Warbus: Zostaliśmy oszukani na ponad 5 mln złotych. ZTM: Rozliczamy się na bieżąco, chcą od nas wyłudzić pieniądze

Narasta konflikt pomiędzy Zarządem Transportu Miejskiego w Lublinie a jednym z przewoźników – spółką Warbus. Obie strony oskarżają się nawzajem. Powodem są rozliczenia za obsługę linii komunikacji miejskiej.

30 komentarzy

 1. Kierowców za 1800zł na łapkę miesięcznie…. Dziękuję, za rozwożenie pizzy płacą o wiele więcej a i jeszcze posiłek zapewniają i napiwki często ludzie dają. Ja odpadam.

  • Skąd posiadleś tę mądrosc? Naczytales się na forum i teraz powtarzasz, prawda jest taka że na poczatek dostajesz tysiąc więcej niż tu napisałaś , za 170godz i wszystkie świadczenia, ale skąd masz to wiedzieć hak skaczesz z plackami po piętrach bez umowy:)

   • Żałosny naganiaczu, kwotę którą podałem znam z autopsji, a liczyć czy mi stówę dołożą czy nie – nie zamierzam. Żałosnym jest płacić jałmużnę za tak odpowiedzialną i pełną wyrzeczeń pracę. Na dzień dobry powinno być minimum 2,5 tys netto, by po 2-3 latach brać w kasie 3,5 na łapkę. Przez takie myślenie jak twoje w tej branży w Lbn jeszcze długo się nic nie zmieni, ale ja już na to czekać nie zamierzam.
    Mimo wszystko pozdrawiam.

    • Naganiacz to ty jesteś w oborze, chłopaki po pół roku pracy mają 2,600 na rękę, masz jakieś dane z przed 5 lat,

     • Chłopcze, żebyś dostał 3,5 tys na łapkę – srapkę, to musieliby najpierw dostać kasę nauczyciele, lekarze itp mądrzejsi i ważniejsi od, za przeproszeniem, Ciebie…

 2. Za takie pieniądze jakie Mpk proponuje to niech sobie sami jeżdżą.Ale skąd pan prezes to może wiedzieć jak sam bierze na łapkę ponad 20 tys.zł miesięcznie.A pensję jaką proponuje kierowcy to on wydaje na obiad niedzielny a nie musi przeżyć cały następny.

  • Narobiło się spółek MPK, ZTM z dziesiątkami dyrów i prezów a wozi podwykonawca… Zgodnie z powiedzeniem: „zrobiły działy i wydziały żeby ludzie nie wiedziały gdzie sie piniendze podziały”…

 3. Kupili autobusy za 14.600 „nowe” a teraz Warbus nie chce jeździć po 5 złotych za kilometr?! To skandal? i jeszcze zapłaty chcą?! To już szczyt bezczelność i to galopujący. Przecież za darmo powinni wszak obsługują „Miasto Inspiracji”

 4. czytam ten tekst stoję z boku ale wydaje się , że to winna ztm oczywista-pozwą ztm i jeszcze odsetki beknie miasto przez prezesika

  • Podejrzewam, że przetarg był tak napisany, że Warbus nic nie zrobi. A ZTM liczy oszczędności, bo znaleźli chętnego na jazdę poniżej kosztów.

   • Ależ zrobi… waloryzacja powinna być liczona od stawki bazowej, alle…ta zmienia się aneksem do umowy po waloryzacji -zatem poprzednia stawka nie może obowiązywać bo jej po prostu nie ma -vide aneks 🙂 Miasto w sądzie przegra, ale… to Ratusza nie martwi wszak nie zapłacą z własnych kieszeni… Zasadniczo pieniądze wypłacane przewoźnikom pochodzą ze środków publicznych czyli stawki powinny być jawne…może drodzy notable pochwalą się ile za wozo-kilomertr płacą firmie Irex? czy MPK – byłaby to ciekawa lektura….

 5. Polityka jaką prowadzi MPK ma na celu rozłożenie spółki,a potem znajdą się kolesie którzy kupią za grosze.A kierowcy to zawsze się znajdą nawet za najniższą krajową, ,będą jeździć tak jak teraz podlubelscy rolnicy którzy pracę kierowcy traktują jako dorywczą.

  • Politykę, to Żuk w Gdańsku rozpoczyna. Już zadeklarował swoim podpisem, udział w walce przed jesiennymi wyborami. Ciekawe jakie finanse wygeneruje na ten cel? Radni niech pilnują, co się będzie kryło za różnymi samorządowymi inicjatywami, kampaniami, niech sprawdzą każdy grosz wydany na ,,wolnościowe” konferencje.

 6. Jak słucham pana Malca to mam nieodparte wrażenie że on wczoraj wyszedł z jakiejś dziupli nie docenia w ogóle powagi tej sytuacji. Yyyyka eeeeka stęka nie wie ile wynosi stawka Warbusa za wzkm…… ludzie bierzcie sie do roboty. Tych przegubów co zabraknie też szukajcie w Warszawie, tamtejszemu oddziałowi Mobilisu kończy się w lipcu kontrakt, pewnie będą sprzedawać 8-letnie przegubowe Solarisy z większością potrzebnych bajerów. To styd co się tu dzieje.

 7. Mam kolegę który jeździł w u dwóch przewoźników…jeździ dalej w tej bardziej znanym…musze powiedzieć ze za takie grosze bym nie wsiadł za kierownicę autobusu mając taką odpowiedzialność. Na kasie w markecie zarabia się takie kwoty. Żenada ze tyle płacą dziwie się ze kierowcy za takie coś bo wypłata tego nazwać nie można jeżdżą. Mam prawko na D bym pojedzil w komunikacji miejskiej ale nie za jałmużnę. Na miejscu właścicieli wstydził bym się spojrzeć w oczy kierowcom.

 8. Warbus to jeden wielki szwindel. Na Śląsku w Jastrzębiu Zdroju narobił i syfu i gnoju. Pan Szymonik ma tylko roszczenia chce tylko brać i wyłudzać pieniądze przez odszkodowania od miast w których zrywa umowy niby nie z ich winy.Radzę omijać tą firmę z daleka i poszukać w necie info co za cwaniak z Pana Szymonika. Jak Warbus istnieje skoro miał upadłość w lutym na internecie pisało. Była podana sygnatura nadana przez sąd – w tej sprawie.

  • A może trzeba spojrzeć z strony… ktoś zakłada firmę staje do przetargu zatrudnia ludzi i co się dzieje? Dowala się kary za głupoty.. szuka się byle powodów aby tylko nie wypłacić należnych pieniędzy, wszystko robią aby tylko wyeliminować firmę z rynku. po to żeby posadzić kolejne projekcje na stołek.

   • Czy ktoś wreszcie przejrzy na oczy??? Czy wreszcie ktoś się weźmie za ten bałagan który robony jest celowo aby wykańczać firmy które dają pracę? Dokąd nas to zaprowadzi?

 9. Przedtem było MPK ze starymi JELCZAMI i jeszcze starszymi IKARUSAMI, mechanicy , kierowcy i jakoś się ludziom jeździło nawet w tłoku. A teraz są prezesy a jeździ kto inny. Fajna zmiana…a może się mylę—ale dzisiaj ktoś musi na kimś zarobić. Przecież to takie ludzkie i współczesne

 10. Mpk weźmie odda podwykonawcom Motylom i Maciejewskim i w będzie oki. Malec wyjdzie na swoje nawet jak karę zapłaci.

  • A najzabawniejsze że ci podwykonawcy mają jeszcze pieniądze na zakup lepszych autobusów niż ma samo mpk…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności