Wjechała w pieszego na przejściu. Mężczyzna trafił do szpitala

We wtorek na ulicy Krańcowej doszło do potrącenia pieszego na przejściu. Poszkodowany mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

29 komentarzy

 1. Durne babsko, oby w nia wjechały 3 hulajnogi i walec drogowy.

 2. Zabrali pieszemu prawo jazdy? Bo widzę, że i na przejściu trzeba dmuchać.

  • Zabrali mu „prawo jazdy na nogi”, ale nie „prawo jazdy na pojazdy” bo będąc pieszym nie kierował żadnym pojazdem.

  • Pieszemu należy ograniczyć prawo chodzenia, np. poprzez nakaz noszenia opuszczonych dziurawych spodni z krokiem w kolanach.

 3. Tam (skrzyżowania z Elektryczną i Dulęby) to bardzo popularny sport (omijanie pojazdu, który zatrzymał się, żeby puścić pieszych). Winno się tam czasem patrol postawić i lepić „pińcet minus”.

  • Powiedział bym nawet więcej, że tu na wschodzie polski „konkurencja ta” ostro rywalizuje o prym z notorycznym przekraczaniem prędkości, a w ostatnich latach do czołówki przebojem wkracza zajmowaniem się telefonem podczas prowadzenia pojazdów. Powstała nawet specjalna liga, jak daleko zajedziesz nie obserwując drogi.

   • Nie bez powodu za telefon jest 300 i 5 punktów, a za ominięcie auta puszczającego pieszych 500 i 10 punktów (a powinno być najmniej 1000 i 12 punktów – dwa wykroczenia i żegnamy się z prawkiem).
    Ale nawet kara śmierci za omijanie w takiej sytuacji na nic się nie zda, jak policja nie będzie za to łapać.
    O przepraszam… łapią czasami (trzeba się tam pilnować) na Unii Lubelskiej (stają sobie przy Łukoilu, piją kawusię i czekają aż ktoś z lewego skrajnego pasa zagapi się i wyprzedzi jadącego prawym skrajnym – wtedy nie ma zmiłuj, choćby w promieniu 200 metrów nie było żadnego pieszego – koguty na dach i dawaj ścigać „bandytę”.
    Za to u mnie na wsi (Dziesiąta) omijanie pojazdów puszczających pieszych widzę kilka razy dziennie nawet (najczęściej przy Kunickiego – przejścia przy Kraszewskiego, Matejki i Reja). Za to naszej dzielnej policji tam nie widuję (z resztą na wspomnianym w artykule przejściu przez Krańcową też ich nie uświadczysz).

 4. ja to 06 to mam zawsze i w dzień i w nocy a czasami to mam i 07 ale to jak listonosz rente przyniesie

 5. Kierująca rozkojarzył telefon do „Olego”. Przytoczę fragment rozmowy:

  K: -co robić Oli, kiedy pieszy przechodzi po przejściu dla pieszych, a obok, na sąsiednim pasie jakiś szeryf drogowy (bez uprawnień) kieruje ruchem (chodzi o pojazd który zatrzymał się przed PdP celem przepuszczenia pieszego)
  O: -taranuj, następnym razem nie WLIZIE, może wreszcie zrozumie, że: PdP nie dają nieśmiertelności, że samochód nie stanie w miejscu, że łatwiej zatrzymać się pieszemu niż pojazdowi itd.

 6. Czyli kierująca mandat a pieszy zero roszczeń o odszkodowanie.

  • Niezupełnie. Dla kierującej:
   -skierowanie na egzamin sprawdzający kwalifikację (czyli ponowny egzamin). I to najwcześniej po upływie ewentualnego zakazu prowadzenia pojazdów nałożony przez sąd. Jakby ktoś nie wiedział, za co ten zakaz – za spowodowanie wypadku.
   -mandat albo inna kara nałożona przez sąd, jeżeli zdarzenie okaże się wypadkiem (a nie kolizją, zależy to od obrażeń pieszego)
   -dla pieszego: odszkodowanie od sprawczyni wypadku za wyrządzone straty (odszkodowanie z powództwa cywilnego) – sąd oceni czy pieszy swoim stanem nietrzeźwości w jakimś stopniu przyczynił się do jego zaistnienia (i czy w zwiazku z tym sprawczyni będzie miała jakiś rabat w wysokości zadość uczynienia)

   • Dla mało wtajemniczonych. Sprawę cywilną zakładać równocześnie z karną. Nie czekać na wyrok. Będzie taniej i szybciej.

  • Z opisu wynika że pieszy poruszał się prawidłowo. Nigdzie nie jest napisane że idąc przez przejście masz być trzeźwy. Odszkodowanie jak najbardziej z OC sprawcy się należy. Oczywiście ubezpieczyciel będzie robił pod górkę ale i tak zapłaci.

 7. Czekaj, muszę skończyć rozmowę, bo jakaś święta krowa wskoczyła mi na maskę.

 8. Ja to jadąc moim s600 6.0v12 nawet bym nie poczuł ze przejechałem po nim bo to jest s600 a wy dziody tylko diesle ałudi vw i skody dziody !! Albo jeszcze większa porażka z LPG …. ma byc sama benzyna dziodu

  • Stałeś się nudny,aż do torsji.Wymyśl coś fajniejszego ćwoczku,bo wnętrzności nie dają rady.

   • A ty zes dziod idz lepiej przepal swoja Skodę lub vw w dieslu lub lpg .. dziody !! Ja to z bimmerem mamy przynajmniej maszyny a ty zes dziod i MPK jeździsz !

 9. Ciekawe, jak bardzo poprawiłoby się bezpieczeństwo na polskich drogach, gdyby kary za spowodowanie kolizje/wypadki były bardziej dotkliwe. W przypadku spowodowania niegroźnych kolizji wielotysięczne mandaty. A w przypadku spowodowania wypadku jeszcze większe grzywny oraz areszt np. 2 miesięczny. Może skończyło by się olewanie wszystkiego i wszystkich.

  • Proponuję od razu dożywocie. Kolizja czy wypadek nie ważne. Dodatkowo w trosce o bezpieczeństwo rutynowe przeszukania każdego obywatela, domów itp. aby obywatel nie pomyślał nawet o działaniu niezgodnym z prawem. Małe uchybienie i do więzienia. A jak nic się nie znajdzie to prewencyjnie na kilka miesięcy. Szybko zapanowałby ład i porządek.

   • do dzisiaj w Świdniku po identycznym zdarzeniu nie chodzi młody chłopak. Zabrać prawko tej kierującej dożywotnio

 10. Pieszy zamiast czekać z głową pochyloną (w geście uniżenia przed jadącymi Panami) ośmielił się przejść przez jezdnie. Jak on śmiał to zrobić? Zachował się tak, jakby to przejście było specjalnie dla niego namalowane.

  • hehe, wcześniej by sobie tunel wykopał na drugą stronę niż doczekał się możliwości przejścia. Faktycznie tam jest kibel, bolidy jak się wyrwą spod świateł w obu kierunkach walczą aby się najlepiej przetasować na kolejne światła, he

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Uroczyste poświęcenie wozu bojowego w Żabnie
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
W najbliższą sobotę w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się „Potańcówka”
Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy