690 680 960

W sierpniu granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 3,5 tys. osób

Straż Graniczna poinformowała, że w sierpniu granicę polsko-białoruską nielegalnie próbowało przekroczyć 3,5 tys. osób. Rok temu, w tym samym okresie, nie było żadnej próby przekroczenia tej granicy.

32 komentarze

 1. Ktoś myśli że przez parę osób na granicy trzeba wprowadzić stan wyjątkowy. Cała granica jest w podczerwieni, nawet szczur bez wiedzy nie przejdzie, no chyba że zapłaci myto komu trzeba to wtedy szlak otwarty. Przeczytajcie sobie artukuł 228÷230 konstrytucji o stanach nadzwczajnych. Chodzi o to że nie ma już koalicji, a głosowanie nad budżetem już w styczniu. 90 dni stanu wyjątkowego, 60 dni prezydent może przedłużyć, po zakończeniu stanu wyjątkowego przez 90 dni nie może być rozwiązany sejm, senat. Chodzi tylko o władzę a nie jakiś chłopków na granicy.

  • gdyby tak było nie byłoby ludzi w ośrodkach dla uchodzców.

   • Sama sobie odpowiedziałaś….są w ośrodkach bo zostali zatrzymani na nielegalnym przekroczeniu granicy. Myślenie nie boli ale wymaga wysiłku.

 2. Nad Granicą stoję

  Bardzo dobrze, że wprowadzają ten stan nadzwyczajny przy granicy. Koniec będzie z przeszkadzaniem służbom i pajacowaniem „aktywistów” oraz produkcją kłamstw w mediach społecznościowych. Dość! Popieram PiS w działaniach na granicy i trzeba nie mieć rozumu, aby myśleć inaczej. Brawo PiS!!! Pełne poparcie #muremzastrażągraniczną

  • Apostazy Pierdółko Pierwszy (i ostatni)

   Też jakoś specjalnie nie przepadam za PiS’em, ale w tym przypadku popieram decyzję o wprowadzeniu stanu wyjątkowego. Przegoni to różnych niechętnych Polsce.

  • Marian nie pisz głupot,wes teraz przejdź na białoruską stronę,to jak zobaczy cię ruski czy białoruski żołnierz i dowie się zes Polak to ci może roztrzaskać czaszkę z karabinu maszynowego,tak więc Marian nie pisz głupot o jakimś braku koalicji w rzadziei tp

 3. Słuchaczka radia co ma wieprzową twarz

  Czyli na polski tłumacząc, te 3,5 tys. osób chciało do tej strasznej biedy jaka jest w Polsce ?

  • Że ty jesteś biednym tłumokiem to nie oznacza że wszyscy tacy są.

  • Zaprzeczasz samej sobie. Dziwne, że za czasów 8 lat rządów PO-PSL Polska była krajem miodem i mlekiem płynąca i pies z kulawą nogą nie chciał do nas. Teraz taka ,,straszna bieda” i ciemno zrobiło się na naszej granicy. Zresztą to już widać na ulicach w dzielnicach Lublina.

 4. Teraz pis odrabia całemu światu za przyjmowanie polskich emigrantów którzy w zgiełku drugiej wojny czy za PRL-u emigrowali za granicę.

  • Zauważ, że zarówno Polacy w II WŚ jak i obecni uchodźcy, do najbiedniejszych nie należą. Zawsze spie…lali ci bogatsi,a biedniejsi zostawali w kraju bronić Ojczyzny.
   Weź sobie pomyśl, czy ciebie, tak z dnia na dzień, stać by było z tym co masz, wyp…lać na drugi koniec świata.
   Chyba, żebyś miał czas wziąć kredyt w banku.

  • Tam nie ma wojen, to są imigranci ekonomiczni, „chcę mieć większą pensję” nie jest powodem do wpuszczania ich.

   Kiedy żydzi zaczną odrabiać Polakom za to co powiedziałaś, bo setki lat naszych poświęceń a tu ni widu ni słychu, a wręcz wrogość na całego?

 5. Nie we wszystkim popieram PIS ale dobrze że tak reagują na zagrożenie, nie wiem czy inną opcję u władzy było by na to stać.

 6. Nie we wszystkim popieram PIS ale dobrze że tak reagują na zagrożenie, nie wiem czy inną opcję u władzy było by na to stać. Popieram takie odważne ale dobre działania.

 7. Jak PiS coś wprowadza od razu zapala mi się czerwona lampka, to nigdy nie kończyło się dobrze, i żeby nie było nie jestem fanem niby innych partii bo to to samo zło mniej więcej.

 8. Zamiast walczyć o swój kraj uciekają tchórze .

 9. Nie patrzcie za to ilu legalnie wchodzi, ani co się dzieje na uczelniach czy ulicach.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska