Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Temu kierowcy bardzo się śpieszyło

Kierowca tego audi, wyjeżdżając z ul. Pogodnej w ul. Krańcową, najpierw ominął pojazdy oczekujące przed skrzyżowaniem, zignorował linię podwójną ciągłą, a następnie wjechał na skrzyżowanie pomimo czerwonego światła. Wyczyn ten uwiecznił nasz Czytelnik.

37 komentarzy

 1. Taki sam numer wywinął w zeszłym roku pracownik Poznańskiego serwisu audi nowiutkim RS 6 za 600.000 tyle że ….. nie wyrobił się przed tramwajem ,

 2. jaki jest cel publikacji takich nagrań?

  • Dobre pytanie. Osobiście nie publikuję, bo to w pewnych okolicznościach grozi pozwem, tylko wysyłam wprost na [email protected] . Wtedy pozew dostaje właściwa osoba, a sprawa jest załatwiona skutecznie, acz bez rozgłosu. Nadmienię, że wysyłam oczywiście tylko zachowania zdecydowanie niebezpieczne i dokonane z ewidentną premedytacją. Ewentualnie wyjątkowo irytujących cwaniaczków.

   • Czy skutecznie? tutaj bym polemizował.
    Policja musi ukarać kierowcę a nie auto i tu zaczynają się schody.
    Podam prawdziwy przykład:
    -zostaje uszkodzone moje auto na parkingu
    – dostarczam nagranie z rejestratora gdzie widać wyraźnie markę, nr rejestracyjny i całe zdarzenie….
    – po długim czasie dostaję pismo, odpowiedź : „śledztwo umorzone, sprawca nie wykryty”.
    Tak właśnie to naszym organom chce się ganiać i wypełniać papierologię.

    • Pewnie różnie bywa. Ja zaliczyłem już dwa udane i potwierdzone „trafienia”. Faktem jest, że na obu filmach była w miarę widoczna gęba sprawcy.

    • Śledztwo umorzone, bo właściciel nie wskazał komu przekazał samochód. Wolał zapłacić 500 zł mandatu.

  • Taki sam jak przebiegających na czerwonym pieszych. Wykroczenie to wykroczenie – należy się mandat.
   Niech wszyscy uczestnicy zdają sobie sprawę, że ich wyczyny nie zawsze ujdą im płazem i być może za kilka dni/tygodni ich otrzymają wezwanie na komisariat celem złożenia wyjaśnień.
   Kilka takich nagrań, kilka razy po kilka punktów karnych i…człowiekowi przypominają się przepisy ruchu drogowego.

   • Jak urzytkownik nad tobą napisał, takie zachowania trzeba zgłaszać w pierwszej kolejności na kwp. Było zgłoszone? Czy tylko chwila sławy, że jest, to mój film… Na kwp nie ma na ten temat żadnej publikacji, więc pewnie nie. To jaki ma to sens?

  • O nieuchronności kary. Co się odwlecze, to nie uciecze.

  • Taki byś pomyślał jak zrobisz na drodze babola. Filmik z twoim autem też może być w necie i na Policji. Swego czasu bylem przeciwnikiem kamerek w samochodach ale obecnie zweryfikowałem swoje zdanie i mam zamiar udać się po zakup takiego sprzętu.

  • No właśnie – z zamazanymi numerami nie ma sensu

  • Taki jest cel żeby zwrócić uwagę dobrym kierowcom, że w ruchu ulicznym w dużym mieście zdarzają się wieśniaki bez prawa jazdy, którzy nie znają zasad ruchu drogowego. Nie wiedzą nawet w którym miejscu włącza się kierunkowskaz – analfabeci.

  • najpierw musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy chciałbyś jadąc do pracy zostać staranowanym przez kogoś komu się śpieszy i jedzie na czerwonym a potem spędzić resztę na życia wózku.

  • napiętnowanie idiotów

 3. A moze mu zona rodzila…

 4. poziom debi…. tego kierowcy jest nie do osiągnięcia ! audiiii !!!

 5. No złamał przepisy, ale manewr nie był nie bezpieczny. Mandacik i tyle. A autor chyba mało widział bo mając prawko 2 lata To patrząc na to co ja widziałem co niektórzy wyprawiają to to jest nic.

 6. notka autora, taka wzruszająca. miejsce w niebie na ciebie już czeka mistrzu drogowej jazdy.

 7. Miki ,ty udajesz że nie wiesz jaki jest cel publikacji ,czy naprawdę nie wiesz ? bo jak naprawdę nie wiesz to wyrazy współczucia z powodu takiego ograniczenia

 8. Szkoda, że nie wjechał pod KAMAZA z piachem. Może następnym razem.

 9. To pewnie kierowca MPK Haaaa

 10. Strasznie niebezpieczna, sytuacja, że ohohoho… Chyba ja zacznę przesyłać filmiki z prawdziwie niebezpiecznymi sytuacjami