690 680 960

Wueski z całej Polski zjadą do Świdnika. Dwudniowa impreza ma się odbywać co roku

W ostatni weekend sierpnia w Świdniku odbędzie się dwudniowy zlot kultowych już wuesek. Organizatorzy liczą, że impreza będzie jedną z największych tego typu w Polsce.

Już tylko miesiąc pozostał do organizowanego w Świdniku dwudniowego zlotu motocykli z całej Polski. Oczywiście prym będą wiodły popularne wueski, czyli maszyny, które zmotoryzowały Polskę. Impreza będzie kontynuacją organizowanych od kilku lat, w trakcie Dni Świdnika, zlotów tych kultowych motocykli. Jednak teraz ma to być oddzielne wydarzenie i zorganizowane z dużo większym zamachem.

– Kontynuujemy tradycję zlotów wuesek, których było do tej pory siedem. Chcemy, żeby trzydziestoletnia historia produkcji motocykli w WSK Świdnik miała swoje odzwierciedlenie w postaci cyklicznej imprezy, która nabierze ogólnopolskiego rozgłosu i będzie kolejnym elementem promocji Świdnika. Tym bardziej, że w październiku 1985 roku, czyli 30 lat temu, z taśmy produkcyjnej świdnickiej wytwórni, zjechała ostatnia maszyna marki WSK – wyjaśnia Bartłomiej Pejo, prezes klubu Usarz.

W trakcie zlotu ma panować klimat dawnych lat, wyrazista muzyka, wieczorna potańcówka pod gołym niebem, wymiana doświadczeń na temat motocykli czy też opowieści o przygodach z nimi związanych jak też o wyprawach odbytych na motocyklach WSK. Organizatorzy, czyli Miejski Ośrodek Kultury i Świdnicki Klub Motocyklowy Usarz liczą, że impreza będzie jedną z największych tego typu w kraju.

(fot. archiwum/ŚWL)
2015-08-02 18:44:04

11 komentarzy

 1. Wiklinowy nocnik

  a jak oni trafiom do chamburga?

 2. szukam warsztatu który odrestauruje WSk125 w oryginale lub w chromie zamiast ocynku niektórych części, nie jest mocno zniszczona. Kontakt: [email protected], podeślę zdjęcia albo umówię się na oględziny.

 3. Wiklinowy nocnika
  jak oni trafiom do chamburga?
  w ten sam sposób jak twój stary trafił do pochwy 🙂

 4. pan Slawek obraza a widac sam tepy chamburg to jedna z „ksywek” swidnika obok las vegas panie Slawku.

  • Świdnik to Świdnik ja sie nie obracam wsrod patologi i nie znam waszego slagu:)
   Pozdrawiam

 5. Tak samo trafia jak wszyscy przyjeżdżający tu na lotnisko, chamburg to ty prezentujesz…widać jeszcze nie dorosles skoro nie potrafisz być tolerancyjny

 6. wiklinowy nocnik to chory na umyśle dzban

Kursy walut

 • USD 4.3833zł 2.11%
 • GBP 5.2764zł 0.37%
 • EUR 4.7195zł 0.59%
 • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas