W Lublinie, Puławach i Białej Podlaskiej odbędą się dzisiaj akcje protestacyjne

Przed biurami regionalnymi Prawa i Sprawiedliwości odbędą się dzisiaj akcje protestacyjne przeciwko ograniczaniu prawa do wolności wypowiedzi i informacji. Chodzi o rządowe plany wprowadzenia opłaty za reklamy.

23 komentarze

 1. To KODowcy jeszcze żyją ??

 2. Niech bedzie mniej reklam to mniej zaplaca😀😀😀

  • I mniej zarobią, przecież reklamy to główne źródło utrzymania mediów niepublicznych. Wyłącz adblocka i zobacz ile reklam jest nawalonych na lublin112, gdyby nie reklamy zapewne nie miał byś gdzie pisac swoich komentarzy, bo najzwyczajniej nie mieli by z czego sie utrzymać. Tak samo telewizja, nie dostają kasy za to, ile ich ludzi ogląda, chociaż powszechnie tak sie uważa, bo im większą mają oglądalność, mogą więcej zażyczyć sobie za reklamę oraz mają większa liczbę reklamodawców.
   Tak naprawdę to jest cały łańcuch pokarmowy, w tym przypadku media moga zażyczyć sobie więcej kasy od reklamodawców, a to na pewno przełoży na ceny tych reklamowanych produktów czy koszta usług, marżę jaka narzucają sklepy i wtedy po tyłku dostanie też konsument. Więc sprawa nie dotyczy tutaj tylko mediów, ale wszystkich, łacznie z tymi, którzy tak teraz krzyczą, że media nie chcą płacić, podjudzani propagandą. Media publiczne maja za to wywalone, zapłaca daninę za reklamy, ale 2 mld co roku dostana do podziału.
   Druga opcja, zmniejszy się zysk z reklam, zmniejszy się jakość mediów prywatnych, zmniejszy się oglądalność, co na dłuższą skale doprowadzi do ich upadku. A konsument też na tym straci, skończy sie oglądanie nowszych produkcji za darmo, w prasie zamiast artykułów bedzie jeszcze więcej reklam, w kinach bilety pójdą w górę, zniknie też wielu twórców internetowych, najzwyczajniej przestanie im się to opłacać.
   Polska – kraj podatkiem płynący.

 3. „wparcie” KODu tylko obnaża prawdziwą ideę tego całego zamieszania…

 4. Ja poproszę zdjęcia strajkujących mord z ciekawości kto broni pieniędzy korporacji.

 5. Ktoś powinien zorganizować zbiórkę podpisów po obywatelskim projektem opodatkowania przychodów z reklam. Jakim trzeba być dzbanem, aby z jednej strony bojkotować polski koncern Orlen, a z drugiej przeciwstawiać się opodatkowaniu obcych molochów medialnych.

  • Dobrze powiedziane, to są „dzbany” jak sam napisałeś dlatego nie stać ich na samodzielne i racjonalne myślenie. Tak więc do takich bezmózgowców nigdy nic nie dotrze.

 6. 1.,, Solidarnie z dziennikarkami i dziennikarzami, protestujemy przeciwko ograniczaniu prawa do wolności wypowiedzi i informacji. Bez wolności, niezależności i bezpieczeństwa mediów nie ma demokracji i wolności obywatelskich – wyjaśniają przedstawiciele zarządu regionu lubelskiego KOD.”
  2. Zlikwidować TVP

  No nie Qźwa gorszych the billi to nie ma.

  • Szczerze powiedziawszy to jedni z drugimi prześcigają sie ostatnio w swoich the billnych pomysłach, PO akurat może jedynie sobie mówic o nich, PiS niestety je wprowadza w życie.

 7. Zastanawia mnie w jaki sposób planowany podatek ma ograniczyć wolność słowa?

 8. Pis sypnęło kasą, trolle w natarciu.

  • Okazuje się, że i u lemingów można wykształcić odruch psa Pawłowa. Wystarczy totalne hasło i reakcja zawsze ta sama.

 9. Spacyfikować i po 30000 od sanepidu. Bydło do obory a nie do ludzi. Tak bydło bo człowiek rozumny wie, że tu o podatek dla szpitali a nie żadne ograniczenia. chodzi

 10. w czyim interesie

  Ciekawe jakie dzbany przyjdą aby pilnować interesów globalnych koncernów kosztem naszego społeczeństwa. Jeżeli nie chcą płacić podatku to niech zrezygnują z reklam i będzie po problemie. Rzeczywiście jest ciekawe tłumaczenie aby zlikwidować TVP a ochraniać inne zachodnie koncerny przed podatkami. Czemu taka wywrotowa działalność ma służyć? Maski opadły i różne kodo smrody skompromitowały się zupełnie.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6759zł -0.17%
  • GBP 5.204zł 0.32%
  • EUR 4.4723zł -0.17%
  • CHF 4.1043zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika