Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wjechał na skrzyżowanie na czerwonym. – Proszę uważać na tego pana

Przytomność umysłu i zastosowanie zasady ograniczonego zaufania w tym przypadku zapobiegły zderzeniu pojazdów na skrzyżowaniu. Nasz Czytelnik przesłał nam nagranie z komentarzem – Proszę uważać na tego pana.

39 komentarzy

 1. zdażyło się, zagapił się, czy aż trzeba pisać o tym artykuły? Przecież podobnych sytuacji są setki co dzień

  • Co to za tłumaczenie „zagapił”ty też patrzysz się na światła jak wół na malowane wrota?

  • Niektórzy po prostu czują się dowartościowani kiedy o czymś lub na kogoś doniosą czy strzelą z ucha.

   • Oby kiedyś obaj trafili na Ciebie. Ten z kamerka nagra jak ten z audi w Ciebie wali na czerwonym. Ciekawe czy wtedy też będziesz pajacował.

    • Powiedz mi jak mam uważać na tego Pana? Przecież nie widzę kto jest za kierownicą z innej strony skrzyżowania. Artykuł powstał bo tylko z z uwagi na „ciekawostkę” żadnego pożytku dla bezpieczeństwa z tego nie będzie (wbrew narracji artykułu) więcej pożytku by było gdyby to nagranie dostałą by policja (przynajmniej sprawca wykroczenia by to dłużej zapamiętał)

    • Ty od razu byś to zgłosił do L112, a potem zacierał rączki, że stałeś się sławny na 5 minut z racji opublikowania Twojego donosu. Dopiero potem byś się zastanawiał czy dzwonić na policję czy spisać protokół ze zdarzenia.
     Uważasz pajacyku, że jedno takie Audi w takim kolorze jeździ po Lublinie, a może będziesz każdego w takim samochodzie stręczył? Oby kiedyś ciebie ktoś tak trafił nawet na najmniejszym wykroczeniu i podpierdzielił, tłumaczenie i mandacik ostudziły by Twoje zapały życzenia innym jak najlepiej.

  • Najlepiej pokazać twarz sprawcy.
   Jak najwiecej pisać o tego typu zdarzeniach! Może wtedy będzie mniej takiej „codzienności”

  • Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

   Trzeba tym pisać, cepie. Może w ten sposób nieco skorygujemy statystyki wypadków w Mieście Inspiracji.

  • wolałbyś żeby doszło do zderzenia? wtedy mogliby pisać? pewnie byś skomentował, jak można na czerwonym wjeżdżać, ale „że się nic nie stało” to nie ma co robić afery?

  • Jak ktoś tamtędy jechał w godzinach po południowych to wie, że dość często oślepia tam słońce i nie widać sygnalizatora – jeżeli jest ktoś przyjezdny i nie jeździ tam często to zdarza się zagapić. Brawa dla Pana za czujność ale i kotwica w plecy za robienie „z igły widły” bo każdemu może się coś takiego zdarzyć.

   • Jak świeci słońce, to się zakłada okulary przeciwsłoneczne, a jak się nie widzi świateł, to trzeba oddać lejce do odpowiedniego urzędu.

 2. mam nadzieję że policja też dostała nagranie.

 3. Czy znajdzie się jakiś sposób na tych ignorantów??Co drwią sobie z prawa z przepisów kodeksu drogowego itp.???

 4. Żeby się zagapił. Przejmujemy sposób jeżdżenia Ukrainców. Pierwsze 10 sekund czerwonego to zielone…

 5. Zbyt dużo tych gapowiczów!!!Ale i tych co uważają,że przepisy ich nie obowiązują i pędzą na oślep!!!

 6. To trzeba byc slepym zeby swiatel nie widziec. Ja bym przekazal nagranie policji i powinni mandat konkretny gosciowi i na badania

 7. kolejny szeryf lubelskiech ulic strzela z ucha…???

  • Będziesz inaczej śpiewał jak CI taki podobny walnie w samochód i uszkodzi ci głowę.

   • Napewno będę inaczej „śpiewał”, bo zgłosze to na policję, a nie dla 5 minut brukowcowej sławy i poklasku przed znajomymi, będę walił z tym do tabloidów.

    • Co masz przeciwko zglaszaniu do tabloidów? Bardzo dorze, że są przekazywane i publikowane takie materialy. Cep jeden z drugim po cichu zaplacilby mandat i udawał przed kolegami, ze ma czyste konto i jest mistrzem na drodze. Tak inni widzą wyczyny a dla myślących inaczej, przestroga, że będą mieli swoje pięć minut w mediach.

     • 1. A czy zgłoszone to zostalo w ogóle na policje, aby ten mandat dostał?
      2. Kto go rozpozna na zamazanych zdjęciach?
      3. Szeryf nagrywający jest od wymierzania prawa? Czy nie powinien za nim pojechać i zawiadomic policję o rażącym wykroczeniu, aby Ci mogli się nim zajać?
      4. Ma nagrywarkę, wystarczyło aby wysłał film na policję, a byc może oni i tak opublikowali by delikwenta na stronie KWP Lublin, a potem oczywiście normalną koleja ta informacja i tak znalazła by się na Lublin112 (niestety bez informacji o tym że nagrywał to Pieter).

      Do zapamiętania:
      1. Zgłosić na policję
      2. Jeśli już chce się mieć te swoje 5 minut to wysłać do redakcji, żeby Ci też mieli o czym pisać i za co jeść

      Każda zamiana kolejności tych dwóch punktów lub pominięcie pierwszego powinno być traktowane jako nie spełnienie obywatelskiego obowiązku.

    • Lu goń się pało czekam aż taki 'ślepak’ przywali w twojego słoma.

   • Głowę to on już ma uszkodzoną

 8. Jezeli chodzi akurat o to skrzyżowanie to wcale sie nie dziwię że ludzie nie widza sygnalizacji. Jest słabo widoczna. Każdy koncentruje sie na tym by nie stracić koła na wertepach a sygnalizację widzi dopiero tą przy rondzie. To chyba najgorzej widoczna sygnalizacja w Lublinie (przynajmniej z mojego doswiadczenia). Mam nadzieje ze przy przebudownie ronda zajmą sie i tym fragmentem.

  • No tak, są raptem TYLKO TRZY odrębne sygnalizatory.
   Jeden po lewej, drugi nad jezdnią i trzeci po prawej.

  • Nigdy nie miałem problemu z zauważeniem tego sygnalizatora. Jeśli tan kierowca ma z tym problem, to całkiem możliwe, że nie zauważy pieszego na przejściu, roweru, czy pojazdu posiadającemu pierwszeństwo przejazdu…

 9. Detektyw Ojciec Mateusz

  [email protected]
  Prosimy, w celu umożliwienia policjantom skutecznego ścigania sprawców wykroczeń, o przekazanie wraz z materiałem filmowym następujących informacji:
  data, godzina i miejsce zdarzenia (miejscowość, nr drogi/ulica),
  dane dotyczące pojazdu: numer rejestracyjny, marka,
  dane zgłaszającego: imię i nazwisko, adres do korespondencji, tel. kontaktowy.
  Na adres meilowy można przesyłać filmy lub linki do zamieszczonych w Internecie zdjęć i filmów.

  Proszę zgłosić tego pana a nie kazać innym na niego uważać, to nie pozostali członkowie ruchu mają uważać on ma jeździć według przepisów

 10. Czy Poicja wie już co ma z tym zrobić, mam nadzieję że tak.