Ul. Lubomelska: Alarm bombowy w budynku Urzędu Wojewódzkiego

W poniedziałek rano służby ratunkowe otrzymały informację, że w jednym z budynków przy ul. Lubomelskiej podłożona jest bomba.

Do zdarzenia doszło rano na ul. Lubomelskiej w budynku Urzędu Wojewódzkiego. Na miejsce przyjechały służby ratunkowe, straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja. Jak ustaliliśmy na miejscu, ktoś wysłał do urzędu maila z informacją, że w budynku jest bomba i wybuchnie o godzinie 12. Z informacji zawartej z treści maila wynikało, że ładunek podłożony jest na 9 piętrze w Urzędzie Kontroli Skarbowej.

Na miejscu są cztery zastępy strażaków, pogotowie ratunkowe oraz policja. W chwili obecnej trwa przeszukanie budynku, m.in. przy pomocy psa policyjnego.

Nie zarządzono ewakuacji budynku. Całkowicie zablokowany jest przejście w okolicy budynku oraz całkowicie nieprzejezdna jest ul. Jerzego de Tramecourta.

Osoba, która wysłała maila z informacją o bombie musi się liczyć z pokryciem kosztów akcji. Policjanci już rozpoczęli ustalanie nadawcy bombowego maila.


Fot. Czytelniczka Katarzyna

2014-06-16 10:59:06
(fot. Czytelnik Bartłomiej i Ania)

Zobacz również

7 komentarzy

 1. w sumie dziwne, że nie ewakuowali ludzi. przecież to zagrożenie życia i zdrowia….

 2. ludzie to chyba nie myślą, albo prawo podatkowe jest tak poronione, że ludzie są zdesperowani na tyle, że mimo świadomości kary za wywoływanie fałszywych alarmów chcą dać znać o swojej niedoli i zasygnalizować się jako ofiary terroru POwskiego

 3. Nie ewakuowali ludzi z budynku – pewnie stwierdzili, że ryzyko wybuchu jest niewielkie 🙂 ale dookoła niego zmobilizowali wszystkie służby, pewnie po to, żeby w razie wybuchu mogły szybko uprzątnąć ciała które by spadły na ulicę…

  Skoro byli pewni, że to głupi żart to po co przyjechało tyle służb? Może sądzili, że przed budynkiem będzie na nich czekał autor maila?

 4. W Krakowie dziś skarbówki też dostały podobne maile.

 5. bzdura. ewakuowali budynek o 9.15

  • Nie było informacji o ewakuacji. Pracownicy opuścili jedynie pomieszczenia na czas przeszukania, tak więc nie było zarządzonej ewakuacji…

 6. Na miejscu są cztery zastępy strażaków, pogotowie ratunkowe oraz policja. W chwili obecnej trwa przeszukanie budynku, m.in. przy pomocy pas policyjnego

  Literówka w przedostatnim słowie tego fragmentu 🙂 Pewnie chodziło o psa 😉

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)