690 680 960

19 komentarzy

 1. Coś strasznego. To bezsensowne zatrzymanie uprzejmego spowodowało paraliż komunikacyjny połowy Łukowa. Jak tak można jeździć. Kto temu kierowcy dał prawo jazdy?

 2. Jadący za ciężarówką kierowca SUVa zaoszczędził dokładnie 0,0 sekundy tym, że zmusił dwoje pieszych do czekania.

 3. W chwili zderzenia, na przejściu były dwie osoby. Ktoś chyba filmu nie oglądał. Trochę szybciej i dwoje pieszych wylądowało by na masce.

  • Dobrze, że prędkość taranującego auta nie była duża, bo inaczej to nawet „Nieomylna Zuza ze swoimi genialnymi dziećmi” zostałaby potracona.
   Znając jej konsekwencje (o tym co pisze na temat swojego przeciętnie trwającego 15 minut przechodzenia przez jednię) to teraz zapewne napisze, że żeby bezpiecznie pieszy mógł przejść przez jednię – trzeba upewnić się, że zatrzymane zostały wszystkie pojazdy w całym mieście.

   Żeby teraz nie było, że Franio napisał, że pieszy może mieć przepisy i pozostałych uczestników ruchu w nosie, bo mu się należy pierwszeństwo – nigdy czegoś podobnego nie napisałem.
   Każdy uczestnik ruchu (w tym również pieszy) jest zobowiązany zachować szczególna ostrożność w okolicy PdP, a poza tym musi upewnić, że samochody są na tyle daleko, żeby były w stanie takiemu pieszemu wspomnianego pierwszeństwa udzielić.

   Macie. Nic nie napisałem o kierowcach. A niewątpliwie sprawcą tej kolizji jest kierujący (on nawet nigdy nie był kierowcą).

 4. ” Kierowca opla zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Na szczęście w chwili zderzenia na pasach nie było pieszych. ” na filmiku widać że kierowca Opla wjechał na przejście i w chwili zderzenia piesi byli na pasach….

 5. Ale może posiada kartę motorowerową uzyskaną przed nowymi przepisami (którą można wymienić na kat. AM). prawo nie działa wstecz, więc osoby które nabyły prawa przed wejściem nowych przepisów zachowują je. Może najzwyczajniej w świecie zapomniał wymienić, więc to tylko niedopatrzenie formalne, a prawo do kierowania tym pojazdem posiada

  • Jeżeli nie wymienił, to prawa do kierowania tym pojazdem nie posiada. Aczkolwiek ” niedopatrzenie formalne ” jest ciekawym stwierdzeniem. Ciekawym w sensie humorystycznym oczywiście.

   • Posiada prawo do kierowania takim samochodzikiem 😉 działa to na zasadzie jak skuter . tzn jezeli ukonczyłes 18 lat prze 18 stycznia 2013 roku mozesz jezdzic tym na dowód osobisty 😉 żadno AM nie jest potrzebne.

  • Otóż ustawa o ruchu drogowym mówi wyraźnie, że motorower (do prowadzenia którego wymagana Kęty karta motorowerowa lub prawo jazdy AM) to pojazd dwu-, lub trójkołowy.
   Pojazd czterokołowy kwalifikuje się już pod kategorię B1.
   Kierowca Aixama powinien odpowiadać za kierowanie pojazdem bez uprawnień, a urzędnik który wydał decyzję o rejestracji tego tworu jako motorower powinien ponieść konsekwencje.

 6. do gabloty dziada

 7. Gdyby był tor…

 8. Aixam nie Aixan, poprawcie.

 9. 85 lat? Nie no przecież to są jakieś jaja! Mój dziadek ma dokładnie tyle samo lat i samochodem nie jeździ od 2012 roku. Dlaczego? Bo już nie ten wzrok, słuch i ogólnie szybkość reakcji. A tu wsiada sobie taki typ, który powinien jeździć, ale co najwyżej przed kompem w NFS, a nie prawdziwym samochodem. I mówi się, że młodzi tacy niebezpieczni i bezmyślni. Jak się okazuję nie do końca. Kiedy wreszcie dadzą zwyżki takim dziadom? Są jeszcze większym zagrożeniem na drodze niż kierowcy w przedziale 18-24.

 10. przecież to wina „uprzejmego ” puszczającego pieszego ,a nie staruszka

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Jarmark Królewski pod hasłem: Orzech laskowy w kuchni dworskiej
Międzysołecki Festyn Dożynkowy w Żdanowie
„Weekend z historią” – warsztaty historyczno-kulturowe
Wyścig „na byle czym” i wiele więcej, czyli niedziela nad zalewem
Dożynki gminy Tomaszów Lubelski. Gwiazdą wieczoru będzie grupa Shantel