardziałych w mysleniu ze pieszemu to łatwiej sie zatrzymać i ze samochód nie zarzymuje się tak łatwo itp dyrdymały to BOLI bardzo. Nie mma innego sposobu aby respektowac przepisy kierowcy muszą zdjąc ciężką nogę z gazu , wyjąc z łapy telefon i MAKSIMUM UWAGI NONSTOP

 6. Znowu kierowca zaskoczony pojawieniem się pieszego na przejściu dla pieszych? Ciekawe, czy na przejeździe kolejowym są tak samo zaskoczeni, że pociąg jedzie.

  • P*i*e*p*r*z*y*s*z. Od takiego pie*prz*enia ta nastolatka nie wyzdrowieje. I setki następnych też nie. Ani nie zmartwychwstanie. A Ty się będziesz dalej zastanawiać nad jakimś nonsensownym przejazdem kolejowym. Samochód waży półtorej tony w górę. Kilkadziesiąt razy więcej niż człowiek. Bez szans. Wymądrzaj się dalej, pusta gipsowa pało.

   • Owszem , waży nawet więcej, ale powinien mieć sprawne hamulce i myslącego kierowcę który zna przepisy i je respektuje. Po to są wyznaczane pdp aby w tych miejscach piesi mogli przejśc bezpiecznie a obowiazek umozliwienia im tego i obowiązek przepuszczenia mają kierowcy, ewent ODPOWIEDZIALNOŚĆ za skutki swoich działań. Nikt was nie zmusza do bycia kierowcą , jak wam tak to uwiera to możecie stać się pieszymi, oni mają tak fajnie przecież bo w koncu po latach olewania ich pierwszeństwa teraz juz się nie uda i w końcu to pierwszeństwo mają. Dalej w Lublinie obserwuję sytuację że pieszy stoi przy pdp a kilka samochodów przejeżdza zanim któryś się zatrzyma, rozpędzeni próbują dalej udawać że pieszy jest przezroczysty, NO NIE JEST

 7. A skad wiecie czy akurat kierującą autem nie pisała sms-ka do swojego misiaczka i zapomniała włączyć myślenie??
  jak jesteś pieszym to masz pierwszeństwo, a jak wsiadasz za kierownicę to już bohater na każdym rondzie??

 8. Patrzcie… kobieta za kierownicą tak mocno przyzwyczajona do tego, że to ją przepuszczają, że nie ustąpi pierwszeństwa nawet innej kobiecie…

 9. A to nie ma znaczenia czy kierująca pisała aż smaka do misiaczka,czy coś innego,problem jest w tym , że nikt nie uczy kierowców, że trzeba mieć oczy dookoła głowy,a nie tylko wpatrywać się wąski kwadracik szyby .Kierowca i pieszy-kazdy każdemu może za chwilę zmarnować życie,dlatego warto obserwować otoczenie,prędkości pojazdów zbliżających się do przejścia, kierowcę jak wygląda w samochodzie,bo może być pijany albo np może szuka czegoś w schowku czy gada przez telefon i tak wjeżdża na przejście.A piesi ,rozgladajmy się uważnie,bo najważniejsze być zdrowym i żywym,zadne przepisy ruchu drogowego nie są lepsze ani gorsze,przepisy są nic nie warte,bo to my piesi i kierowcy mamy zadbać przede wszystkim o ludzkie zdrowie i życie

 10. Jestem kierowcą, rowerzystą i pieszym. Nikogo nie potrąciłem i sam jeszcze nie wpadłem pod samochód. Ale… trzeba jechać 30 km/h żeby zareagować, przejścia co 50 m, piesi nieśmiertelni, z pierwszeństwem, z głową w telefonie, rowerzyści nieśmiertelni, z pierwszeństwem, wpadają na ulicę. Ja po 8 godzinach pracy za kierownicą, wypoczęty, z super refleksem, głowa jak peryskop. Ale ja nie wyląduję w szpitalu, tata…

Z kraju

Polityka i społeczeństwo