Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

Wyjechał wprost przed jadący na sygnale radiowóz. Po wypadku całkowicie zablokowana jest trasa Lublin – Lubartów (zdjęcia)

Zderzenie radiowozu z samochodem osobowym na trasie Lublin – Lubartów. Dwie osoby zostały ranne. Droga przez kilka godzin będzie zablokowana.

41 komentarzy

 1. Pięknie.. korek już od Elizówki a z drugiej strony od Trzcińca 🙁

 2. Kolejny liczył, że zdąży.

 3. Kierowca jakiej był narodowości?

 4. Trzeba ustalić czy były sygnały dźwiękowe. Chłopak, który wjechał Cienkim w kolumnę z premier Szydło miał wątpliwości… 🙂

  • co by zmieniło, gdyby nie było?

  • A jeśli nie było to co? Czy radiowóz nie był na drodze z pierwszeństwem?

   • jak to tutaj mówią, był na drodze z pierwszeństwem, ale na złomowisko

   • Od kilku lat codziennie jeżdżę tą trasą – rano i po południu. Wiem już, że wszyscy MIEJSCOWI w Niemcach i Ciecierzynie mają pierwszeństwo, ale nie ci którzy jadą główną drogą. Wjeżdżają z podporządkowanych na 19 bez zatrzymywania i uważają, że wszyscy mają ich wpuścić. Jak nie masz ochoty wpuszczać, bo stałeś w korku już 0,5 godziny, to cię obtrąbią i nadal się wpychają. Szczególnie rano matki wożące dzieci do przedszkola i szkoły, zamiast wyjechać parę minut wcześniej, to są bezwzględne i prawie taranują innych użytkowników 19-ki. W tym przypadku zapewne tęż tak było – ja jestem miejscowy i mam pierwszeństwo.

  • A co to za różnica czy były włączone czy nie ? Radiowóz jechał a kierowca osobówki włączał się do ruchu i zrobił to nieumiejętnie,więc co za różnica czy miał włączone sygnały czy nie ? Wina kierowcy osobówki i to nie ma się nad czym zastanawiać

   • Wszystko się zgadza po za tym, że: wyjazd z drogi podporządkowanej nie jest włączaniem się do ruchu.

  • Taki durny czy tylko podły? Gdyby to nawet jechała furmanka to włączający się do ruchu z drogi podporządkowanej ustępuje pierwszeństwa. Jeśli masz wątpliwości to ogłoś zbiórkę na poszkodowanego z Chevroleta. Na chłopaka, który włączył się do ruchu Seicento nie ustępując jadącym totalni uzbierali ponad 150tys.zł i kasę wcięło.

   • Miło to słyszeć. Jako przykład mogłeś podać pijanego rowerzystę jadącego po chodniku rowerem bez tablic. Wtedy żyłka by połowie na tym forum pękła.
    Warto jeszcze przypomnieć, bo połowa o tym nie wie, ale chodnik jest częścią drogi.

   • „włączający się do ruchu z drogi podporządkowanej ustępuje pierwszeństwa” – kierujący wjeżdżający na skrzyżowaniu na drogę z pierwszeństwem ustąpić oczywiście musi, ale on już jest w ruchu.
    Włączanie się do ruchu to:
    -rozpoczęcie jazdy po postoju np. na jezdni
    -wyjazd ze strefy zamieszkania
    -wjazd na drogę z obiektu przydrożnego (parking, stacja paliw)
    -wyjazd z drogi wewnętrznej
    -wyjazd rowerem z drogi rowerowej na jezdnię ruchu ogólnego

   • Sami zebrali to i sami wydali, przecież ciebie nie będą pytać co ze swoimi pieniędzmi zrobić. Ludzie gorszego sortu wpłacali nie pisowcy.

 5. Znowu droga krajowa zablokowana na kilka godzin! Co można robić tyle czasu? Asfalt wylizywać? A może jeden umie liczyć, drugi czytać a trzeci pisać i dlatego tyle to trwa. Przecież pomocy udziela służba ratunkowa i już w tym czasie policaje mogą wykonywać swoje czynności, ruch generalnie obsługuje straż to co w tym czasie robią drogowe pieski? Jaja liżą?

 6. zdarzenie z motocyklistą miało miejsce koło 12, a oni o 13:40 dopiero tam jechali…

 7. Wyjeżdżać z podporządkowanej i wymusić na uprzywilejowanym radiowozie drogówki. Ale znając logikę tego forum, część napisze, że sygnały nie dają pierwszeństwa.

 8. Jeżdżą Ci kierowcy gorzej niż 80-letnie niedołężne babcie kierujące rowerem.

 9. Może chciał być sławny, teraz na pewno wiele osób o nim myśli ale nie koniecznie pozytywnie….

 10. Onufry z Czereśni

  i żadnego radiowozu na zjeździe w Rudniku !! brawo Policja, a dwa czy są tam osoby ranne aby zatrzymać ruch na trasie ??

Z kraju

Polityka i społeczeństwo