Uruchomiono kolejne laboratorium do badań próbek pod kątem koronawirusa. Wojewoda o dobrej sytuacji w regionie

Od wtorku próbki pobrane pod kątem koronawirusa będą badane już w trzech laboratoriach. Wzrosła też liczba ozdrowieńców, co jak podkreśla wojewoda, ma świadczyć o znakomitej pracy szpitali.

28 komentarzy

 1. Super sprawa. Siedzi człowiek na kwaratnannie i po 14 dniach wpadają na pomysł żeby może jeszcze mu testy zrobić. Robią i kwarantanna przedłużona bo to ze nie zachorował w 14 dni to nic nie znaczy niech jeszcze posiedzi kolejne 14. Super sprawa. Żeby było jasne to nie mój wymysł tylko cymbałów z naszego miasta. To ile będzie trwała ta kwarantanna ? Może by tak dwa albo trzy miesiące ?

  • Siedzisz za niewonność, ale masz szczęście bo przecież nie siedzisz że zwyrolami, tak Cię załatwili. Wielu za niewonność ma gorsze warunki.

 2. Skoro jest tak dobrze to dlaczego wystawia się zaświadczenia o zatrudnieniu pracownikom służby zdrowia na południu regionu lubelskiego. Czyżby szykowało się przykręcenie śrubki w kwestii kwarantanny?

  • Oczywiście ze tak tylko jest jeden problem który można szybko naprawić. Brak chorych. Na szczęście mamy mieć ponoć nasze Polskie testy wiec na szczęście zwiększymy wykrywalność. Skuteczność to drugoplanowa sprawa. Będzie więcej ozdrowieńców którzy nie byli chorzy ale co tam. Siedzieć na d…. a rząd nam na wszystko da. Ciekawe komu zabierze bo przecież nie ma swoich pieniędzy.

 3. Dyktator który chodźi po cmentarzu a wy siedzcie w domach

  Bzdura. Dziś chyba juz tylko wariat wierzy w ich zapewnienia. Liczba chorych jest kilkukrotnie większa a rzeczywistośći! Plus duży odsetek bezobjawowych nosicieli. Tymczasem Niemieccy naukowcy ustalili że DZISIATKI MILONOW LUDZI JUZ MOGŁO ZŁAPAĆ KORONAWIRUSA. Naukowcy z Uniwersytetu w Getyndze twierdzą że poszczególne kraje wykryły średnio tylko 6 procent wszystkich przypadkow COVID19.

  • Dyrektorze z cmentarza, trafiłeś w punkt.

  • Wy chyba nadal jeszcze nie widzicie co się stało. Jeśli nie masz opon na zimę to lepiej kup je teraz bo na jesieni nie będzie z bardzo prostego powodu – fabryki ich nie produkują – wszystkie. Rolnicy nie obsadzają pól w całości bo nie będzie komu zbierać – brak pracowników z Ukrainy, a to oznacza że w zimie po raz pierwszy od dziesiątek lat nie będzie jedzenia. Nie sprowadzimy bo kraje zamkną granice. Same nie będą miały jedzenia.Teraz wydaje się wam to śmieszne, ale ja bym się nie śmiał. Tego świata który znaliście trzy tygodnie temu już nie ma. Jeśli pracujesz w branży hotelarskiej albo turystycznej i masz kredyty to już jesteś bezdomny tylko jeszcze o tym nie wiesz. Dalej się głupki przejmujcie wirusem bo to że stracimy domy, pracę i pieniądze a na dodatek wolność to już dla was nie ma znaczenia, ale tylko narzazie bo wydaje się wam że was to nie dotyczy. Szkoda mojej gadki tak naprawdę bo krzyczeć powinno się nim pociąg kogoś przejechał a to już się stało tylko teraz dopiero zobaczymy skutki. Śmiało wypierajcie to dalej. Łatwiej jest kogoś oszukać i udowodnić mu że został oszukany. Dzisiaj się będziecie ze mnie śmiali ale za miesiąc już nie będzie wam do śmiechu. Szkoda że mi też.

   • Najmundrzejszy Franio

    Ojciec Dyrektor juz pędzi bimber w otwartych kadziach

   • Mario,co się stało to widzimy! Tylko co mamy poradzic! Każdy ma jakąś swoją teorię i co? Ale to nie zmienia faktu że jest epidemia. Więc bądź mądry i coś wymyśl! Bo chyba nie myślisz że ludzie na całym świecie umierają na niby. Stażyści tak?

    • Umierają w większości z powodu paraliżu systemu medycznego, ale większym problemem będzie głód i bieda. To nie te czasy w których jak się noga powinęła to człowiek jechał do pracy za granice i wysyłał rodzinie pieniądze na przeżycie. Teraz nigdzie nie pojedzie. Starsi i chorzy ludzie zawsze umierali a teraz zostali pozbawieni opieki medycznej – wyzdrowieją czy umrą ? Dodaj jeszcze strach i natłok informacji w mediach a zawał albo wylew gotowy. Ktoś kto nie potrzebuje leków i opieki lekarskiej nie umiera. Nie widzicie obłudy tego wszystkiego. Teraz wszystko jak się coś spartoli można zwalić na korono wirusa. Szpitale są puste bo czekają na natłok ludzi z epidemią i nie wykonują zabiegów ludziom więc jak mają przeżyć. Przepraszam tylko onkologia z naświetlaniami i chemią zasuwa na maksa i nie patrzy na wirusy bo w końcu ich pacjenci i tak umrą wie jedziemy z tematem żeby zarobić jak najwięcej. Staram się pisać co obserwuję i nie mówię że mam racje ale sytuacja jest delikatnie mówiąc sztucznie nakręcana. Nie myślcie że nie wierzą w wirusa ale skala tego co robią iest nieporównywalna do jego szkodliwości.

   • Nie siej paniki, jako rolnik zapewniam Cię, że podstawowych produktów nie zabraknie.

 4. Miećka Aniołowa

  Taaa. Wszystko zmierza do tego, żeby przed wyborami ogłosić oficjalny koniec zarazy. Byle się wybory odbyły. Potem wyborcy mogą umrzeć. Zaraza wygra wybory i zostanie na stołku

  • Widzę że nie ogarniasz sytuacji politycznej. Jest taka pani która trzyma klucz do całej sprawy. Nazywa się Małgorzata Maria Gersdorf i jest jedyną osobą która może unieważnić wybory. Jej kadencja kończy się 31 kwietnia wiec dopiero po tej dacie można wprowadzić stan wyjątkowy bo wcześniejsze wprowadzenie przedłużyło by jej kadencje, a jak można się domyślić nie koniecznie popiera obecnego prezydenta. Jak skończy się jej kadencja to już będzie można jechać z nami ma maksa. Koniec bezpieczeństwa nastąpi z końcem kwietnia a co będzie potem to nie wiem, ale niczego dobrego się nie należy spodziewać. Zapewne zamkną nas wszystkich w domach. Mam nadzieje że się mylę ale pierwszy maja może stać się świętem bezrobocia i głodu.

   • Aaa trafiłeś w sedno sprawy! To dlatego ci cwaniacy chcą wyborów po tym terminie. Ale itak im się nieda raczej przeprowadzenie tych śmiesznych korespondencyjnych wyborów.

 5. Statyści miało być.

 6. Zjechałem z Nicei na stare śmieci i w ogóle nie pojmuje co tu się w tym kraju porobiło . Jak wy tu ludzie żyjecie . Normalnie Białoruś. Wyjść nie można , pojechać nie można , z psem tylko w promieniu 100 metrów. Za co mnie tak Pan Bóg pokarał .

  • Za to że pojechałeś za granicę i nie zajmowałeś się swoim krajem. Jak widać inni zrobili to za ciebie i teraz wróciłeś na gotowe. Trzeba było nie zostawiać władzy innym tak jak reszta i niestety ja sam również.

 7. Ludzie, zakładajcie maseczki na lewą stronę.
  Dlaczego tak?
  Mówili, że maseczki nie zabezpieczają nas przed zakażeniem. Bo przez materiał wirus przechodzi.
  Teraz każą już je nosić, abyśmy to my nie zarażali innych. Czyli nie puszczają wirusa od nas no innych. Więc skoro w tą stronę nie przepuszczają, nawet jak kaszlemy, tak mówią, to należy je dwróć i już będziemy zabezpieczeni.
  Tylko co z oczami?
  No i jak jest z szalikiem lub chustką, kominem, bo nimi też można zastępić maseczkę, tak mówią…
  Dlaczego dopiero od czwartku? A może jednak maseczki, to głównie biznes?

  • To kolejny aspekt zniewolenia. Nie działa ale pomyśl jaki będzie widok i strach skoro wszyscy będą mieli zasłonięte twarze. Ludzie dalej jednak nie widzą jaka to paranoja i propaganda za którą zapłacili dwa miliardy z naszych podatków. Cholerna TVP i reszta motłochu.

 8. Ludzie! Podczas każdej wojny są wygrani i przegrani. Głównie pisze do Mario, bo nazwał mnie głupkiem! To oznacza, ze wszyscy którzy przestrzegają zakazów są głupkami? ! Bo co? Bo są odpowiedzialni? Bo dbają o zdrowie swoje i swoich bliskich? Bo dbają o to, żeby to dziadostwo skończyło się jak najszybciej? Przecież nawet jeśli nie pozamykaliby hoteli to ludzie i tak by nie korzystali. Jest mi niezmiernie przykro, ze ludzie tracą prace. Ale jak w inny sposób zapobiec sytuacji z Włoch czy Stanów? Przecież jeśli pozostanie taka tendencja osób hospitalizacji jak w tej chwili to za około 2 miś. wszystko będzie wracać do normalności. Ci, których będzie na to stać będą się przemieszczać, korzystać z hoteli i innych dobrodziejstw. Wierze, ze jako Naród damy radę. Zdrowia i zdrowego rozsądku życzę 🐣

  • Chyba nie do końca jesteś zorientowany co się dzieje we Włoszech. Mam tam rodzinę i znajomych i uwierz mi że oni już nic nie mają. Ani wolności, ani pieniędzy, ani przyszłości. Umierających ludzi na korono wirusa też mają niewielu ale tysiące przestraszonych i pozbawionych opieki to mają. Jak tak dalej będą robić to do końca roku więcej ludzi umrze z głodu i brak opieki lekarskiej niż na korono wirusa. To dopiero się zaczyna. Zrozumcie że na razie nikt nawet nie planuje żeby się to skończyło. Zdrowie jest najważniejsze bo jak ktoś teraz zachoruje to opieki medycznej nie dostanie i to obojętne na co będzie chory. Szpital na Jaczewskiego jest pusty i nie przyjmuje chorych. Za to darów nawiezione tyle że nie ma gdzie przejść. Jedyny lokal w mieście który ma zapasy na kilka lat. Jeżeli ze szpitala zrobimy magazyn to faktycznie nie można przyjmować chorych. Oczywiście o tym co się tam dzieje nie dowiecie się z telewizji. Ale spokojnie jak będzie potrzeba to przyjadą panowie z namiotem i statystami żeby nakręcić materiał do TV. Ciekawe że jak pojedzie się dwa dni po kręceniu to nawet śladu po namiocie i chorych nie ma.

 9. Jest wyjście! Jeśli jednak te śmieszne wybory się odbędą. TO GŁOSOWAĆ! GLOSOWAC ABY UKROCIC DYKTATURE. Oraz jest ogromna konieczność aby był nadzor nad tym. Nad liczeniem głosów itp. Tym muszą się zapewne zajac niezależne zagraniczne instytucje.

 10. Mario jesteś imbecyl który pisze by pisać a żebyś choć odrobinę wiedział coś o wsi .Otóż cie osiwiece pola są obsiane oraz obsadzone problem mieć będą tylko ci co maja truskawki maliny ale nie reszta bo tam pracują maszyny . a na wsi zakazy nakazy porostu mamy w nosie bo gdyby się do nich stosować to kilka dni i magazyny w zakładach są puste nawet policja nam nie przeszkadza w przejazdach maszynami po drogach bo wie ze teraz to zależy wyżywienie kraju od tych znienawidzonych pogardzanych wiecznie wieśniaków

  • Arnold,mylisz się.Ja pochodzę od pokoleń z miasta i fakt nie pałam sympatią do ludzi że wsi,ale to tylko że względu na ich charakter. I nie trzeba być rolnikiem żeby wiedzieć jaki wszyscy będą mieć problem. Susza jaką była ,brak śniegu zimą i teraz jeszcze brak opadów to już jest koniec.

  • Sadzonki i kalafiorów i brokułów nawet nie są sadzone tylko zamiast tego buraki bo wiedzą że nie będzie komu zbierać. Wiem to od ludzi ze wsi więc widocznie mnie okłamują skoro ty wiesz lepiej. Jeśli mieszkasz na wsi to bardzo ci zazdroszczę, bo w miastach niedługo będą getta i totalne zniewolenie. Kryzys w mieście a kryzys na wsi to zupełnie dwa inne kryzysy. Wszyscy jesteśmy imbecylami bo daliśmy władzę ludziom którzy nami manipulują i napuszczają na siebie. Jako jeden z niewielu mam świadomość że ludzie w mieście są w czarnej d….

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8144zł -0.17%
  • GBP 5.2411zł 0.03%
  • EUR 4.533zł -0.18%
  • CHF 4.1222zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja