Woda w kilku miejscowościach nie nadaje się do picia. Nie wolno nawet się w niej myć

Zanieczyszczona groźnymi bakteriami jest woda w gminie Strzyżewice. Wydano decyzję o zakazie korzystania z wodociągu.

28 komentarzy

 1. skąd te znane bakterie się tam wzięły ? szamba ludziom sprawdzcie …99% jak nie wszystkie sa „szczelne ” jak durszlaki

  • Dokładnie. Powinni wszystkim sprawdzić rachunki/umowy za wywóz nieczystości. Szamba dziurawe, albo wylewane w nocy na pole. Powinni zacząć od najbliżej położonych ujęcia wody.

 2. Sprawdzić jest bardzo łatwo. Porównać ilość pobranej wody do ilości ścieków. Za ścieki, które znikają naliczać 10 razy większą stawkę.

  • Jak chcesz zmierzyć ilość ścieków? Woda jest zużywana nie tylko w domu ale i do hodowli zwierząt jak i podlewania. O ile w mieście, w bloku lub domu jesteś w stanie to zmierzyć, to jak to sobie wyobrażasz na wsi?

  • No tak czyli jak podlewam ogród i szklarnie to dostaje 10 razy tyle za wodę. Brawo ty?

 3. trzeba się wziąć za kontrolę szamb bo to jest nie do pomyślenia co to się dzieje. Jest przecież w gminie ochrona środowiska. A na pewno 80 % szamb nie posiada dna.

 4. Niech sprawdzą dokładnie wszystkie szamba a później obciążą finansowo kosztem pomocy i usuwania problemu tych co mają nieszczelne szamba.

 5. W kale jest bakteria coli.Wystarczy w sobote po 22 tamtedy przejechac z otwarta szyba… Kazde gospodarstwo sprawdzić czy mają w tych miejscowościach fakturę z poprzedniego miesiąca na wywoz fekaliow.Ja osobiscie i przy okazji bym jeszcze sprawdzil czy maja oplacony abonament radiowo telewizyjny.

 6. Być może że mieszkańcy od kilkunastu tygodni mieli taką wode i nikt się z tego powodu nie przekręcił bo nie wieżę że problem z wodą jest od dziś w tym ujęciu bo nikt tego codziennie nie bada

 7. Jaka macie gwarancję, że to wina tylko i wyłącznie starych szamb bez dna a nie ostatnio modnych, przydomowych oczyszczalni ścieków? Woda trafia do gruntu ale czy na pewno bez bakterii z grupy Coli? Nie znam się, więc pytam.

  • W zdecydowanej większości przydomowe oczyszczalnie ścieków odprowadzają zanieczyszczoną wodę do gruntu.
   Większość zwykłych zbiorników bezodpływowych (szamb) jest szczelnych.

 8. prawda jest taka że jak wracam z racy po 22 jadąc przez Żabią WOLĘ TO JEST JEDEN SMRÓD SZAMBA ISTNIEJE CHYBA OGÓLNE PRZYZWOLENIE BO KTOŚ BY ZAREAGOWAŁ PORA ZROBIĆ Z TYM PORZĄDEK

  • Ten smród pochodzi ze „świniarni”. Problem jest w tym, że woda powinna być badana, a nie jest. Bakterie wykryto tylko dlatego, że w Pszczelej Woli są kolonie i Sanepid przyjechał. Kto wie ile czasu woda była zanieczyszczona?

   • Tak dokladnie… Smrod jest ze swiniarni 😀 i nikt na to nie reaguje. A czasami aż zatyka. Nie wyobrażam sobie zjeść obiadu w barze przy tym smrodzie!!!

  • Po 22 to czesto mozna spotkac na ulicy Pana ktory wywozi świeżą gnojówke na pole. Stąd tez ten smród.

 9. To niech też przebadają wodę w granicznych miejscowościach.

 10. Kto ma trochę oleju w głowie i wie z kąd bierze się bakteria Ecoli ,na pewni nie ma watpliwości skąd trafiła do wód gruntowych …z nieszczelnych szamb ,tudzież z szamb wylewanych na pola ,bo i takich mamy bezmózgich idiotów co własne gów..o wylewają na swoje pole …

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7336zł -0.03%
  • GBP 5.2657zł 0.08%
  • EUR 4.5285zł -0.05%
  • CHF 4.1567zł -0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Zielona Gra Miejska
  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie