690 680 960

Manifestacja rolników w Kraśniku. – Jeżeli to nie pomoże, zaostrzymy protest

W niedzielę w Kraśniku odbyła się manifestacja rolników. Sadownicy, plantatorzy oraz hodowcy trzody chlewnej zapowiadają, że jeżeli nadal nikt nie będzie chciał z nimi rozmawiać, zaostrzą formę protestu. Dzisiaj premier zapewnił, że do wspólnego spotkania dojdzie 19 lipca.

32 komentarze

 1. co za bydło, a nie rolnicy. Premier mówił o ofiarach Katynia, a ci sobie gwizdali. Pretensje mają, że im kasy Rząd nie chce dać, bo deszcz nie spadł i na skupach niska cena za owoce

  • zauważ że ciągle mówi o katuniu o tych kaczkach o wołyniu nie mówi pomoc ukrainie jak najbardziej ich wspomaga żydoski rząd Popieram was rolnicy!!! Dobra zmiana dla kogo aby jakieś dodatki 500+ a to coś na dzieci a gdzie miejsca pracy w biedronce na kasie ….

 2. Malina w skupie kosztuje 2zł a w markecie 20zł… Kto zarabia? Plantator nie, więc kto? Pośrednik? A ci on zrobił ?! Posadził?, oporządził? ,przyciął ?, zerwał?! NIE!!!

 3. NIE RWAĆ OWOCÓW ,,,, kiedy rolnicy dojda do tego wniosku. Do malin jeszcze do niedawna była dopłata i cena w skupie też była w miare, każdy sadził byle miec jak najwiecej .. teraz te wszystkie nasadzenia daja plon,, zakłady wiedza o tym ,,,jest nadprodukcja ,, ale ludzie wioza …widze co sie dzieje mieszkam po drodze do zakładu w Łopatkach… wiec jak kazdy wiezie po takiej cenie to po co dawac wiecej… podpisywane umowy były w lutym już wtedy rolnicy znali ceny za jakie beda sprzedawac,,skoro to nieopłacalne to po co było trzymac.. a teraz jeszcze limity na wisnie wprowadzaja .

  • Jaka nadprodukcja skoro eksportują maliny za hrywny rwane z ykpaihy zresztą to polskie sadzonki dane ykpaisze na które złożył się polski podatnik !

 4. a swoja drogą to bardzo nieładnie popisali sie rolnicy gwiżdząc i krzyczac podczas odsłonienia pomnika … bardzo nieładne z ich strony ze w takiej chwili zbeszczescili pamięc o ludziach którzy zgineli ..WSTYD I HAŃBA DLA TYCH OSÓB KTÓRE TO ROBIŁY .WIDZICIE TYLKO SWÓJ CZUBEK NOSA …

  • podobnue widzą jak lekarze pielęgniarki nauczyciele a i górnicy ….

  • Pamięć o ludziach, którzy zginęli, bezczeszczą od 8 lat zupełnie inni ludzie. Zwłaszcza ci, którzy po trupach (dosłownie) pchają się np. do władzy. Albo ci, którzy wbrew rodzinom każą przeprowadzać ekshumacje. Albo ci, którzy szkalują i obrażają tych, którzy byli z niewłaściwej strony. I tak można długo…

 5. Też mi problem, buraki się rzucają bo pośrednik ich rucha na kasę A pretensje mają do rządu że im nie dopłaca hah…
  Nie lepiej pominąć pośrednika?

 6. widze pan z megafonem sp.Leppera puszcza … chcecie aby wróciła po i psl …to juz całkowicie nie bedzie Polski

  • ty paniusiu myslisz że to coś innego niż ten popsl TO samo pod inna nazwą skoro tacy katolicy to gdzie jest zatrzymaj aborcję skoro w 1 ławkach w kościele są rządzący ….

 7. Mnie też to zaczyna WKU..iać, plantator dostaje grosze na skupie, a później słoiczek dżemu kosztuje 5 zł to wg mnie jakaś lipa!!!

 8. Z jednej strony żal mi trochę rolników bo jak ktoś się nastawił na owoce miękkie to dochodu w tym roku nie będzie miał, z drugiej zaś wiedzieli co wzięli a kąkretnie kogo wybrali więc niech mają do siebie pretensje że dali się nabić w butelkę w myśl powiedzenia obiecanki cacanki a głupiemu g….

 9. Chcieliście UE i ich prawa gospodarcze ? To macie ! Z reklamacją do Brukseli !!!

 10. K…. miałem długi komentarz chciałem przewinąć i kliknąłem w jakąś „grzybica stóp” na tej stronie. Oczywiście szlag go trafił. Szkoda że artykuł trzyzdaniowy a reklamy czterostronicowe. Chętnie bym się czegoś więcej dowiedział o tym proteście, kto, dlaczego, jakie postulaty itd.

Kursy walut

 • USD 3.991zł 0.25%
 • GBP 5.0557zł 0.41%
 • EUR 4.3494zł 0%
 • CHF 4.567zł 0.35%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

MotoMikołaje po raz kolejny pojadą z prezentami do dzieci
Targ Świąteczny i Festiwal Pierogów Świata
Leśne Mikołajki w Nadleśnictwie Józefów na Roztoczu
Wystawa rysunku Mariusza Tarkawiana w Warsztatach Kultury
Dzień Dziękczynienia w Klubokawiarnii Pauza