Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wymusił microcarem pierwszeństwo, zderzył się z audi (zdjęcia)

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu było przyczyną popołudniowego wypadku koło Lublina. Jedna osoba trafiła do szpitala.

23 komentarze

 1. Że kierowca audi nie widział takiego bolidu ? Aż dziw bierze .

 2. Kolejny bez prawa jazdy, który błędnie myślał, że „tym” wolno na dowód jeździć?

  • Kierowca jak kierowca, ale kto TO COŚ dopuścił do ruchu?

   • blondyn ale niegłupi

    I ja dziwię się, że takie jeździdło dopuszczone jest do ruchu. Ale czy na pewno to coś dopuszczone jest do ruchu? Poza tym nikt o sprawnym umyśle nie będzie tym jeździł po drogach, których jeżdżą dużo mocniejsze auta z agresywnymi kierowcami. Może ja kupię sobie czterokołowe wozidełko napędzane pedałami i wyjadę na drogę i będę mknął z prędkością 10 km/godz!

 3. Że się ludzie nie boją wsiadać do takiego pudełka…

 4. Co by było przy czołowym zderzeniu? Te gówienka powinni wycofać z ruchu ze względu bezpieczeństwa nimi jeżdżących.

 5. Ciekawe czy w tym przypadku ubezpieczenie wypłaci odszkodowanie. Kierowcy tych pojazdów z reguły nie posiadają prawa jazdy co wtedy z ubezpieczeniem pewnie wyplacaja i regresem ściągają od sprawcy.

  • Zgadza się.
   Brak uprawnień to jeden z trzech powodów do regresu (dwa pozostałe to jazda po pijaku/na haju i ucieczka z miejsca zdarzenia).

   • Na tego typu pojazd nie jest wymagane prawo jazdy więc problemów nie będzie.

    • Właśnie o tym piszę – ludzie nie mają świadomości tego, że to nie motorower i nie wolno bez prawa jazdy tym jeździć:)
     Nie było wymogu posiadania PJ przez kilka lat, bo nie było uregulowania kwestii mikrosamochodów (i te z najmniejszymi silnikami uważano za motorowery) teraz trzeba mieć minimum AM (na te najmniejsze – do 350kg), albo B1 🙂

    • Jest wymagane jak na czterokołowiec lekki, co najmniej B1. Gdyby było inaczej wszystkie małolaty jeździłyby takimi WODY omijając szerokim łukiem

     • WORDY nie WODY

     • Dlaczego ktoś nie potrafi dopuścić do siebie, że to jest pojazd lekki ( do 350kg ) i osoby które w 2013r miały ukończone 18 lat nie mają wymogu posiadania prawa jazdy. Dla osób które nie miały ukończonych 18 lat po 2013r wymagane jest minimum prawo jazdy kat. AM. Wystarczy poszukać odpowiednich przepisów a nie pisać co tam ktoś kiedyś usłyszał. W świetle prawa ten człowiek posiadał uprawnienia do poruszania się tym pojazdem gdyż należy on do kategorii L6e tej samej co skutery L2e. Mój ojciec posiada taki pojazd, ma też prawo jazdy kat. T ale zanim kupiliśmy to wszystkie przepisy dokładnie przeczytaliśmy. Jest on na pewno bezpieczniejszy od skutera, bo gdyby na nim spotkał to audi to nie do szpitala a pewnie na cmentarz by trafił. Zresztą ten microcar był droższy od tego Audi.

     • @Art123
      Tylko kategoria „T” uprawnia do prowadzenia pojazdów z kategorii AM.
      Osoba z prawem jazdy kategorii T może więc jeździć czterokołowcem lekkim (L6e).
      Osobie nie posiadającej uprawnień nie wolno nim jeździć.
      „Na dowód” wolno jeździć tylko motorowerem.

 6. Kto kupuje takie badziewia? Ani to bez prawka, ani bezpieczne, praktyczne, ladne ani tanie. Jak dziadzia szuka malego bąka to juz lepiej kupic cieniasa, przynajmnjej troche wiecej ma z samochodem wspolnego. A lejce i tak trzeba miec, lub robic a jak robic to od razu B. Po kiego sie w takie cos bawic?

 7. Jak to kużwa bez prawa jazdy …kierujacy nawet takim czymś musi mieć prawo jazdy …tylko moze je zrobić w wieku 16 lat zdaje się i jest to kategoria B1 czy jakoś tak …

  • Jak samochód ma silnik z zapłonem iskrowym o pojemności poniżej 50cm^3 i masę do 350kg to jest to kategoria L6e i wystarczy prawo jazdy AM (na motorower i czterokołowiec lekki).
   Jak ma silnik z zapłonem iskrowym o pojemności powyżej 50cm^3 i masę do 400kg to jest to czterokołowiec, kategoria L7e i wymagane jest prawo jazdy B1.
   AM można robić od 14 roku życia.
   B1 od 16.
   Wyraźnie napisałem też „silnik z zapłonem iskrowym”. Diesel nie jest silnikiem z zapłonem iskrowym, tak więc w czterokołowcach lekkich (L6e) spotyka się też silniki diesla o pojemności skokowej pół litra i wyższej. Warunkiem jest też by pojazd taki nie mógł przekroczyć prędkości 45 km/h.

 8. Moze zus je dofinansowuje w celu rozwiązania problemów z nadmierną liczbą emerytów i rencistów 😀

 9. Jedni mogą poruszać się niby”autami” bez prawa jazdy a inni nie mogą… bi nie znają przepisów heheee. Bo pewnie ci co mogą a nie mają PJ znają kodeks na pamięć. !