Poniedziałek, 22 lipca 202422/07/2024
690 680 960
690 680 960

Wprowadzono zmiany na skrzyżowaniu ul. Dywizjonu 303 i Kunickiego. To sposób na mniejsze korki

Kierowcy jadący ul. Dywizjonu 303 w stronę ul. Wrotkowskiej mają już do dyspozycji dwa pasy jezdni. Wprowadzone minionej nocy zmiany mają ograniczyć korki, jakie tworzą się w tym miejscu zwłaszcza w godzinach szczytu.

22 komentarze

 1. I ch.. z tego jak na tej ulicy jadąc od strony Diamentowej na każdych światłach stoi się po 2 min na czerwonym… Na Tatary nadal najlepiej Krochmalna, mimo wszystkich trwających remontów.

  • Tak to ułatwia jak zmiana na rondzie przy zamku nadal są korki od młyna Krauzego.

  • Dziwne że stoisz po 2 minuty jak jak każdy z cykli ma 105 sekund i zielone na głównym ciągu odpala się w najgorszym wypadku co 55sekund. Chyba nie przez Lublin jeździsz.

  • Jeżeli będziesz jechał z prędkością dopuszczalną na tych ulicach – 50km/h to zapewniam Cię, że magicznie włączy się zielona fala – sprawdzane wielokrotnie. Nie trzeba wtedy stawać – oczywiście – pomijam innych, którzy wolą jechać szybciej i hamować, a później narzekać na 2 minuty na czerwonym. Jeżeli zbyt dużo ich Cię wyprzedzi to będziesz za nimi musiał stanąć.

 2. Pan Solejuk w relacji na żywo z Ławeczki w Wilkowyjach

  No to teraz będziemy żyć dłuuugo i w miarę szczęśliwie…

 3. no brawoooo…po dwóch miesiącach decyzja….błyskawicznie…

  • no i co za geniusz liczył te samochody???? skoro stały w korku, to nie mogły pojechać na wprost…jakby były od razu otwarte te dwa pasy i dłuższa zmiana świateł, to by przejechało ich 3 razy tyle, i jeszcze byłby korek…

 4. kierowca bombowca

  Wcześniej zielone było albo w lewo albo prosto , po tej zmianie żeby coś ona dała rozumiem , że w lewo i na wprost świecić się będzie na raz jak na widocznym zdjęciu , ciekawy jestem z której strony zakorkuje ta zmiana to skrzyżowanie?

 5. Miaasto szukalo rozwiazania i postanowilo zrobic 2 pasy na wprost… Mam nieodparte wrazenie, ze to raczej kierowcy swoimi komentarzami zasugerowali takie rozwiazanie ze wzgledu na prawie rownoczesne zielone. Poza tym co za imbecyl myslal, ze jeden pas na drodze dwupasmowej wystarczy, podczas gdy na kazdym kolejnym skrzyzowaniu sa po 2, o jadacych z naprzeciwka w dywizjonu 303 nie wspominajac?

 6. Zobaczymy za miesiąc czy dobrze policzyli

 7. ,,Dlatego też postanowiono z prawego pasa jezdni do skrętu w lewo umożliwić również jazdę na wprost.”
  Po polsku (ale też po ludzku) zdanie to brzmi: dlatego też postanowiono ze środkowego pasa umożliwić również jazdę na wprost.

 8. A przy czterech pasach na tym skrzyżowaniu, to który jest środkowy?

 9. I tak tamtędy nie jeżdżę, bo dłużej się stoi na światłach niż się jedzie. Szybki skrót zrobili 🙂

 10. Ludzie to jeździjcie 50 km/h i jest zielona fala.

Z kraju

Sport