690 680 960

Właściciel sieci sklepów Aldik zainteresowany przejęciem Stokrotek. Rozmowy już trwają

Grupa Maxima, która jest właścicielem sklepów Aldik, zamierza nabyć pełen pakiet udziałów spółki Emperia, czyli właściciela sklepów Stokrotka. Obie sieci mają lubelskie korzenie.

21 komentarzy

 1. najwyższy czas bo Stokrotki coś ostatnio mocno więdną

 2. Oby nie udało się sprzedać. Emperia to w pełni polska spółka, więc sprzedaż oznaczałaby stratę kolejnej polskiej sieci sklepów.

 3. https://g.co/kgs/AM7UNH – tyle w temacie lubelskich korzeni. Aldik „był kiedyś” lubelski.

   • Szefowie w a. nie szanują także polskich zwyczajów – często teksty w rodzaju: „Wigilia? Wszyscy pracują do 14? To wy będziecie pracować do 17, bo przez 3 godziny na pewno zagubieni klienci wybiorą nasze sklepy, żeby zrobić ostatnie zakupy przed świętami i zarobimy miliony monet, których i tak nie zobaczycie”. Także powodzenia!

 4. Kolejna polska firma sprzedaje się…

  • Tak polska tylko ta polska firma mogła by tym polakom którzy tam pracują zacząć płacić godziwe pieniadze. Stokrotka kolejny janusz czy tam grażyna biznesu.

   • Każdy biznesmen chce zarobić jak najwięcej.
    Nie popieram tego że nam polakom płaci się tak marne pensje ale wg mnie tym powinni się zająć posłowie! Niższe podatki dla POLSKICH przedsiębiorców a później zwiększenie płacy min do 3000 brutto. Będzie wilk syty i owca cała a może bardziej wilk cały i owca syta 😀

 5. Raz robiłem zakupy w Aldiku i jakoś nie mam ochoty na więcej. Mam nadzieję, że Stokrotka zostanie.

  • Kiedyś często kupowałem w aldiku, ale jakiś czas temu jakość bardzo spadła, kiedy zapytałem jedną z pracownic co się stało, wylały się z niej gorzkie żale na nowego właściciela (wtedy dopiero dowiedziałem się o przejęciu przez Litwinów), tak że nie życzę tego samego kolejnej polskiej sieci. Dobrze że w społem jest smaczne pieczywo, mogliby jeszcze zadbać o dobre owoce i warzywa, bo pod tym względem przegrywają z większością sieci.

 6. co ? gąsiorom stokrotkę sprzedawać ?

 7. Gdy dwadzieścia lat temu trudno było znaleźć chleb o smaku chleba to tylko w Aldiku był taki chleb, który wtedy najbardziej przypominał smak prawdziwego chleba.

 8. Mówimy o tym samym Aldiku gdzie pensje są najniższe ze wszystkim sieci? Gratuluję zatrudnionym w Stokrotce. Na pewno będziecie mieli lepiej.
  Maxima z litwy to najgorsze ścierwo. Poczytajcie jak traktują pracowników u siebie a mają tam monopol i 70% rynku.
  Już wolę niemców z lidla i kaufa. Zapamiętajcie, że litwini nienawidzą wszystkich a Polaków szczególnie. Ta dzicz nawet nie powinna być zaliczana do europy.

  • Czy Litwini wszyscy nienawidzą Polaków? Część ich może i tak, ale czy bez przyczyny? Czy my lubimy gdy część mniejszości śląskich mówi o odłączeniu Śląska od Polski? Dlaczego nikt nie mówi głośno, że rozdrabnianie państw służy umacnianiu Niemców i Rosji?

   • Miałem okazję pracować – i naprawdę współczuję pracownikom Stokrotki jeśli trafią do Maximy… Spodziewajcie się od Litwinów tekstów w rodzaju: „Wigilia? Wszyscy pracują do 14? To wy będziecie pracować do 17, bo przez 3 godziny na pewno zagubieni klienci wybiorą nasze sklepy, żeby zrobić ostatnie zakupy przed świętami i zarobimy miliony monet, których i tak nie zobaczycie”. Także powodzenia i głęboko zastanówcie się nad szukaniem pracy, jeśli do przejęcia dojdzie.

 9. jedno i drugie to badziew w tym co sprzedają i jak traktują pracowników. Dla pracowników nic dobrego to nie oznacza. Dla Lublina i woj lubelskiego podobnie bo sklepy w podobnych lokalizacjach zostaną zlikwidowane.

 10. „Informację tą” poprawnie powinno być „tę”.

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin